Skocz do zawartości

Timelapsed drawing


noiprox

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli przyspieszone nagranie procesu rysowania, niektórzy nazwaliby to making offem

Oglądanie pracy rysowników jest bardzo inspirujące dla początkujących, a i bardziej doświadczonym daje możliwość podpatrzenia sztuczek kolegów po fachu :)

Dla mnie osobiście dodatkową frajdę przy oglądaniu efektu końcowego rysunku daje oglądanie jak on powstaje.

Dlatego proponuję aby ktoś kto rysuje jakiegoś speedpaintinga do osobnego tematu, po prostu zarzucił nagrywanie (można skorzystać z programu hypercam [link: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=783&HyperCam+2.14.02 ]), potem poświęcił parę minetek na przyspieszenie filmiku (ulead video studio (niestety płatny) sprawdza się w tym dosyć dobrze, jeśli ktoś ma lepszą propozycję jakiegoś darmowego programu to proszę o podzielenie się wiedzą :) ) i wrzucenie go na youtube czy speedyshare.

 

Nie wiem jakie wrażenie mają inni, ale kiedy oglądam swoje nagrania, przychodzą mi myśli: "hej, to ja rysowałem??". Ogólnie jest to ciekawe doświadczenie, dlatego zachęcam :)

 

Mam nadzieję że temat się przyjmie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajny speed Selfu :) szkic z natury robiłeś bezpośrednio do komputera, czy najpierw na papier?

Nicole jest dosyć znany (często jak ludziom pokazuję swoje filmiki to mówią 'a zobacz tego gościa' dając mi link do jego prac), ale jego rysunki są strasznie bez wyrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie!

w sumie to powinienem go bardziej doprowadzic do konca ale juz moja modelka nie wytrzymywala ;) takze dalem luz... a zeby robic najpierw szkic na kartce a pozniej podmalowywac w kompie to ja tak nie lubie (mowie tu tylko o obserwacji z natury bo w innych przypadkach spoko ) - robie od razu na kompie, bo inaczej sie bryle i kolor obserwuje.

 

p.s. a pan Nico Di Mattia mi nie podchodzi ;p

 

pozdro!

Edytowane przez Dann.G
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może by tak coś z wyobraźni? Jak oglądam jakieś wideo to bardziej ciekawi mnie rozwój pomysłu, formowanie się kompozycji, kombinowanie, niż z góry narzucony końcowy efekt obrazka. Malowanie z fotki to nie jest żadne wyzwanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie pod Farvusem, nie chce krytykowac bo to cwiczenie i swietnie ze dajesz speedy, ale tak ogolnie to w videotutkach i speedach kazda poprawiona pomylka jest 100x wiecej warta niz poprawnie namalowana (troche biblijnie wyszlo :D)

ostatnia pani swietna, kolorki i gest bardzo fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za lepszego od kogokolwiek ale spróbowałem coś nagrać. To jest pierwszy i ostatni raz. Szybkość komputera pozala na zrzutę z małego skrawka więc ciężko było wejść w detal. Potem jeszcze musiałem sporo czekać żeby VirtualDub a potem Youtube to przemielił. Sporo zachodu dla głupiego filmiku a sam obrazek i tak pozostawia wiele do życzenia.

 

http://www.youtube.com/watch?v=hQL4NGm3tHA

 

env40hi9.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w tym topicu nie chodzi o to kto jest najlepszy, czasem po prostu ciekawiej jest obejrzeć filmik powstawania obrazka niż sam efekt końcowy :) Zawsze można podpatrzeć czyjeś techniki

Szkoda że już nie nagrasz więcej filmików. Próbowałeś może ustawić 1fps w czasie nagrywania albo pobawić się ustawieniami kompresji? Procesor powinien być wtedy mniej obciążony

W każdym razie, dzięki za poświęcony czas :) Już podpatrzyłem jedną sztuczkę którą wypróbuję przy pierwszej okazji (warstwa gradientowa z overlayem) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noiprox - Właśnie zauważyłem że w HyperCamie mogę zgrać od razu przyśpieszony filmik jeśli dam mały FPS i kilka razy większą wartość dla playbacku. Może jeszcze coś nagram w najbliższej przyszłości ale generalnie widze po sobie że wciąż jeszcze za bardzo się miotam. Nie mam jakiejś techniki z którą czułbym się całkowicie pewnie stąd cały czas kombinuje i połowa z tego okazuje się być niewypałem. Nie widzę dużego sensu z nagrywania takich wypocin :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalony, może popróbuj z ustawieniami

PS. fajny avatar, trochę się postarzałeś

 

@Fervus

Ja niestety nie korzystam z tej funkcji bo mam problemy później z plikiem w Ulead Video Studio (w nim przyspieszam filmik i dodaję muzykę).

Co do techniki, nie tylko Ty się miotasz :) Choćby Omen, kiedyś przyznał że bardzo się miota w czasie rysowania więc nie nagra filmiku.

W czasie oglądania Twojego filmiku widziałem raczej miotanie się w koncepcie niż w technice, a to raczej normalne w czasie wymyślania ;) Mam nadzieję że jeszcze uda ci się coś nagrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam oglądać takie rzeczy. Pamiętam jak się rok temu zabierałem na poważnie za DP to spać nie mogłem przez Youtubowe speedpainty. Koniecznie muszę spróbować. Noiprox - czy ona aby nie ma ciut za krótkich łapek lub za długiego tułowia? Mam pytanko - czysta ciekawość. Używasz czasem skraplania? Bo widzę że zaznaczasz kawałek obrazka i go deformujesz, a potem niedoróbki i wycięcia domalowujesz.

Najlepiej się ogląda speedy jak malujący za bardzo nie zoomuje i nie przesuwa obrazka - ale to wyższa szkoła jazdy, ja bym tak nie potrafił, bo często korzystam z przybliżenia.

Kolorki jak zwykle u Ciebie przyjemne.

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, bardzo przyjemnie się ogląda takie rzeczy. Z proporcjami jest coś nie tak, zwłaszcza w okolicach ramion i tułowia, ale ogólnie wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Zawsze zaczynasz od takiego szkicu jako wzór na początek, czy tylko tym razem tak wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności