Skocz do zawartości

Wiz 3D: Mój pokój


TheCapo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ze względu, że zakończyłem temat z biurem, zakładam temat o moim pokoju. Chcem go zrobić tak, aby był bardzo podobny do tego w którym przesiaduje całymi dniami, oraz chcę aby był realistyczny:). Lecz w tym będę potrzebował waszej pomocy. Mam nadzieję, że będę mógł na was liczyć.

Na razie daję prawię że pusty pokuj. Chcę abyście skupili się na razie na świetle, ponieważ chcę mieć najpierw dobrze ustawione światło a potem wziąć się do modelowania.

Jak co to ja jade na v-ray'u i ustawienie renderów jest na razie niskie. Ogólnie to mam wstawione 3 vray lights z multiplier=100 i 1 vray sun z multiplier=3. Roztawienia zobaczycie na screenie. Mam nadzieję że nie będą wam potrzebne więcej info.

No to komentujcie i pomagajcie:)

P.S. Ławę jak co to i tak od nowa będę robił bo mi nie wyszła i ma bardzo dużo verteksów.

 

mojpokojvu3.th.png mojpokoj2ja5.th.png mojpokoj3xb9.th.png

siatkahe3.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie ma sensu ustawiać światła przed meblami, bo jak tam wejdą meble to to może już całkiem inaczej wyglądać, ze względu na rozmieszczenie mebli które odbijają światło, oraz na ich kolor który może wpływać na kolor odbitego światła.

 

Framuga drzwi się za bardzo świeci.

Plamy światła na obiektach są trochę zbyt jasne, chociaż jeszcze ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

TheCapo widze ze powracasz po wakacjach :) Milo widziec nowe efekty pracy. Postaraj sie dac ladne rendery tak z 800x600 by bylo cos wiecej widac, wtedy bedzie latwiej komentowac :)

 

Czekam na wiecej i zycze powodzenia w pracach.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheCapo - no ja rozumiem, ale czasami sila wyzsza - trzeba poczekac, by wiedziec czy dobrze, czy zle :) Ale chwali sie chwali, ze robota w rekach sie pali :) Dobrze to wrozy na przyszlosc. Zawsze mozna na 2 kompach robic. Na jednym modelowac, a na drugim renderowac :)

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ustawienia z http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?t=68191 ale to nie jedyna droga. Wis , jak masz robic rendery testowe to powinny byc jakims punktem odniesienia a tu zblurrowane Gi niszczy cały obrazek. Lepiej juz robic screeny z viewport. Albo rob renderingi na photon map , jest szybciej. Nie baw sie w IRR bo to nie popłaca , jak zrobisz na qmc to masz pewnosc a tak to King of Splotchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności