Skocz do zawartości

Trawa w Maya


Meksyk_Panie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Jakiś tydzień temu zacząłem się bawić majką, ot tak, dla zabawy. Powoli wgryzam się w jej ogromne możliwości. Ale tego przeskoczyć nie mogę. Nie wiem co zrobić, żeby wyrenderować trawę i osiągnąć taki efekt jaki jest w oknie majki. Cały czas zmniejsza mi ilość trawy. Wszystko widać na obrazku.

Ktoś z was wie co poprzestawiać, zeby uzyskać zadowalający efekt? Density nie chce ruszać, bo juz teraz renderuje mi sie ponad pięć minut. A przy pracy i studiach każda minuta jest na wagę złota :]

 

Powinno się tak długo renderować? Mam nadzieje ze nie bo mam cały projekt ogrodu "zatrawić"...

Renderuje za pomocą mentalray'a, ustawienia na production.

Trawa jest zrobiona za pomocą funkcji Fur.

 

Jeśłi znacie jakie tutoriale na ten temat to tez bede wdzięczny. Sam nie znalazłem odpowiednich.

problem1_by_textureArc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dlugo sie renderuje (rendruj tylko trawe testowo, zeby zaoszczedzic na czasie)

 

ja bym zwiekszyl jeszcze density, lepsze kolorki dal (tip color za zolty chyba)

zmniejszyc mozesz "segments" jesli nie bedziesz dawal zbyt bliskich ujec na trawe.

 

jak z daleka i trawa krotsza to 3,4 segmenty wystarcza

 

zmiejsz tip i base width

 

a i na ziemie daj jakis material zielony zeby braz ci nie przeswitywal :P najlepiej z jakas textura trawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fur w mentalu liczy sie z 50 razy dluzej niz w standardowym renderzerze.

Pewnie daloby sie poprzestawiac rozne samplingi zeby renderowal sie szybciej

ale stracisz wtedy bardzo na jakosci.

Tak wiec pozostaje natywny renderer albo - paintfx.

W przypadku traw tez daja przyzwoite efekty.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu widziałem fajny tutorial trawy ale w programie do kompositingu :)

w fusion, to były bodajze te darmowe videotutoriale od cmivfx, niestety ich nie ma juz na stronie i nie da rady pobrac (chyba ze ja oczyms nie wiem)

poszukaj ich na torrentach bo są, a ze były darmowe to nie ma co sie bac o to ze pirat czy cos :)

a polecam to tylk odlatego ze mozna zrobic cos szybciej w programie do kompositingu niz bawic sie w 3d :) czasami nie warto jak goni czas z dokonczeniem pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie!

 

Zwiększyłem density z chyba 10.000(domyślne) na 200.000. Zmniejszyłem U i V mapping na 32.

Pobawiłem się noisem w kilku opcjach (length, baldness) żeby osiągnąć względny realizm. Render w maya software wyglądał znośnie i do tego czas renderowania był iście błyskawiczny, ale i tak postanowiłem zrobić render w mental Ray:)

 

Zwiększyłem ilość sampli, włączyłem final gather i wyszło to co widzicie na załączonym obrazu, czyli nic szczególnego, Ale to przez zbyt małą wiedzę na temat metala. Jeszcze tydzień i bede miał trawę. Pozostanie wyuczyć się teksturowania, renderingu i particles, i vizualizacja ogrodu bedzie skonczona:)

 

Przy okazji zauważyłem że mało jest tutoriali mówiących o bardziej roślinno-organiczym modelowaniu. Jeśłi znacie jakies ciekawe to dajcie znać. Natomiast ja, jak skonczę, to może udostępnię notatki, dla potomności.

Render time 2:24:08 !!

trawa2_by_textureArc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności