Skocz do zawartości

Animacja- nowicjuszka jaki program


anusia86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poniewaz dopiero mam zamiar rozpocząc prace zwiazane z animacja chcialam sie zapytac ktory program polecacie dla poczatkujacego uzytkownika chcacego stworzyc naprawde cos fajnego. Mysle nad Blenderem badz 3d maxem, ale naprawde nie znam sie na tej tematyce dlatego prosze o pomoc. Posta rozpoczynam w wolnych dyskusjach gdyz wydaje mi sie ze jest to najlepsze miejsce na przedyskutowanie tego tematu, jesli sie myle wybaczie ale jestem nowa forumowiczka pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zassij wersje demonstracyjne, przerób kilka tutoriali z kazdego programu i wybierz ten który Tobie najbardziej odpowiada...coś fajnego mozna zrobić we wszystkim, sam soft wiosny nie czyni :) Temat był dyskutowany masę razy juz. A jak czujesz jakieś rozsterki, to Ci mówie: uzywaj 3dmaxa i juz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego co chcesz animować. osobiście polecam Motion Builder, Mayę i ewentualnie 3ds maxa ale z zestawem CAT (Character Animation Toolkit). tak ogólnie maxto średnio dobre narzędzie do animacji.owszem da się z tego masę rzeczy wycisnąć ale wygodniej i szybciej nauczysz się animować w Mayce lub MB :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo polecam zaznajomić się z tradycyjną animacją. zacznij rysować na kartkach, poznaj zasady animacji i wtedy decyduj się na dany program. chyba, że już miałaś styczność z animacją wtedy bez problemu sięgnij po wyżej wymienione programy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób w czym ci wygodnie.

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=48310

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=44652

 

I polecam przeczytać na początek książkę:

Richard Williams: "The Animator's Survival Kit"

Jest to o tradycyjnej animacji, ale bardzo przystępnie napisane i przyda się także w 3d.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze jezeli nie sprobujesz, to nie bedziesz nigdy wiedziec, co jest najlepsze. Jeden lubi Majke, a drugi lubi jak mu nogi smierdza.

 

Mysle, ze na poczatek spokojnie Max z Character Studio. Poza tym animacja sama w sobie jest najlatwiejsza do opanowania w kazdym programie, bo to na dobra sprawe umiejetnosc przesuwania, obracania, dodawania kluczy i operowania graphEditorem. Zawsze od tego zaczynalem nauke w nowych softach i po kilku godzinach smigalem.

To reszta jest problemem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy chyba co chcesz animować..?

 

reanimator - gdzie można zobaczyć twoje animacje.? na blogu i na forum znalazłem link do jednej próby biegu czy coś. podaj link.

 

dzięki tobie uświadomiłem se że muszę zmienić skarpetki.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. zalerzy mi na takim sofcie żeby się nie zniechęcić i żeby krótko mówiąc "złapać bakcyla", gdyż animacja zawsze mnie interesowała kiedys nawet udało mi się cos stworzyc jeśli chodzi o animacje 2d w programie pencil, tylko jakoś poszło to w zapomnienie. Głównie chodzi mi o to żeby w miare łatwo można było cos modelować, nie znam się jescze na tym az tak dobrze ale jedno wiem na pewno nie chce gotowych riggów bo chce żeby moja praca od początku do końca była moja;) Taki mam juz charakter wieć cóż musze chyba sie sama przekonać, który program jest najlepszy jednak nadal chciałbym uzyskac jakieś opinie na temat blendera pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. zależy mi na takim sofcie żeby się nie zniechęcić i żeby krótko mówiąc "złapać bakcyla", gdyż animacja zawsze mnie interesowała kiedys nawet udało mi się cos stworzyc jeśli chodzi o animacje 2d w programie pencil, tylko jakoś poszło to w zapomnienie. Głównie chodzi mi o to żeby w miare łatwo można było cos modelować, nie znam się jescze na tym az tak dobrze ale jedno wiem na pewno nie chce gotowych riggów bo chce żeby moja praca od początku do końca była moja;) Taki mam juz charakter wieć cóż musze chyba sie sama przekonać, który program jest najlepszy jednak nadal chciałbym uzyskac jakieś opinie na temat blendera pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blender fajny jest :) Ja go lubię, dobrze się w nim animuje. Ale nie animowałam w innych programach, więc nie mam porównania. Do maxa się zraziłam z powodu skinningu (przypisywania kości do obiektu).

 

A do modelingu bardzo prosty i wygodny jest Wings3d, też darmowy, nie da się w tym animować ale można bez problemu wyeksportować potem model do innych programów poprzez format .obj.

 

Od 3 dni się zastanawiasz nad programem i jeszcze nie zaczęłaś próbować? Do roboty!

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności