Skocz do zawartości

material blend + gradient


ely

Rekomendowane odpowiedzi

bylabym wdzieczna za odpowiedz na pytanie, jakie mam na temat materialu blend; chcialabym zeby 2 materialy przenikaly sie na obiekcie plynnie z jednej strony do drugiej, jak na obrazku (uzylam blend z gradientem). problem w tym, ze przy zblizeniu lub obrocie bryly lub widoku efekt jest identyczny - w kierunku i skali - tzn. jest zalezny od viewportu, a nie geometrii modelu. czy daloby sie blendem uzyskac to, o co mi chodzi, a moze mozna to zrobic inaczej? myslalam o uzyciu renderu sciany (ponizej) jako mapy, ale moj model to taka organiczna forma, na ktorej tylko gizmo box wyglada znosnie, poza tym jest ogromny, a potrzebuje tez detalu, wiec obawiam sie, ze moj max moglby jej nie uniesc.. a pytanie dodatkowe, to jak uniknac takich zapomnianych przez mental raya bucketow? :] z gory dziekuje za pomoc.

 

shuntteksturamhy4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmmm... Przecież gradient można sobie zmapować (chyba nawet trzeba) przez uvw. Sprawdź czy nie masz w opcjach gradientu ustawionego czegoś innego niż UVW i czy kanał jest obecny na obiekcie. Ja bardzo często korzystam a blenda i gradientowego przejścia.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uvw jest, a gdzie dokladnie moge ustawic go dla gradientu? pracowalam nad tym dosc dawno i faktycznie jednak jest troche inaczej - zmienia sie skala i kierunek, ale w kazdym kadrze jest pelna rampa, a przy obrocie o 90 st gradient znika:

 

2she5.jpg

1sff8.jpg

3sdj1.jpg

4sui1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności