Skocz do zawartości

vray mesh export?


gustaw11

Rekomendowane odpowiedzi

mam duza scene, w miare duza (osiedle), ktora musze puscic w rozdzielczosci 5000/3800 pixeli, maks co wypluwa moj komp to 900 pix, a mam core'a 2,4 i 2 giga ramu, co prawda jest to MacBook Pro, ale chodzi na nim xp i jakos daje rade, u mojego brata na toshibie 2x2,2 tez nie idzie, a scena nie jest taka skomplikowana, render robie w maxie 9 i v-ray'u. Czytalem o vray mesh export, ale to chyba tyczy sie jednego modelu, czy moge urzyc tego na calej scenie? pytam bo jak zaznaczam wszystkie obiekty exportuje i wlaczam automatyczne proxies to max sie zwiesza. Jest jakas metoda zeby to puscic w takiej roxdzielczosci? z gor dzienx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sorewicz ;( jednak nie jest tak latwo jak myslalem, nauczylem sie proxy i spox jak bede kiedys robil model puszczy kampinowskiej to jest szansa ze znajde klucze zagubione w stosie igiel ;) ale niestety komp nadal sie krzaczy i wywala. Jednum slowem dupa;( nie ma jeszcze innego sposobu zeby uproscic jakos scene i puscic ja w duzej rozdzielczosci? przecierz to nie jest taka duza rozdzielczosc, 5000 pigzli to dludosc dluzszego boku kartki A3 w rozdzielczosci 300 dpi, a kompa mam raczej dobrego, napewno na taka robotke. co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest renderowanie regionami powinno pomoc... choc nie koniecznie zalezy kiedy Ci sie to wysypuje. swoja droga tak jak mowisz jest to okolo 50 cm w 300dpi ale ja nigdy tak wielkej rozdzielczosci nie robię, nie ma na to czasu. mozesz troche oszukac ;) tutek everkow jest dobry od jakiegos czasu dobrze mi sluzy. sprubuj regionami i napisz czy CI sie dalej wiesza.

btw: mialem kiedys wlasnie tez podobny problem i to zalatiwlem tak ze w nowej scenie mergowalem osobno fragmenty tej pierwszej az wyczujesz moment czy sie wiesza czy nie... wywnioskuj co powoduje wieszanie. mi sie udalo to naprawic i scena dzialala.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita, regionami może wyjść kiszka. Każdy kawałek wyrenderowany będzie się różnił od siebie intensywnością i jasnością,ale możesz spróbować. Ważne jest abyś zaznaczał partie obrazka regionami nakładającymi się troszkę na siebie. Póżniej wystarczy nałożyć na siebie obrazki i zbędny obszar wymazać gumką. Ja tak często robię i daje rade. Trzeba sobie jakoś radzić:)

 

 

Zaznaczasz region, wciskasz render na samym dole ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita, regionami może wyjść kiszka. Każdy kawałek wyrenderowany będzie się różnił od siebie intensywnością i jasnością,ale możesz spróbować. Ważne jest abyś zaznaczał partie obrazka regionami nakładającymi się troszkę na siebie. Póżniej wystarczy nałożyć na siebie obrazki i zbędny obszar wymazać gumką. Ja tak często robię i daje rade. Trzeba sobie jakoś radzić:)

 

 

Zaznaczasz region, wciskasz render na samym dole ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekowa dla chlopakow;) niestety regionami to robie od dawna tyle ze juz mialem dosc tego wklejania, oszalec mozna, takie rzeczy jak trawa i asfalt potraktowane displacementem to nie dosc ze osobno to wlasnie jeszcze regionami robie, ale ludzie ochu....ec mozna, szalu dostaje! Dalem rok temu 12 tysi za kompa a on nie moze mi puscic normalnej scenki, moze troche wiekszej niz mieszkanie bo to siedle, ale i tak dupa. Mysle ze to moze byc sprawa 32 bitowego windowsa i tego ze on nieza dobrze sobie radzi z corowymi prockami i czyta max do 1,7 giga ramu, trudno, dzieki za wsparcie. Wspierajmy PARTIE REGIONOW!!!! pozdro300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pisalem na forum, jutro przybywa do mnie turbo radiator- 2 x quad 2,66 (osiem prockow;) 16 giga ramu oblane quadro, orane przez 4 dyski o powierzchni terabajta.... zmiele troche miesa;) co zabawniejsze zakup turbo radiatora jest efektem mojej rozmowy z przedstawicielem firmy montujacej polprofesjonalne stacje graficzne. Zadzwonilem do takiej firmy i mowie gosciowi ze mi sie komp zwiesza przy renderze. Co robic pytam. "8/16" uslyszalem jako wsparcie w tej tragicznej sytuacji. Pomyslalem ze to jakis adres goscia rozwiazujacego takie problemy. Gosc rozwiazal moje problemy z czynszem i wszelkimi wyjazdami wypoczynkowymi na najblizsze 10 lat. Wyciagnal odemnie 13 tysi (po znajomosci jak mowil) na turbo radiatora. No dobra... zmielimy troche miesa pomyslalem... .. czego sie nie robi dla dobrych renderow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności