Skocz do zawartości

Internet-wina sprzetu czy operatora?


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_

Mam nadzieje ze temat nadaje sie do tego dzialu. Od pewnego czasu mam problem z netem, nie jest to coś bardzo poważnego ale jest. Chodzi o to ze chodzi ale wolno. I też nie do końca wolno bo jak coś zasysysam z sieci transfer jest ok, ale zauwazylem że podczas otwierania stron czy przesylania jakichkolwiek krótkich informacji pojawia się jakby chwila wahania:D (wczesniej tego nie bylo), nie wiem nad czym on myśli ale myśli i to dosyć intensywie. Napisałem swego czasu maila do helpdeska w asterze i w odpowiedzi poinformowali mnie ze modem jest oka ale przy pingowaniu gubi pakiety i w zwiazku z tym mam zawezwać fachowca. Fachowiec nawet szybko sie zjawil ale szczesciarz trafil akurat jak mnie w domu nie bylo. Jak sie okazalo otworzyl jakąś strone, coś ściagną popatrzyl na transfer i stwierdzil ze jest ok . Niestety jest tak jak bylo. Panowie z astera twardo obstaja ze jest oki a na pytanie o maila w ktorym sami przyznali sie ze jest źle odpowiadaja że juz wszystko zrobili. Jedyne co mi polecili na koniec to zamiana ip na publiczne. Zmienilem, to samo:(. No i po tym przydlugim wstepie pytanie. Czy to wina sprzetu? Wydaje mi się że komp jest ok, sprawdzilem karte sieciową, kable w chaupie oraz modem i huba, jest wporzo. Moze być coś jeszcze co daje takie objawy? Bo prawde mówiąc jestem w martwym punkcie. No i nie wiem co dalej, a tak przy okazji ma ktos jeszcze astercity? Moze spotkał się z podobnym problemem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

aster szity? mam ta nieprzyjemnosc. modem wiesza sie nieustannie, wiele adresow nie chodzi np. www.rendernode.com , predkosc czasami gorsza od dialupowej tepsy, czeste braki sygnalu. aster szity ale alternatywy nie mam wiec lacze sie w bolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ehhh, wiem ze aster to zryta firma ale co robić, konkurencji praktycznie zadnej a jak jest to drożej (upc), a co do www.rendernode.com to u mnie dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja milam takie cyrki bo moj ( juz naszczescie byly provider) rachunku do telekomu za lacza nie zaplacil i cisneli ludzi na woooooooooolny server jakis tragedia forum to mi sie do 15 min ladwalo ... sprawdzalam pod linuxem szlo tak samo wolno ale transfery plikow chodzily szybko gg tez mi nie chodzilo.. trzeba by sie za alternatywa rozejrzec choc niewiem czy masz co lepszego dowyboru ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Alternatywa to upc albo neostrada, choc o tej drugiej nie wiem prawie nic. Narazie zmienilem pakiet na twój świat. Patrzac na transfer jest tak jak w umowie, nawet nieźle śmiga, ale ciągle są problemy z tymi nieszczesnymi opóźnieniami. Dla przykładu podam że kiedyś jak grałem w SOF2 to serwerów z pingami poniżej 100 mialem 10-5, a teraz? Prawie wcale, zaczynają się przeważnie od 200. Ale jest jeden serwer na któym kiedyś czesto grałem, wtedy miał pinga koło 100 coś, teraz ma 300-500. Dziwne w tym wszystkim jest to, że jak juz się z nim połącze to mam koło 60. O co w tym wszytkim chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też coś takiego miałem i pomógl mi program PC Accelerator, trial do pobranie ze strony: http://www.smartalec2000.com/products/pcxl.html

kliknąłem tylko Full Version Feature Demo i po podaniu konfiguracji mojego kompa program sam wszystko zoptymalizował i zarówno Internet Explorer jak i GG chodzą teraz bez zarzutu :)

 

[piwo]

 

P.S. już komuś polecałem ten program, mam nadzieję, że nie tobie bo nie lubię się powtarzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności