Skocz do zawartości

nalewanie wody do szklanki


shosiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem, czy umieściłem temat w dobrym miejscu, w razie co proszę o przeniesienie. Mam animację wody nalewanej do szklanki. Całość chcę wyrenderować w mental rayu, jednak jest problem z materiałami. Gdyby scena była statyczna, to nałożyłoby się 3 materiały "dielectric material" (szkło-powietrze, woda-powietrze, woda-szkło) i po problemie. Jednak co zrobić w przypadku animacji, jakie materiały nadać? Z góry dzięki za pomoc

 

P.S. Mam nadzieje, że przedstawiłem sprawę dosyć jasno. Gdyby jednak było inaczej, postaram się opisać to jaśniej...:D

 

P.S.2 Temat może trochę niefortunnie nazwałem, ale późno już i myślenie jest dosyć ciężkie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

dokładnie takie same materiały:

dla szklanki: materiał szkła

dla wody: materiał wody (inne IOR)

 

oczywiście oba materiały w pełni refleksyjne i refrakcyjne aby ładnie zamigotały podczas ruchu.

 

symulacja załatwi resztę. zależy jeszcze oczywiście czym puszczasz tą wodę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, użyłem "dielectric material", jeden dla szkła (IOR 1.5) i drugi dla wody (IOR 1.333), ale efekt jest bardzo nienaturalny - widać brzegi szkła, podczas gdy w rzeczywistości widać to tak, jakby była sama woda. Ciężko to tak opisać, postaram się później zamieścić render. Aha, i druga sprawa to pojawiające się na renderze kropeczki (problem przewijający się już na forum, dotyczący głównie materiału dielectric material) - wiadomo jak się ich pozbyć? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności