Skocz do zawartości

Finished 2d: Follow Me


OmeN2501

Rekomendowane odpowiedzi

Okladka dla pewniego niezaleznego wydawnictwa z USA. Jakos fajnie mi sie robilo ta prace nawet :P Panienka i drzewo odrecznie tlo to matte painting.

Uwagi jak zwykle mile widziane i dajcie znac czy nie za ciemno bo cus monitor mam chyba zle skalibrowany

 

luthiel_final2_medium.jpg

 

100% zblizenia

 

luthiel_final2_closeups.jpg

 

 

--

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jest za ciemno. Nastrój jest super. Iście amerykański ucięty plan.

Nie pasuje mi tylko zbyt realistyczna polanka po lewej w stosunku do klimatu reszty obrazka.

Czy niezależne wydawnictwo nie będzie miało problemów z rozmieszczeniem liter? Wydaje mi się, że zostawiłeś im mało miejsca a Ci z USA to mogą z literkami iść bardziej w klasyk.

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trawa zauwazylem swoj blad tak mniej wiecej w polowie pracy ;] Ale juz nie mialem czasu zeby wrocic i robic ja recznie... (tak naprawde to jakies 40% tej trawy bylo domalowywane recznie) Aczkolwiek moze cos sprobuje jaj uproscic. A co do malej ilosci miejsca to w wersji okladkowej calosc jest inaczej rozlozona troche - panienka mniejsza drzewo wieksze itp itd. Zawsze przygotowuje inna wersje do pokazywania ludziom bo to co ma byc na okladce bez literek wyglada jakby mialo zla kompozycje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, lewa strona jest bardziej realistyczna. Może przebłysk pokłosia na płaszczu by się zdał? babeczka jest nieco odcięta od rzeczywistości, że tak sie wyrażę ;) Niemniej fantastyczna ilustracja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

rzeczywiscie babka wyglada jakby byla wklejona - wg mnie jest zle oswietlona (w sensie reakcji kolorow na takie swiatło; jakim cudem nagle pojawiaja sie tak wyrazne kolory srebrnego i zielonego przy całkowietej dominacji złotego słońca?! :)) No i przesadziłeś z tym "drzewem" - chciałeś pokazać skale a pokazałeś przysadzista kupe :) - bez obrazy:) to powinno być duzo mniejsze i z lepsza geometria do odczytu dla widza. prosze cie bardzo rzuc okiem na te prace:

http://www.projectoffset.com/images/concepts/Wood_Elf_Land.jpg

http://www.projectoffset.com/images/concepts/DwarfLand.jpg

a wiele powinno sie wyjasnic co do skali (np zasugeruj bardziej ta osade, miasteczko na dole zeby widz mial jakies porownanie skali). to tyle - mam nadzieje ze pomoglem - popraw to wszystko i bedzie piekna praca!!!!

 

PS: no i ja bym sie stawiał w w poprzek zeby na jej uszach pokazaś subsurface scattering (SSS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha dekiel po prostu zacytowal bym ci feedback klienta na jeden z wipow, ale nie mam pod reka wiec z pamieci trzasne:

" Panie Marku troche za zolta ta okladka, potrzeba wiecej kolorow zeby wrecz nimi tryskala. Ponadto drzewo pan troche za male zrobil, powinno byc olbrzymie wrecz nie miescic sie w kadrze" I tyle mojego gadania :P Powtarzam po raz milionowy pierwsz - praca komercyjna jest zawsze wypadkowa wizji artysty i tego co chce klient, pewnych rzeczy nie przeskocze. Chyba musze taki przypominacz pod kazdym obrazkiem wykonanym na zlecenie dawac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

a to serdecznie przepraszam! :) Wiem jak to jest bo sam robiłem strony internetowe dla klientów, zatem serdecznie wspołczuje zarazem - ja tez nie potrafiłem sobie wytłumaczyc dlaczego klient wybiera dużo gorsza wersje w moich oczach:). Cóż, takie zycie pzdr!

PS: i tak przy okazji powiem - przecietni zjadacze chleba (czyli np. klient:) nie zauwaza takich rzeczy jakie zauwazaja doswiadczeni forumowiecze, którzy zajmuja sie designem na co dzien zatem spokojna twoja rozczochrana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z rożnymi klientami współpracuje dobre 6 lat (początkowo strony teraz ilustracje) i sie zdążyłem przyzwyczaić. Dodam tylko ze twoje uwagi są bardzo trafne i generalnie obrazek lepiej by z nimi wglądał ale okładki to taka specyficzna działka gdzie zamawiający chce żeby jak najbardziej przyciągało wzrok na polce. Z takim wymaganiem nie powalczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie babka wyglada jakby byla wklejona - wg mnie jest zle oswietlona (w sensie reakcji kolorow na takie swiatło; jakim cudem nagle pojawiaja sie tak wyrazne kolory srebrnego i zielonego przy całkowietej dominacji złotego słońca?! :))

 

eee to juz takie gadanie na siłe że szkoda słów, druga wersja z DOFem o niebo lepsza, caly obrazek nabiera spójności- jest jakby bardziej subtelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności