Skocz do zawartości

Modelowanie Postaci - pomoc


Heads Hunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heads hunter modelowanie czlowieka jest trudne zacznij moze lepiej od czegos prostrzego. Masz tutaj pomoc

 

http://pl.youtube.com/watch?v=6V7y2opi3x0

 

Ok tylko że gdy konwertuje box ta editable poly, zaznaczam ściane to mi się extruduje sam środek boxa. Box wchodzi sam w siebie a ściany pozostają takie same.

 

Nie wyszło mi gdy zrobiłem nogę z boxów. Następnie mesh smooth to boxy stały się kulkami nie wiem co źle zrobiłem.

 

Po zastosowaniu mesh smooth z boxów zrobiły sie kule co źle zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli chodzi o ten tutorial. To jak ten gość wytłoczył nogę z pudełka? Prosze o pomoc.

Link do tutoriala:http://www.3dtotal.com/ffa/tutorials/max/joanofarc/body1.asp

Zaznaczył dolny face sześcianu i zastosowal face/extrude i następne tak samo, zgodnie z blueprintem. Po extrude, recznie dopasował vertexy. Następnie dodał cut'em edge zgodnie z fotkami i zastosował modyfikator meshsmooth dla uzyskania właściwego-ludzkiego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wam. Tylko mam jeszcze trzy pytania ostatnie:

 

- do czego służy ten mały żółty kwadracik po zaznaczeniu modyfikatora Face Extrude?

 

- dlaczego po zaznaczeniu ściany wytłaczam ją i po wytłoczeniu chcę wytłoczyć następną. Zaznaczam ścianę i mi wskakują parametry wytłoczeń poprzedniej ściany. A poprzednia ściana nie zostaje wytłoczona.

 

- dlaczego wytłacza mi się sam środek boxa bez ścian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wam. Tylko mam jeszcze trzy pytania ostatnie:

 

- do czego służy ten mały żółty kwadracik po zaznaczeniu modyfikatora Face Extrude?

 

- dlaczego po zaznaczeniu ściany wytłaczam ją i po wytłoczeniu chcę wytłoczyć następną. Zaznaczam ścianę i mi wskakują parametry wytłoczeń poprzedniej ściany. A poprzednia ściana nie zostaje wytłoczona.

 

- dlaczego wytłacza mi się sam środek boxa bez ścian?

Na początek przekonvertuj boxa na ed poly i zastosuj extrude. Jak to opanujesz, przejdź do modyfikatorów.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wez sobie poczytaj o podstawach poly modelingu a nie z kazdym pytaniem wyskakujesz, podano Ci kilka bardzo dobrych linkow a ty dalej pytasz o noge.

Jezeli nie znasz podstaw modelowania to lepiej nie zaczynaj odrazu z organika bo zaraz zobaczysz opcje cut, target weld itp i co ? Zrob na poczatek jakies tutorale dla poczatkujacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was wszystkich za zasypywanie pytaniami ale poprostu mam jeszcze jedno pytanie z którym nie wiem do kogo się zwrócić.

Chodzi mi o to że gdy robię boxa, dalej "edit mesh" i "face extrude" to gdy w edit mesh zaznaczam ścianę i wytłaczam face extrudem to wytłacza mi się sam środek boxa. Wogóle nie wytłaczają mi się ściany co sprawia mi nie lada problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was wszystkich za zasypywanie pytaniami ale poprostu mam jeszcze jedno pytanie z którym nie wiem do kogo się zwrócić.

Chodzi mi o to że gdy robię boxa, dalej "edit mesh" i "face extrude" to gdy w edit mesh zaznaczam ścianę i wytłaczam face extrudem to wytłacza mi się sam środek boxa. Wogóle nie wytłaczają mi się ściany co sprawia mi nie lada problem.I jeszcze jedno. Gdy oglądałem pewien tutorial to gośc modelujący samochód bodajże wstawiał plaina i oprócz siatki były tam jeszcze linie na skos. Jak jest kwadrat siatki to on w każdym takim kwadracie miał przekątną jak to zrobić?

 

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim którzy mi pomogli. Dziękuję za wyrozumiałość. Wszyscy dostają punkty do respa ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz widziec przekatne to robisz custimize->preferences->viewports-> configure diver-> display all triagles. A z tym extrudem to ciezko cie zrozumiec :P Wydaje mi sie ze chodzi ci, ze sciany pozostawaja w srodku a nie na zewnatrz bryly, tak jakbys chcial. Zarzucisz screena to wszytko bedzie jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności