Skocz do zawartości

Procad - szkolenia 3d max we wroclawiu


belialek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po dlugich poszukiwaniach znalazlem placowke szkoleniowa autodesk we wroclawiu :) maja w swojej ofercie m.in 2stopniowy kurs maxa i zastanawiam sie czy warto. moze jest na forum ktos, kto korzystal z takiego kursu, i jaki zakres wiadomosci obejmuje kazdy stopien? na stronie jest to dosc powierzchownie opisane, a nie ma sensu isc na 1 stopien jezeli tam beda uczyc co gdzie jest w maxie + to co w tutkach jest standardowo. Jak wygladaja tego typu szkolenia i czy warto wogole w to wchodzic?

 

z gory dzieki za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm... widziales szczegoly ich kursu?

Kurs trwa 20h, leci przez wiekszosc podstawowych funkcji maxa i kosztuje 800zl.... jak dla mnie jak siadziesz, wlaczysz helpa w maxie i poswiecisz te 20h na czytanie tych tematow co oni podali to wyjdzie na to samo, tylko ze 800zl zostanie w kieszeni :)

Oczywiscie na kursie nie bylem, i moze ucza tam jakis cudow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy eeee to ja sie może wypowiem...boooo troche wiem :P Ogólnie zanim zacząłem pracować w firmie, w której obecnie pracuje, moi koledzy mieli szkolenia z Procadu, tyle, że z Revita iiiii z tego co wiem to te kursy są g!@$@$ warte ;] Podobno koleś gada przez te 20 godzin...gada gada gada i gada :P Chyba wogóle praktyki nawet w tym nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli jest jak mowicie to faktycznie lipa :) tylko kurcze skoro nie tam, to gdzie? :/ jakis czas temu znalazlem jeszcze jakies szkolenie bodajze "animacja, montaz, grafika 3d" tylko kosztowalo kilkanascie tysiecy... a mam pare problemow przy modelowaniu, ktorych raczej w tutkach nie ma, wiec ludzilem sie ze na takim kursie dowiem sie czegos wiecej niz jak np zrobic szachy ktore sa w tutku maxa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cudowny i magiczny sposób modelować się nie nauczysz.

Owszem, można trochę trików załapać od innych, ale ja też uważam, że na kursy grafiki 3D w Polsce na razie liczyć nie ma co.

Jakieś studia filmowe z naciskiem na vfx, animacje, czy studium, owszem, ale to jak ktoś jest w wieku studenckim i wypada iść na studia. Choć nie wiem czy nie lepiej by wyszedł z nabywaniem wiedzy na studiach plastycznych.

 

Wracając do owych 800zł, uważam, że lepiej się wyjdzie (o niebo lepiej) inwestując w porządne wideotutki, choćby gnomon. Jak nowe za drogie, można kupić używane. Tam masz wiedzę praktyczną obrazowaną przez światowych speców danych dziedzin graficznych.

 

Sory, ale bez za.....nia po kilkanaście godzin dziennie, żaden kurs za 800zł Ci nie pomoże. Może papier jakis dostaniesz, że skończyłeś. Strata czasu i pieniędzy.

Ale co z tego skoro ów papier będzie shit-wart gdy znajdzie się obok wyczesanych prac kogoś, kto skilował dzień w dzień godzinami...

 

"Kursowanie" interfejsu w stylu "to jest tu a to jest tam, a to jest rotate i działa tak" jest stratą czasu.

Tak jak Klicek kiedyś napisał, że niepotrzebnie tracił czas na naukę softu, zamiast po prostu modelować i łykać metodologię w międzyczasie.

 

Wydaje mi się też, że w Polsce, osoby, które posiadają i są w stanie przekazać sensowną wiedzę w sensowny i efektywny sposób są zajęte zarabianiem pieniędzy.

 

Taka moja opinia.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cudowny i magiczny sposób modelować się nie nauczysz.

Owszem, można trochę trików załapać od innych, ale ja też uważam, że na kursy grafiki 3D w Polsce na razie liczyć nie ma co.

Jakieś studia filmowe z naciskiem na vfx, animacje, czy studium, owszem, ale to jak ktoś jest w wieku studenckim i wypada iść na studia. Choć nie wiem czy nie lepiej by wyszedł z nabywaniem wiedzy na studiach plastycznych.

 

Wracając do owych 800zł, uważam, że lepiej się wyjdzie (o niebo lepiej) inwestując w porządne wideotutki, choćby gnomon. Jak nowe za drogie, można kupić używane. Tam masz wiedzę praktyczną obrazowaną przez światowych speców danych dziedzin graficznych.

 

Sory, ale bez za.....nia po kilkanaście godzin dziennie, żaden kurs za 800zł Ci nie pomoże. Może papier jakis dostaniesz, że skończyłeś. Strata czasu i pieniędzy.

Ale co z tego skoro ów papier będzie shit-wart gdy znajdzie się obok wyczesanych prac kogoś, kto skilował dzień w dzień godzinami...

Taka moja opinia.

 

Ajmen.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sinead
Wracając do owych 800zł, uważam, że lepiej się wyjdzie (o niebo lepiej) inwestując w porządne wideotutki, choćby gnomon. Jak nowe za drogie, można kupić używane. Tam masz wiedzę praktyczną obrazowaną przez światowych speców danych dziedzin graficznych.

 

Właśnie. Za pozwoleniem, troszkę się wtrącę. Ja jestem kompletnie zielona w tym temacie, niemniej jednak zawsze mnie ciągnęło do świata grafiki 3d. Zdecydowałam się na naukę Mayki, przewertowałam ofertę kursów online Gnomon i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to jednak nie jest dobre miejsce do startu, nie dla kogoś, kto jest kompletnym laikiem. Mylę się?

 

Czy mogłabym nieśmiało poprosić o namiar gdzie można takie "porządne wideotutki" nabyć, również te używane? :].

 

Sory, ale bez za.....nia po kilkanaście godzin dziennie, żaden kurs za 800zł Ci nie pomoże. Może papier jakis dostaniesz, że skończyłeś. Strata czasu i pieniędzy.

Ale co z tego skoro ów papier będzie shit-wart gdy znajdzie się obok wyczesanych prac kogoś, kto skilował dzień w dzień godzinami...

 

Papier mi kompletnie zbędny, przynajmniej taki polski, bo taki certyfikat z Gnomon to pewnie bym się nie obraziła, ale niestety piszą że za kursy online nie wydają żadnych papierków. Martwi mnie jednak opinia że trzeba koniecznie kilkanaście h dziennie zap... gdyż mnie na taki luksus nie stać. Pracuje na etacie, czasem nawet po 10 i więcej h dziennie, kompa w domu włączam przeważnie w weekendy. I co? Nic ze mnie nie będzie? :(

 

 

Pozdrawiam,

Sin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no i co z toba zrobic?

Na tym forum jest mase postow "jak zaczac" i pozostaje Cie do nich odeslac. Duzy plus dla ciebie to ze napisalas tego posta ladnie i skladnie a nie "Hcem zaczonć robic w grafice, pomuszcie" :)

Pracuje na etacie, czasem nawet po 10 i więcej h dziennie, kompa w domu włączam przeważnie w weekendy. I co? Nic ze mnie nie będzie?

 

Wszystko oczywiscie zalezy jak szybko sie uczyc, i ile wysilku wkladasz w ta nauke, ale jednak robienie pozadnego 3d wymaga poswiecenia calkiem sporej ilosci czasu. Dla kogos kto pracuje/uczy sie w tym samym czasie, zwykle jest to pare lat. Chociaz pewnie teraz z ta iloscia videotutkow i kusow online to sie zmienia.

 

Tak czy siak: google, max3d.pl i opcja szukaj, Help programu w ktorym pracujesz (nie koniecznie w tej kolejnosci)

 

powodzenia

mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sinead

Witaj :)

 

Hm, no i co z toba zrobic?

Na tym forum jest mase postow "jak zaczac" i pozostaje Cie do nich odeslac. Duzy plus dla ciebie to ze napisalas tego posta ladnie i skladnie a nie "Hcem zaczonć robic w grafice, pomuszcie" :)

 

Na takie bazgranie jestem trochę za stara ;). W ogóle trochę się martwię, że na naukę TAKIEGO CZEGOŚ w trybie "zaocznym" od zera jestem trochę za stara ;), ale w sumie, najwyżej będę sobie za 10 lat robiła modele do szuflady ;).

 

Znalazłam to: http://www.digitaltutors.com/store/product.php?productid=597&cat=64&page=1 i mam zamiar nabyć to drogą kupna. Haruję, zarabiam, stać mnie ;P. Myślę że te 300h treningu wystarczy mi na rok, albo dłużej i w między czasie uda mi się zorientować w czym chciałabym się specjalizować, a potem kupię sobie kierunkowy kurs w Gnomon, albo w ogóle wezmę sobie bezpłatny urlop i kopnę się za ocean. Fajny plan? ;)

 

 

Wszystko oczywiscie zalezy jak szybko sie uczyc, i ile wysilku wkladasz w ta nauke, ale jednak robienie pozadnego 3d wymaga poswiecenia calkiem sporej ilosci czasu. Dla kogos kto pracuje/uczy sie w tym samym czasie, zwykle jest to pare lat. Chociaz pewnie teraz z ta iloscia videotutkow i kusow online to sie zmienia.

 

Tak czy siak: google, max3d.pl i opcja szukaj, Help programu w ktorym pracujesz (nie koniecznie w tej kolejnosci)

 

powodzenia

mirach

 

Dzięki :). To pocieszające. Nie wiem jak z chłonnością mojego umysłu, ale jestem zdeterminowana, bardzo bardzo chcę się tego uczyć. Wystarczy chyba wspomnieć, że ostatnie 3 weekendy poświęciłam wyłącznie na szukanie szkoleń i tutków do Majki. Trzymajcie kciuki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka porada:

kup sobie pierw 1 plyte Digital Tutors zanim zdecydujesz sie na taki bundle. Oni maja dosc ... specyficzny styl, po obaczeniu ich tutka do Houdiniego mialem wrazenie ze lektor wyklada wiedze za pomocą łopaty myśląc o audiencji jak o ciut nie dokonca rozwinietych... ale to moze tylko moje wrazenie, albo taki lektor Houdieniego sie trafil.

Tak czy siak gratuluje wyboru Maji, szkoda tylko ze juz pod skrzydlami Autodeska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sinead

Dzięki za radę. Skoro tak... to ściągnę sobie ze 2-3 pierwsze lekcje i zobaczę czy mi pasuje. Nie wiem jaki na tym forum jest stosunek do piratów, ale skoro mam wydać taką niebagatelną sumę to chyba dobrze jest się upewnić.

Z drugiej strony może to dobrze, że tak wykładają, ja jestem zupełnie "niedorozwinięta" w 3d ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość irocesse

Witam. Na początek chciałbym się przedstawić. Nazywam się Rafał aka "Irocesse". Grafiką 3D interesuję się od pewnego już czasu, lecz dopiero miesiąc temu przysiadłem do tworzenia modeli. Na uczelni pracujemy na Blenderze, lecz chciałbym zabrać się za inne oprogramowanie. Co powinienem wybrać? Maya czy Max'a? Od znajomego pożyczyłem sobie Video Tutki do Maxa. Są to tutki Gnomon'a, lecz jak je przeglądałem zauważyłem, że są to Tutki dla prawdziwych wyjadaczy (w sensie zaawansowanych). Na allegro jest taki video tutorial, za 15zł. Czy ktoś miał z nim do czynienia? http://www.allegro.pl/item371359093_kurs_3ds_max_na_dvd.html Głównie będę chciał robić modele przygotowane do różnych animacji, dlatego jakie oprogramowanie mam wybrać? Odnośnie tematu, to mógłbym się wypowiedzieć. za 20h kursu który by cię kosztował 800zł to o dużo za dużo. Lepiej zainwestować te pieniądze w video tutki, a później jechać na ten kurs i sprzątnąć prowadzącemu kursantów z pod nosa i sami nauczać:) W opolu niegdyś organizowali właśnie chyba studenci kurs lecz nie 3ds Maxa tylko Autocada, kiedy 2stopień trwał 30h kosztowało to coś koło 300zł ale wiem że było warto z relacji przyjaciół. Pozdrawiam i Proszę o odpowiedź. Acha i czy wydaje w Polsce jakieś studio jakieś Video Tutki do Maxa albo May'i? Chyba że zna ktoś coś w Języku Niemiecki (ponieważ płynniej tym językiem operuje niż angielskim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Wiem ze nie zabrzmi to zbyt milo, ale: skoro piszesz na forum i oczekujesz odpowiedzi, to zadaj sobie trud i przeczytaj chociaz watek w ktorym piszesz. A dowiesz sie co myslimy o kursach 3d.

Co do Max vs Maya, to te forum jest pelne takich tematow. W skrocie, jesli chcesz tylko modelowac, to obojetnie, jeszcze lepiej Wings bo za darmo, a skoro ucza cie blendera, to tez do tego wystarczy.

Co do tego na allegro... ta... po obejzeniu probek na youtube mam ochote napisac do autorow tego kursu z prosba o oddanie mi pieniedzy za stracony czas, a placenie za to wydaje mi sie czystym szalenstwem. Zwlaszcza ze to co oni tam pokazuja jest za darmo w manuala maxa + darmowych tutkach na sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności