Skocz do zawartości

czy moj komp jest za słaby na vraya 1.50.00


lashco

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chlopaki. Od dwoch tygodni jestem mega sfrustrowany i blagam o pomoc.

 

Mam AMD Turion 64 X2 TL-60 2x2.00 Ghz

2046 MB Ram

32-bit system

Ati Radeon HD 2600 256 Mb

uzywam Windows Vista

 

Od ponad roku uzywalem max 7 i vraya 1.46

 

Ostatni chcialem isc z duchem czasu i zainstalowalem MAXa 2008 + Vray adv1.50.00 final 32-bit

 

I tak: jak uzywalem tego z maxem 7 dalem rade renderowac (tu musze zaznaczyc ze studiuje architekture i renderuje mniej lub bardziej skomplikowane sceny szkolne nawet nocne z foliagami(duzo lisci duzo poly) i 20 swiatlami omni z vrayowskim cieniowaniem wlaczonym GI ) takie sceny renderowalem w 1,5 godziny w rozdzielczosci 1600x1200

 

Odkad mam vraya 1.50.00 i maxa 2008 nie jestem w stanie zrobic nic. :(

scene 800x600 z kilkoma boxami i jednym vraylightem z wylaczonym GI liczy dwie godziny.

i udalo mi sie zrenderowac taki jeden jpg od 2 tygodni bo nie mam cierpliwosci.

gdy wlacze GI to wogole sie nie moge doczekac.

 

Np. sciagnalem taka tam sobie kanapę z Evermotion i tez bylo jedno swiatlo zostawilem na noc do renderingu rano wstalem i bylo zrenderowane niecale 1/4 jpega i estimated time wyswietlalo 18 godzin.

 

Nie jestem w stanie ani pracowac ani nic zrobic do szkoly. a mi zalezy na vray sunie vray skyu na materialach ktore dzialaja tylko z nowymi maxami i na modelach evermotion itd.

 

Jestem strasznie zawiedziony, a brak wiedzy sprawia ze jestem confused lekkomowiac.

 

Pomozecie? Co moze byc przyczyną? Dzieki za odzew. Naprawdę dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Coz, ja ci moge powiedziec ze na polowie slabszej maszynie nie mialem zadnych problemow z vrayem 1.5, pomijajac viste ktora mi strasznie kopie viewporty.

Masz tego vraya z service packiem?

I z ciekawosci, czemu na systemie 64 bitowym masz wszystko na 32 bity ?

Z twojego opisu wynika ze cos masz bardzo nie tak, vray 1,5 raczej powinien przyspieszyc niz spowolnic. Podobnie autodesk chwalil sie ze 2008 ma byc o wiele szybsza od poprzednich wersji (tego nie wiem, pracuje na 9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czemu 32 bit. takiego mam maxa 2008 i vray tylko taki mi sie chcial wgrac. ten 64 bit mi wyskakiwalo ze nie ta wersja.

chyba nie mam SP. probowalem chyba z 6 razy instalowac rozne vraye m.in. rc3 rc5 chyba jedynie na demo wersji vraya mi szybciej troche renderowal ale z napisami VRAY.

moze podpowiecie skad sciagnac ;) i jak sie nazywa jakas wersja vraya co u was smiga.

nie ukrywam ze uzywam ARESA.

 

Rozumiecie moją bezsilność, która powoduje bezsenność... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze hardware masz 64 bitowy, wiec sie dziwie ze winda 32 bitowa, max 32 bitowy no i vray 32 bitowy. W sumie przy 2 GB ramu roznicy to nie robi. Dziwie sie od tak, dla zasady.

 

Coz, vray ktory u mnie w pracy smiga to walsnie vray 1.5 sp1.

Sciagnac mozna od chaosgroup, z tego co wiem upgrady sa darmowe.

Co to Ares?

 

edit:

siedzisz na maxie 2008 a i tak pewnie niewykorzystales wszystkich funkcji z maxa 9, wiec po co zmieniac ?

 

co ma piernik do wiatraka ?

 

siadz na xp'ka

 

trudno sie nie zgodzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytan kilka ...

 

- po co uzywasz visty skoro jest do kitu i ma kupe bledow ?

- siedzisz na maxie 2008 a i tak pewnie niewykorzystales wszystkich funkcji z maxa 9, wiec po co zmieniac ?

 

siadz na xp'ka .

 

Viste mam oryginalną i tak juz smigam jakos. maxa 9 nigdy nie mialem. Nie dzialal mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... rozumiem twoj bol, ale z takimi problemami to nie te forum.

 

edit:

Viste mam oryginalną i tak juz smigam jakos.

 

wspolczuje. ja swoja dostalem z lapkiem. I ciesze sie jak cholera ze w pracy mamy xp64 :>

 

aha, i to forum ma funkcje edit, zeby nie pisac 3 postow jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że oryginalka? bo jeden crack miał taką przypadłość. roleta system> static na dynamic i powinno być lepiej

 

dziala dziala dziala!!! jest lepiej! dziala dziala dziala!!!

 

skaczę do góry!!!

 

rewelacja!

 

 

MIRACH: juz umiem edytowac dzieki.

Jak to nie to forum. a jakie? bo Cie nie kumam. na fotce.pl mam pytac? just joking bez urazy.

 

naprawde dziekuje. moge isc spac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności