Skocz do zawartości

Teczka 2D: Infero


Infero

Rekomendowane odpowiedzi

Prace są, takie jakie są, ale będą coraz lepsze. Komentujcie, krytykujcie, radźcie. Pozdrawiam.

 

Acha, nasłabsze pracki były zrobione chyba ok 2-3 tygodni temu, może mniej, nie jestem pewien. Ale teraz katuję 2d ostro i chyba fajniuśne postępy robię ;) Jak będziecie fajni zarzucęmoże jakieś rysuneczki bardziej analogowe. Ofkorz koleś z gnatem to przerobiony rysunek z kartki - z braku tabletu. Z kartki w kratkę ;)

 

bloodydayrh4.jpg

 

tuxcopypc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dudeey9.jpg

 

masacrews8.jpg

 

handcopycc4.jpg

 

Tak żebym pochwał za ładne łapsko niesprawiedliwie nie zbierał: zeskanowałem swoją łapę i taki fotomontaż zrobiłem. Teraz by mi to duużo lepiej wyszło i obeszło by się bez skanowania czegokolwiek ;) Chyba że rysunku łapy. Kiedyś wrócę do tego tematu, obcięte paluchy i inne takie to fajowa rzecz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

windowcopyry4.jpg

 

Pracka zrobiona na tutejsze "przedszkole 2D" ;) Ograniczenie: 50 min i oczywiście myszka za 15 zł XP Miałem małą awanturę w domu przez tę prackę, ojczym powiedział że jestem kłamcą, że tylko przerobiłem zdjęcie naszego okna :/ Heh, oczywiście prawda jest inna, zrobiłem pracę sam od podstaw i to w ok. 50 min. Mam nadzieję że Wy mi wierzycie - w końcu Wy widzicie jej niedoskonałości wynikające z robienia tego przez początkującego grafika digital 2D ;) Pierwsza poważniejsza praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knightrf6.jpg

 

A nad tym jeszcze pracuję, jak Bóg da zrobię z tego ładniejszą pracę, mieczyk oczywiście "wisi w powietrzu", ale będzie się opierał na czymś, najlepiej na głowie króla wiochy spalonej w tle. Albo prezydenta. Ew. innego kaczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Komentujcie, krytykujcie, radźcie. " Przeczytał,a? Słyszał o edycji i mam gdzieś nabijanie postów jeśli o to chodzi. Nie będę wszystkiego tłukł w jednym poście :) Czepnij się moich prac, jak już musisz czegoś się czepiać ;) Acha!! Podstawa statku była zrobiona w 3d!! Tak dla ścisłości. Wrzuciłem tu, bo chyba ciekawie obrobiłem ją w 2d. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prac mam sie czepiac? to zarzuty bym musial rozlozyc na wiecej watkow niz ty do tej pory nabiles: o w skrocie-nie ostro, kiepskie kadry,kiepskie kolory, swiatlocienie, anatomia, no stary duzo tego, na tym etapie nawet ciezko jakos nakierowac- przedewszystkim sporo malunkow,rysunkow z natury,referek , i raczej olowkiem lub innymi tradycyjnymi technikami by lape wycwiczyc...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy napisałeś, że wszystko jest kiepskie, a to że trzeba ćwiczyć, to oczywiste. Napisz może co jest dobre w moich "pracach", będzie Tobie łatwiej ;) Ale i tak dzięki, że skomentowałeś, innym się nie chce. W każdym razie nie zrażam się.

Za radą Nicponim'a zacząłem bazgrać z natury itp. Na ten moment nie będę pokazywał swoich skończonych, pożądnych prac, nie chcę się narażać na durne komentarze. Jak nauczę się podstaw anatomii itp. coś fajnego zarzucę. Pierwsze bazgroły ok. 30-40 min. w sumie. Ołówek + węgiel.

I tak btw. cholera, jakie to jest irytujące, patrzę na ten obrazek, widzę wszystkie błędy, a nie jestem w stanie ich naprawić, ciągle proporcje mi się chrzanią. Ech, bez praktyki nic się nie zdziała. Porobię dziś trochę łap, wieczorkiem może wyślę jakąś prackę i wnioski.

 

owoce002ap1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja skromna rada co do proporcji to staraj się budowa na podstawie figur geometrycznych które swoim kształtem są podobne do rysowanych przedmiotów daje też to możliwość nanoszenia poprawek w wstępnej fazie, ilustracji, rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, ale ja mam problem z przenoszeniem obrazów z natury... tzn. jeśli coś wymyślę sam, np. jakąś twarz, obiekt, krajobraz, to proporcje, perspektywa są - moim zdaniem - bardzo dobre. Natomiast jak robię z natury, to ciężko mi stworzyć obiekty geometryczne w dobrych proporcjach. Staram się czasem stworzyć jakby siatkę wymiarów i w nią wbudować obiekt, ale i tak chrzanię proporcje. Na tyle słaba jest ta wada moich prac, że ręka całkiem mocno rękę przypomina.. ale już nie tę właściwą, z natury..

 

Edit: Dziś nie wrzucę już żadnych szkiców - robiłem prackę na el konkurso, speed z pracy Caravaggio. Heh, jak na pierwszy raz.... chyba przypomina... coś.... coś zrobione w 1,5 h co jest za mało jak na człowieka z myszką i bez odpowiednich qualifications ;)

 

magdalenawd1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności