Skocz do zawartości

czas wybrać szkołę


Jozeph

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm wszystkich userów... zwracam sie do was z prośbą. mam 16 lat i kończe trzecią klase gimnazjum, czas wybrac szkolę ponadgimnzjalną i chcialem isc na grafika komputerowego. jest taka szkola u mnie w miescie. moj brat tam chodzi tylko on jest na programowaniu. ja zajmuje sie max'em shopem zaczynam w after effects i powoli paint (joke). lubie to ale chcialbym z czegos zyc. pytanie brzmi czy znajde potem prace czy raczej bede bezrobotnym i gdzie mozna dostac prace jako grafik ?? pomożcie za niedlugo elektroniczna rekrutacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam. Koledzy dobrze mowia - idz a jakis profil nie zwiazany z grafika, ktorej mozesz sie uczyc w domu. Z pewnoscia w liceum grafika jest na zenujacym poziomie, strata czasu. Wybierz sobie profil ktory lubisz i ktory ci sie naprawde przyda. Masz 3 lata, a w tym okresie czasu mozesz niezle nakarmic swoje portfolio. Ja osobiscie ide na mat-inf, gdyz lubie matme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tez mi mowili zebym szedl do liceum... teraz to mnie zaskoczyliscie bo juz mialem isc bankowo do tego technikum :P hmm a czemu mowicie zeby isc na jakis profil nie związany z grafiką ? i samemu sie uczyc ??? mysle ze w szkole bym sie wiecej nauczyl niz sam w domu (chociaz jestem samouk ;P) i bede mial jakis tam swistek ze jednak ukonczylem tą szkołę graficzną. tak sobie myslalem i potem chcialem jeszcze porobic jakies kursy i jak pracodawca by potrzal to no no no :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szkole to sie mozna językow uczyc :) ze swojego doswiadczenia powiem ze nawet kierunkowe studia sa z reguly bardzo cienkie. Po podstawowce poszedlem do technikum , chcialem na informatyke ale niestety wyladowalem na profilu mechanicznym. z perspektywy czasu to sie z tego ciesze. znam zagadnienia rysunku technicznego, podstawy mechaniki itp. to sie naprawde przydaje! Do tego przylozyc sie do angielskiego i jazda.

Po technikum udalem sie na policealne studium na kierunek reklamy i grafiki. Powiem krotko , wiecej zdobylem ciekawych kontaktow z branzy niz wiedzy :)

 

Dalej studia... padlo kierunkowo , informatyka ze spacjalizacja grafika. Tu tez raczej ciezko , w sumie tylko JEDNE zajecia naprawde ukierunkowane na to co chcialbym robic (3d) i ciekawie prowadzone. Poza tym corel(!) , podstawy flasha i inne za przeproszeniem duperele :) łącznie z tonami matematyki i programowania (wymogi programowe)

 

Jesli jestes sumienny i zdyscyplinowany to w domu z tutoriali , ksiazek jestes w stanie nauczyc sie bardzo duzo i o wiele szybciej niz skonczysz srednią czy studia :)

Ja akurat zaczynalem kiedy internet nie byl tak powszechny i bylo nieco trudniej ale w dziesiejszych czasach! Cwicz, Cwicz, Cwicz, Cwicz, Cwicz. i powodzenia!

 

 

EDIT: a te wszystkie szkoly to ucieczka przed armią :) myslalem wtedy ze zmarnuje rok w wojsku a okazalo sie ze poszlo tych latek troche wiecej hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności