Skocz do zawartości

Animacja 2D: probne ujęcie do \"The Aim\"


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

obiecałem przy okazji projektow do storyboardu, praca idzie do przodu, mam juz poł pakietu i za miech zaczyna sie produkcja. Nie wiem czy wspominalem film bedzie zrealizowany pod kamerą na 100m taśmy bedzie trwał ok. 2:50 z napisami wlocznie. scenarjusz juz spoczywa w pakiecie ale bedzie zmieniany bo wychodzą problemy podczas samych zdjęć. jak bedzie gotow to tez obiecalem więc zamieszczę. Chyba ze bedziecie nalegac... :) 12 faz na sec (nie klatek) i 29 ujęć. (scenopis i receptę tez juz zrobilem :) ) muzyka, to jakis klimatyczny ambient na bazie jakichs nagran od sundpolu albo pari music, bo do nich ma prawa moja szkoła. (podsapluje je tylko odpowiednio w magixie) dlugo myslalem nad postacią, i stwierdzilem ze w brew pozorom najbardziej ludzka jest taka jak na zaloczonym ujeciu probnym. expresyjna , symboliczna. Co do kolorystyki i faktury to bedzie podobnie, kolor i ta fakturka bedą nalozone poprzez celuloid, pod spodem bedzie postac + tło na białym papierze, kaszeta (kadr) ta sama panavsion, bo w całym filmie bedzie duzo surrealistycznej przestrzeni, a taki kadr daje duzo oddechu. zapraszam:

 

http://damiannenow.w.interia.pl/Scena%20012%20low%20res.avi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

U mnie sie sciagnelo, wyglada interesujaco, chociaz trudno cos powiedziec po tym jednym ujeciu wlasnie. Postac taka wlasnie zostaje? ekspresja bardzo fajna, sama postac imo juz mniej, jednak troche tego typu postaci wlasnie przewinelo sie przez filmy animowane, przez co mocno traci na indywidualnosci i wlasnym stylu, ale zapewne wlasnie to chciales uzyskac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie dokonca to chciałem Big :) ale zalozenia postac ma byc zunifikowana, zadnych cech jednostki, to symbol człowieka jako ogołu, ludzkosci, człowiek jako człowiek :) ujecie prezentuje załozenia plastyki, ale animatik (zanimowany na szybko scenopis) w 3d juz prawi na ukonczeniu bede prezentowal bo w tym przypadku bardzo zalezy mi na tzw. \"Prawie pierwszego widza\" czyli na zadniu kogos kto nie zna tła filozoficznego, i całej reszty. bo problem w tym by to wygrac filmem a nie wykładem poprzedzającym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ta to wlasnie cały bajer :) soft to mieszanina węgla wodoru i tlenu - moja ręka :) a tak bez jaj to w tym filmie bajerem ma byc perspektywa wlasnie i przestrzeń fizycznie poprawne ruchy kamery - rotoscopia- disney tak śniezkę robił tyle ze oni nagrywali aktorkę a pozniej na podstawie poszczegolnych klatek leciały rysunki, a ja sobie zrobilem szkielecik w 3d. jest tylko jedna wada tego sposobu, a wlasciwie dwie, nic nie moze byc za realistycznie narysowane bo wygloda niezmiernie sztucznie, a druga to taka ze bede musial narysowac kazdą fazę ktorych jest 12/sec a film trwa 2:40 to jedno ujęcie rysowałem ok 5 godzin (oczywiscie nie naraz bo z mojego softu (ręki) zostałby hardware :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli animkę Dumały? on to robił na płytach gipsowych, to prawdziwy maniak jest i bym sie nie zdziwił jakby mu kiedys do głowy wpadło zrobic cos w miedziorycie.. robilby to chyba 20lat kazda klatkę rysowac , trawic, odbijac i tak w kolko to sie by mozna bylo pochlastac, swoją drogą z tym gipsem to tez łatwo nie mial.... mam nadzieje ze on forum nie odwiedza bo to prof. jest u mnie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V!

 

No tak, moglem sie domyslic w sumie...

 

Czyli zwykly biped + siatkowane podłoze (tak by zaznaczyc je pozniej kreska tworzac wrazenie perspektywy) + jakies proste obiekty symulujace podmuchy wiatru (delikatnie potem kreskowane) + oczywiscie kamienie, czy skałki, ktore, obrysowane potem, poteguja wrazenie trojwymiaru... mam racje?

 

Pomysł swietny... bardzo mi sie podoba realizacja... nie staraj sie zrobic tego dokladniej... Mam tylko obawy co to ambientowej muzyki, ktora chesz tam wstawic... Ciekaw jestem calosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności