Jump to content

bapi23

Members
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bapi23

 1. Moje pytanie - o czym to miało opowiadać? Jednym słowem żenada.
 2. Jak nie zapłacił to zbierać papierki i do sądu - zapłaci dodatkowo za postępowanie, jeżeli nie chce za samo zlecenie.
 3. Tak - "zwykła" baza danych + serwer + oprogramowanie - to jest chmura. http://blogs.technet.com/b/mkedziora/archive/2010/05/08/co-jest-chmura-cloud-computing.aspx
 4. Czy jest jakaś możliwość aby zrobić smooth grupy w blenderze ALE nie ciąć siatki? (EdgeSplit też tnie siatkę i robi zdublowane vertexy) Po eksporcie do maxa, wszystkie vertexy są zduplikowane. Czy ten soft będzie miał w końcu smooth gupy? Nie wiem jak w tym sofcie mozna robić jakies modele do gier, skoro nie ma tak podstawowych narzędzi. Po wyeksportowaniu do obj będzie dużo więcej vertexów, a co za tym idzie spadek wydajności.
 5. Już minęło kilka wieczorów...
 6. Może gdyby większość nie robiła na pirackim sofcie to nie byłoby takich postów...
 7. Z tego co widać wszystko co wyeksportowałeś to jeden model, nie będziesz miał więc możliwości zaznaczenia oddzielnie czegokolwiek. A tak poza konkursem Kerkythea to strasznie kulawy render, znajdz sobie coś innego...
 8. Temu panu gratuluje. Proponowałbym zapoznać się z mentalem, zanim wyda się taką opinie. Bogata szkoła skoro stać ich na 3ds maxa i vraya. W każdym razie popisałeś się przed tym "facetem" z zakresu 3D nieziemsko.
 9. Creator, nie przesadzaj, że Ci sprzęt zamula skoro takie mega wy***** obrazy robisz, na fronta z tym!
 10. bapi23

  Projection

  Witam, czy ktoś używa projection do zmiany jednego modelu w drugi? Modyfikator ten nie działa chyba zbyt dobrze - vertexy nie są na swoim miejscu (może coś źle robię?). Czy istnieje coś dokładniejszego? Modele, które musze przekształcać maja tyle samo vertexów, może istnieje jakiś modyfikator plugin, który zmieni miejsce vertexów kropka w kropkę?
 11. bapi23

  Pomiar odległości

  Dzięki Siwy spline robi robotę!
 12. bapi23

  Pomiar odległości

  Czy można jakoś mierzyć odległości w 3ds max?. Chodzi mi o pomiar długości n krawędzi wskazanych przeze mnie i sumowanie wyniku długości tych krawędzi.
 13. Hcpiter - tak piszą osoby, które nigdy na oczy nie widziały Blendera, Luxrendera i całe życie renderują w Vrayu. Lux Render nadal zablokowany na vswarm, więc wypadałoby poprawić newsa...
 14. Ja znam trochę mentala i masz zbyt małe sample dla A&D w glossy lub zbyt małe ustawy AA. Nie wiem czy taki miałeś zamiar, ale ten Ambient Occ na ścianach ma chyba zbyt małą wartość w distance i wyszedł taki szary pasek w rogach.
 15. Dawno nie było mnie na forum, ale tak jakoś nieswojo się czuję, bo nikt nie zrzędzi, nie wytyka błędów itd...:D. Druga praca podoba mi się. Rozumiem że v-ray?
 16. Dam ci radę, więcej rób, mniej redneruj. Do tego takie claye, tak jak ktoś tu wcześniej pisał do niczego sie nie nadają, jak chcesz pokazać modele to lepszy będzie chyba szybki screen, z wievportu. Powodzenia w dalszej pracy!
 17. Mirach, powiedz w jakich "innych" renderach uzyskasz podobny efekt w 5 min...jedyny jaki mi przychodzi na myśl to vray, bo mental na pewno odpada (jeżeli mowa o brute force), chyba ze mówimy o renderfarmie...Do tego vray to render biased, a jak wiadwomo rendery biased i unbiased to dwie inne bajki, maxwell kombinuje trochę inaczej, aby uzytkownik kliknął 2 razy i miał gotowy render,natmiast w renderach biased spedziesz kilka chwil na testach oswietlenia...a pozniej na renderze dziennym i nocnym, tutaj masz to wszystko za jednym zamachem i mam nadzieję, że twórcy pokuszą się o więcej w zakładce multilight,a także o jakiś post effect.
 18. Przeginasz, tak że zastanawiam się, czy mogę coś tutaj wrzucić bo poziom za wysoki:D
 19. Zmienił na co? Taki jest w refce...
 20. Mały up, bo dawno nic nie wrzucałem, ale nie wiem kiedy dokończę inne ujęcia, a to będzie jeszcze w świetle dziennym, prawdopodobnie reszta renderowana będzie mentalem...
 21. Jakie znacie metody odziarniania renderingu (np po renderingu brute force, lub renedringu jakimś renderem unbiased)?
 22. Tak jak mówili wszyscy wcześniej shading strasznie słaby;p i moim zdaniem praca nadaje się do WIP'a. Winę możesz zrzucić tylko na swoje umiejętności, bo jak umisz ustawić shading w jednym renderze i wiesz jakie są jego podstawy to pewnie szybko nauczysz się w innym...
 23. Shading jest słaby i to za sprawą 3ds max design...
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy