Jump to content

problem z zaszyfrowanymi katalogami


sanki

Recommended Posts

problem jest taki że był sobie komputer z windows xp, na ktorym były zaszyfrowane/zabezpieczone katalogi (przy uzyciu windowsowych zabezpieczen).

 

System padł, trzeba było go przeinstalowac na swiezo, pozostał problem bo katalogi bronia sie teraz odmowa dostepu.

 

czy ktos wie jak sie dostac do tego ustrojstwa (programy, sztuczki itepe)

 

 

ps. komputer nie byl moj, ja go mialem "naprawic" (system zainstalowac, bo ktos kto go wczesniej naprawial zaczal instalacje i nie skonczyl) i generalnie sie do tego nie dotykalem. Ale ze jest taki zonk, wiec pytam

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, nie jestem przekonany czy linuks tutaj pomoże, ale warto spróbować. Ja miałem swojego czasu problem taki, że nie mogłem usunąć katalogu ("acces denied"), pomimo, że nie był urzywane przez żaden proces, a także miałem nad nim pełną kontrolę ("read/write/delete") z racji tego, że byłem jego twórcą. Po prostu coś się rypło w NTFSie. W końcu udało mi się konsolowy programik MS znaleźć na takie okazje - do brutalnego przydzielania uprawnień urzytkownikom do folderu. Niestety nie mogę aktualnie nigdzie tego w sieci znaleźć.

 

Ale jak sztuczka z linuksem nie wypali to polecam znalezienie go i zadziałanie metodą przydzielenia pełnej kontroli obecnemu urzytkownikowi, a dalej już poprzez tego urzytkownika decryptowanie folderów.

 

PS: Niewykluczone, że był to Cipher.exe, ale pewien nie jestem - z tego co widzę to słuzy on do encryptowania i decryptowania folderów, ale czy pozwoli na to przy braku uprawnień do folderu to nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Może myk z kontem System pomoże:)

Znalezione w sieci:

 

 

 

W Windows XP istnieje konto SYSTEM, wykorzystywane przez procesy systemowe. Ma ono uprawnienia do pełnej kontroli nad system operacyjnym (większe od konta Administrator). Zalogowane do peceta osoby mogą w nieuprawniony spsób skorzystać z konta SYSTEM.

 

1.Aby przejąć kontrolę nad Windows XP, klikamy na START i wybieramy Uruchom.... W oknie Uruchamianie wpisujemy polecenie:

 

"cmd"

 

2.W oknie konsoli wpisujemy polecenie:

 

at 23:15 /interactive "cmd.exe"

 

Polecenie użyje aplikacji Harmonogram zadań, aby wywołać okno z uprawnianiami systemowymi. Komenda zawiera zdefiniowany czas wykonania 23:15. Zamiast przykładowej godziny podajemy najbliższy możliwy czas wykonania komendy- na przykład za minutę od bieżącej godziny widocznej na zegarze systemowym. Po chwili wyświetla się nowe okno konsoli. Pierwotne okno konsoli zamykamy.

(Można również wpisać dowolna godzinę a później uruchomić w menadżerze zadań prawym myszy na at i uruchom Start->Programy->Akcesoria->Narzędzia systemowe->Zaplanowane zadania )

 

3. Naciskamy jednocześnie Alt+Ctrl+Delete. Wyświetli nam się Menedżer zadań Windows na zakładce Procesy zaznaczmy "explorer.exe" i klikamy na Zakończ proces, a potem na

 

4.Przechodzimy do otwartego okna konsoli i wpisujemy w nim

 

"explorer.exe"

 

Wciskamy klawisz Enter

 

Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad systemem- możemy dowolnie uruchamiać i instalować programy, uruchamiać narzędzia konfiguracji Windows czy kasować pliki w Eksploratorze Windows.

 

Sprawdziłem u siebie i działa miałem dostęp do wszystkich katalogów, łącznie z tymi dla których nie miałem dostępu nawet z konta administratora

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy