Jump to content

Radeon HD 2600XT czy Geforce 7300GT


avant.garde

Recommended Posts

Witam, mam w planie zakupić kartę pod AGP i zastanawiam się nad dwiema:

 

Radeon HD2600XT AGP 256MB DDR3 DVI TV LBOX

 

oraz

 

GeForce 7300GT Palit Sonic 256MB, DDR3

 

Ktorą doradzacie - obie w tym samym przedziale cenowym, usłyszałem bardzo wiele pozytywnych opinii o GeForce'ie, ale z kolei nie mogłem nic konkretnego znaleźć na temat tego nowego Radeon, który na pierwszy rzut oka wydaje się lepszy?

 

 

PS: Czy ew. zasilacz 400W udźwignie tego Radeona bo z Geforcem nie powinien mieć problemu?

 

Zestaw do którego karta będzie włożona to:

-Intel Pentium4 3GHz (512 L2)

-768 DDR 333MHz

-płyta Asrock na mostku i865G

-zasilacz ModeCom 400W

-przesiadam się z Radeona [email protected]

Link to comment
Share on other sites

sam mam 7300gt i sam miałem podobny problem jak Ty :)

 

otóż po przestudiowaniu wielu recenzji i komentarzy wybór był tylko jeden, 7300gt, w tym przedziale jakościowo/cenowym ta karta nie ma sobie równych, radki 2900xt to niestety niewypał ze strony ATI

 

idąc dalej 24 bodajże czerwca ATI ma premiere nowych układów 4xxx, karty te są dosłownie asem z rękawa i stanowią ostrą konkurencje dla NVidii nie tylko w wydajności, ale przedewszystkim ceny (już przed premierą można kupić 4850 który ma wydajnośc karty 9800gtx za cene trzykrotnie mniejszą! tj. za 500-600zł mamy karte porównywalnej jakości z tą za 1500-2000) - tu właśnie mam dla Ciebie rade, po premierze cena 9800gtx ma spaść na poziom 600zł (walka o klienta ;) ) a co z tego wynika ceny wszystkich kart mogą pójść jeszcze w dół, wtedy za cene obecnego 7300gt moglbys miec nawet 7600gt (to sa tylko moje spekulacje, ale bardzo możliwe :) )

 

tak wiec jak mozesz poczekac ten tydzien - poczekaj, jak nie, bierz 7300gt

 

zasiłka 400w spokojnie udźwignie

 

pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie, w sumie raczej nie będę się decydował na tego 7600GT, bo w sumie chciałem zamknąć się w granicach 200 złociszy, ale także podejżewam, że przy moim sprzęcie (768DDR + Pentium na Northwood'zie) to w sumie i tak ta karta nie dała by mi o wiele większego kopa od 7300GT, a szkoda mi inwestować złocisze w tego grata - po prostu sporadycznie pogrywam w jakieś gierki i czasem po prsotu przytłacza przycinanie Obliviona na 1024 na low detalach:P

 

Jeszcze raz dzięki! Rozwiałeś moje wątpliwości. Już ją zamówiłem i jak tylko przyjdzie to postaram się popracować nad jakimś OC;]

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli się zdecydujesz na geforca to szukaj galaxy 7300 gt z wiertaloczkiem zalmana. Podobno najlepsza karta oparta na układzie 7300 gt. Niestety prawie nie do kupienia już w sklepach, po długich poszukiwaniach znalazłem na allegro za 150 zeta.

Link to comment
Share on other sites

on ma AGP czytaj uwaznie

 

recenzja recenzji nie rowna , obie karty to prawie ten sam poziom , wola bym 7300gt bo dla mnie ati to same problemy

 

Ups literówka, ale link jest w dobrą stronę:)

Osobiście jestem za radkami,ale jeżeli istniej wydajniejsza alternatywa to ją wybieram.

Link to comment
Share on other sites

La R, tylko te 7600GS nie są na DDR3 - a słyszałem, że to dość znaczną różnicę robi. A i tak na tym komputrze różnica mdz. 7300 a 7600 nie będzie taka duża podejżewam.

 

cfaniak, faktycznie słyszałem sporo pochlebnych opinii o tym Galaxy, ale w sumie nie chce mi się tak strasznie nastawiać na tą kartę i przeczesywać wszystkich sklepów/allegro, a też nadzwyczaj kręcić jej pewnie nie będę - pocisnę ile się da na standardowych chłodzeniu.

 

wookie, fakt, z tymi recenzjami to różnie bywa dlatego najlepiej chciałem zapytać jak sprawdza się w praktyce (na 7300GT mam z pierwszej ręki bardzo dobrą rekomendację), tylko nic nie słyszałem/znalazłem o HD2600XT.

 

 

Dzięki wielkie wszystkim za zainteresowanie i pomoc, pozostanę przy tym GF 7300GT, bo zależy mi przede wszystkim na cenie - planuję w przyszłości przesiąść się na Quada/C2D także inwestycja w AGP jest raczej nieopłacalna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy