Skocz do zawartości

Ojciec z córką. Painter 7


wuka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nomp ,podoba mi sie -gościu ma ma w sobie to coś po czym od razu mozna powiedzieć-\"to na pewno jej ojciec!\" Co do dziwczynki to prócz tych oczu nei pasuje mi sam kształ głowy...wydaje sie troszke jajowata ,za długa ( i za wąska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie. Jak zwykle bardzo trafne. Teraz to i ja widzę, ze ta dziewczynka jest \"kulawa\". Pomyslałem sobie, że skoro i tak tylko w Painterze macham i mniej więcej ciągle w tym samym temacie, to może, żeby nie zaśmiecać forum będę puszczał swe bohomazy w jednym wątku? No to teraz jeden taki... problematyczny. Poczatkowo podobał mi się, ale im dalej, tym bardziej nie wiem co z tym zrobić :). No ale jakoś to zmemłam.

babcia z wnuczka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może napiszę, że to na razie moja ulubiona praca, która wyszła spod Twojego dłuta. Tylko smutku, który chyba chciałes pokazać, nie czuję.

 

Bym się rozpisał szerzej co mi się podoba, ale może lepiej nie, bo zaraz mnie fachowcy zjedzą za szerzenie heretycznych teorii o kolorze itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ojczulka pochwalic mozna bylo, ale za babcie i dziecko chyba sie nie skusze.Zgubiles perspektywe, u dziecka kuleja troche porporcje nog no i te dziury na kolanach to juz troche parabolicznie ujete.U babci smutku ni ma tyle co mi sie z bólem oczu skojarzyło, no i jakos mi te cienie nie leżą, brudne jakies takie. Sam pomysł obrazka ciekawy ale wykonanie puki co mdłe.Stać Cie na wiele więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a ja mysle ze powinienes to doprowadzic przynajmniej do takiego stadium jak pracka wczesniej, narazie to mi sie kojarzy z tymi obrazkami co sa w ksiazkach do nauki angielskiego....

 

ta półka jest chyba złamamna...

 

zdravim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przy tym posiedziałem. Nie ma co ukrywać. To jeszcze nie koniec (mam nadzieję :) ) Szczerze mówiąc zaczyna mi się podobać. Tylko nie wiem co zrobić z ręką dziewczynki.... chyba powinna być w cieniu tułowia. No, ale na razie tyle...

babcia z wnuczka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi bardziej do gutu przypada temat z babką i z dzieckiem, koniecznie w wersji z widocznym szkicem. Poza krzesłęm na ktorym siedzi babka nie widze zadnych błędow, moze ewentualnie kolorystycznie nie do końca to wygrane.. tak jak na chustce którą babka ma na kolanach jest spox, powinno byc tak wszędzie. nie tylko lokalny kolor. koniecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle podobnie jak Damian, Babcia i to w tej wersji nieprzemeczonej, wygrana nie tyle kolorystyka co kadr, dosc dziwnie uciety i trudno okreslic dlaczego akurat tak a nie inaczej. Te sciany i reszta w zasadzie rowniez troche za plaskie jeszcze, poza tym oki, imo znacznie lepsze niz ojciec z corka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja.

Kolory - juz tyle o tym bylo. Wyciagasz niebieska farbke i malujesz sweterek - od jasnych partii, po cienie. Wyciagasz brazowa farbke i malujesz spodnice - swiatla i cienie.

 

Rozumiesz o co mnie chodzi? Wszystko jest \"prosto z tubki\", a kolory w rzeczywistosci tak nie wygladaja. Zlam ten kolor, maznij cien jakas kontrastowa barwa.

Bla bla bla

 

EDIT:

 

wuka: miales kiedys w reku prawdziwe farby? Nie mowie o plakatowkach w szkole podstawowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem już o co wam chodzi. Zwłaszcza po ostatnich trzech postach. Teraz tak patrzę i zupelnie inaczej widzę ten rysunek. Dzięki wszystkim za opinię. Naprawdę pomocne i konstruktywne.

 

Drug: Oczywiście mazałem farbami. Mam nawet sztalugi i kilka blejtramów na strychu (pewnie myszy zjadły). Ale co z tego. Malarstwo nigdy nie było moją mocną stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm malarstwo to prawie to samo co mazanie w painterze... zreszta drug ma racje twoje prace to takie nagladanie koloru kolejne warstwy farby i kolejny rysunek w 3 h skonczny zadnej innowaci ciagle to samo oczywiscie Twoje rysunki bardzo mi sie podobaja ale chetnie zobaczyl bym cos nowego, dolap photoshopa i pomazaj w nim trochu tam juz nie jest tak jak w painterze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz, mi chodzio o to co powiedzialem :) chciaz po glebszym zastanowieniu program nie ma nic do rzeczy chociaz painter jest bardziej artystyczny, jest poprostu bardziej podobny do normlanego malarstwa takie mialo byc przeslanie ale dobra ty sie znasz lepiej co ja bede gadac :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz mw4d troche cieżej dobrac barwy jak machasz pedzlem niz wybrac je z palety w sofcie, mnie osobiscie painter/szop bez różnicy, kiedys duracel na sijunie sie o tym rozpisywał, wiec nie ma co powtarzac. Tak btw to sam sie musze troche farba zająć.

Wuka, mówiąc brudne kolory miałem na mysli sposób cieniowania.A i tu sporo sie Ron Lemen o tym rozpisywał ( http://forums.sijun.com/viewtopic.php?t=31503 ) na przykładzie skóry. To chyba najlepsza lekcja - farbki, no i obserwacja, no ale to juz zostało nie raz powiedziane było :) Wuka pracuj dalej rysuneczki masz fajne i poruszasz ciekawa tematyke w pracach. Brakuje wiesz wiele , ale to kazdemu mozna zarzucic.

No to miłej nocki wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego wieczoru zmemłałem kolejny rysunek w Painterze. Coś strasznie ciężko mi idzie to rysowanie-malowanie... no ale cóż, nie każdy może być geniuszem (kiedy ja będę malował w połowie tak dobrze jak Biglebowsky?) Za wszystkie uwagi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie popełniam kolejny bohomaz. Miałem wprawdzie zamiar, wrzucić bliżej finału, jednak im wcześniej, tym więcej konstruktywnej (mam nadzieję:) ) krytyki.

 

 

studenci.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności