Skocz do zawartości

Problem z rigowaniem - proszę o pomoc.


bapi23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze zrigowaniem palca robota, a pewnie później będę miał problemy z resztą. Sprawa tkwi pewnie w pivotach, a mianowicie jak riguje zwykłym IK to poszczególne elementy zmieniają kształty podczas ruchu (rozłażą się, zwężają itp.) Niżej daje załącznik jak to wygląda, może ktoś wie jak to zrobić, aby działało wszystko. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hmmm no wlasnie to jest ten wkurzajacy blad maxa i ja zawsze radze sobie tak ze rozlinowuje i linkuje ponownie... ogolnie to chyba dzieje sie tak gdy masz zlinkowany obiekt i go przeskalujesz ogolnie na tym forum juz kilka takich watkow bylo wiec mozesz poszperac troche i moze znajda sie jakies lepsze rozwiazania pamietam tez ze ktos napisal jakis skrypt na ta przypadlosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info bo myślałem już śe nic nie umiem;p Wpadłem na pomysł jak to objeść, a mianowicie robie sobie bones albo zwykłe dummy i do tego linkuje dopiero wszystkie elementy, działa, ale nie zawsze,Xform tez nie działa;/. Straszny ten Max jest, coraz bardziej się do niego zrażam, a przyjdzie mi chyba w nim robić pracę dyplomowa. Zauwazylem tez ze jak linkuje dummy do obiektu to wystepuje etn blad, lub na odwrot, jesli ktos wie gdzie mozna znalezc ten skrypt to bardzo prosdze o podaie źródła.

 

PS Ile trwałoby przejście z maxa powiedzmy do Maya lub Xsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Żebym to ja wiedział jakiś miesiąc temu:D. Ale udało się!:D. Model zrigowany, całe 90k poly, i ponad 100 elementów. Zna może ktoś jakis tutorial z rigowaniem mechaniki, tak żeby coś skrytowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności