Skocz do zawartości

Animowane logo


kindlar

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem sobie w pliku avi w rozdzielczosci 50x50 animowane logo. Chciałbym teraz aby przy robieniu renderu z kamery było cały czas widoczne w górnym lewym rogu. Jak uzyskać taki efekt. Kamera podczas animacji jest w ruchu i to logo jakoś trzeba z nią związać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Połączyć kamere jako parent w hierarchi, różnie się to robi w zależoności od sodtu, w xsi po prawej guzik parent, w maxie chyba 3-cia ikonka od lewej w górnym menu itd

 

Ogólnie podejście z renderowaniem tego z softu 3d to podejście od d*py strony, takie rzeczy robi się w postprodukcji.

 

cheers ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia dotycząca tła. Logo ma być animowane i potem wstawione do inne animacji. Potrzebuję więc kanału alfa animowanego tła jak to zrobić. Tło powinno być przeźroczyste to chyba tylko z alfą można zrobić chyba. Jak mam to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litery mają się kręcić wokół kuli i to cała animacja . Problem w tym że nie wiem jak wyrenderować samo tło (niebieskie) żeby użyć jako mapę opacity żeby to potem wstawić do innej animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumie, że to co pokazałeś renderujesz z softu 3d ? W tło nie dawaj nic (żadnego grida ani innej geometrii) i w opcjach zapisu pliku zaznacz po prostu, żeby zapisywał alphe (i renderuj np. do sekwencji .png)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności