Skocz do zawartości

SMOK Z KOPALNI RIVEN pełnometrażowy amatorski film animowany 2D


Gość daavis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daavis

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam nadzieję że jestem w odpowiednim dziale, i mimo iż jest to serwis głównie poświęcony tematyce 3D,

chciałbym zaprosić Was do obejrzenia mojego najnowszego, (aczkolwiek premiera była w styczniu) filmu zatytułowanego Smok z kopalni Riven

Film animowałem samemu niemal codziennie przez prawie dwa lata, nie jest to może profesjonalne (pod względem technicznym) dzieło ale myślę że kolejne moje produkcje okażą się lepsze od poprzednich.

 

Scenariusz: Sebastian Kwidziński

Reżyseria i animacje: Dawid Żurawski

Muzyka Michał Mentel

 

Jeżeli się spodobał (bądź nie) a chcielibyście zobaczyć inne moje filmy to zapraszam na moją stronę

DOMOWE STUDIO ANIMACJI

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość daavis

Masz rację.

Zanim rozpocznę kolejny tak wielki projekt z pewnością zabiorę się do niego z trochę innej strony. W najbliższym czasie jednak nie planuję tego typu produkcji, jak narazie zabrałem się za dwie krótsze animki. Jak skończę to pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę wytrwałości w dążeniu do celu. Niesamowity ogrom pracy. Niespotykana wręcz skala jak na amatorską robotę. Niestety ta animacja poza technicznymi mankamentami jest na dzień dzisiejszy po prostu nieatrakcyjna dla widza. Na plus (po 20 minutach) jest montaż (robisz na wyczucie, czy masz wiedzę na temat planów filmowych, zasad montażu, cięć, długości ujęć w poszczególnych planach) ?

Tak czy inaczej skala pracy niewyobrażalna, imponująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piksar ma racje. Jeżeli ktoś sie nie nastawi, żeby to za wszelka cene obejrzec, to nie da rady wytrzymać. Nie ciekawi. Niby dobry pomysł, na początku dzieje sie coś co powinno zastyanawiać i ciekawić, a jednak. dupa. Tak jak powiedział piksar - tak, ale 10 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany :)

Gratuluję wytrwałości!

Animacja nie jest na dobrym poziomie, długie ujęcia raczej odstraszają od oglądania. To nie jest raczej Baraka, żeby można było zawiesić na czymś oko, trochę to męczące że jest się zmuszanym do patrzenia pół minuty na rysunek na niezbyt dobrym poziomie, który anemicznie porusza się w bok.

Mocno rzucająca się na uszy jest różnica jakości dźwięku każdej z postaci - zupełnie jakby każda osoba była nagrywana przez inny mikrofon. Odrzucała kiepska komputerowa manipulacja głosem postaci.

Z ciekawości obejrzałem cały filmik przeskakując parę razy po parę minut, i zaskoczyło mnie to że przez te dwa lata nie widać zbyt wielkiej różnicy w jakości animacji. Zrobiłeś to specjalnie żeby zachować spójność?

Nie wiem czy nie lepiej gdybyś pół roku z tego czasu przed zabraniem się za animację przeznaczył na intensywny trening przygotowawczy.

 

Życzę powodzenia w następnych fllmikach :) Wierzę że z taką wytrwałością na pewno będziesz ciągle brnął do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche meka obejrzec calosc, ale bez watpienia z tej pracy wyciagniesz duze korzysci. Moglbys calosc podzielic na 10 minutowe odcinki i troche dopracowac stopniowanie napiecia w kazdym odcinku, bo mam wrazenie ze film jest zbyt liniowy.

 

Przypadkiem trafilem na fragment ze zbrojeniami (18:30). Skecz godny Monty Pythona :D Hit z importu, pilka koncentryczka, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daavis

Tym którzy wytrwali do końca dziękuję za cierpliwość :)

Co do Monty Pythona to coś w tym jest, mnie osobiście podoba się ich absurdalny dowcip. A scenarzysta Smoka z kopalni Riven jest ich wielkim fanem.

 

Obecnie pracuję nad animacjami w których przede wszystkim stawiam na jakość wykonania.

Co do dźwięku, ciężko było znaleźć chętnych do dubbingu, więc i efekt jaki jest słychać.

Statyczne zbyt długie ujęcia.......pracuję nad dynamiką, obawiam się że w filmie który obecnie tworzę, sceny będą zbyt krótkie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całego nie dałem rady obejrzeć. Ale ogólnie sprawia wrażenie zlepka kilku skeczy. Lepiej by było te skecze wykroić z całości i pokazać dopracowane 2-3 minutówki.

 

np. "miałem dzisiaj sen, że ktoś pokonał smoka..." - świetne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności