Skocz do zawartości

Wiz : Klockosiedle


Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic nie dawalem, no to daje takie klockosiedle, szalu nie ma to wiem sam niektore ujecia nawet mi sie podobaja niektore nie zabardzo, tak czy siak bez krytyki isc do przodu sie nie da. Mialem problem z wgryzieniem sie w ta srednia jak dla mnie kolorystyke tynkow - taka rozowobezowopomaranczowoczerwona niewiadomo jaka. Ale jakso ugryzc to musialem. i oto co powstalo.

 

U1Hs.jpg

 

U2Hs.jpg

 

U3Hs.jpg

 

U4Hs.jpg

 

U5HNs.jpg

 

U5HNzs.jpg

 

U1Cs.jpg

 

U2Cs.jpg

 

U3Cs.jpg

 

U4Cs.jpg

 

U5CNs.jpg

 

U5CNzs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chłopie, chyba za bardzo narzekasz... ale to dobrze, to na pewno pcha Cię do przodu co widać z pracy na pracę. Shadery po prostu wymiatają, zwłaszcza shadery roślinności - ale to Twój znak firmowy :)

 

Patrząc na te rendery, nawet nie chce mi się doszukiwać niedociągnięć, których nie widać.

No! może gdzieniegdzie GI, ale w odbiorze w ogóle nie przeszkadza.

Rewelacja, bla bla... Nie zaskoczę Ciebie, standardowo 5 gwaizdek, *****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dwa pierwsze ujecia sa mosno srednie, takie ... nie sa takie ordynarnie nudne? chcialem ugryzc ten pierwszy budynek z parku, ale nie moglem zrobic takiego fajnego parku.. i tak wyszlo. no ale skoro uwazacie ze jest ok, to dobrze. moze inne kadrowanie poza parkiem jakesi oswietlenie intensywne typu zachod by dalo rade, ale takich bardzo nie robilem jeszcze:P

klimku - thx, chwalisz, jak prawdziwy ojciec;)

eden - fajnie ze sie podobaja bede wiedzial czego sie trzymac na zas:)

MRmike - czegos sie trzeba uczepic, jak sie innego nie umie ;)

gientekwl - jak powyzej, zielen robie nalogowo, bo nic innego tak narpawde nie umie :D dzieki.

winoo1 - dzieki :) ale bez przesady. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komicznie jest... ten park jurajski jest już nudny. Masz jednego tylko klienta który się w dziczy narodził i ceni te klimaty?

 

Śmieszne jest to że niektóre drzewa rosną prawie w budynkach. Może i świetna za zieleń ale czy chodzi o to by z ludzi którym pokazuje się te wizki, czyli przyszłym klientom robić debili?

Edytowane przez Użytkownik
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz co nie co odnośnie tych rewelacyjnych roślinek? :)

Świetne rendery. Te pochmurne tworzą fajny klimat!

@Użytkownik: Hehe coś w tym jest... na 4-6 szczególnie blisko są te brzozy :) Ale poza tym działa to bardzo pozytywnie

Edytowane przez kpulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość świetna technicznie. Fajne są te różne myki błysku, gdzieniegdzie na doniczkach widac jak by jakies SSS był wtedy to nieźle urealnia. kiepsko cos wuszły gdzieniegdzie kwiaty strasznie płasko i infantylnie, za to drzewa te brzozy mega na wypasie, zrobiłeś na korze dispa jakiegos? a i na ujęciach dziennych z niebieskim niebem brzydko wrzuciłeś w szopie je mają kijowy kolor i chmury na nich płasko wyglądają. Trawa proxy? czy jakiś autograss? a no i dlaczego drzewa zasłaniaja budynek? klient na to pozwala?

 

pozdro :)

Edytowane przez grzegerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zaslania? a czy taka piekna jest zeby w pelnej okazalosci byc pokazana? ;) tam jest park mase roslin kupe gatonkow brzozy sadzone 300-400cm, sosny tez. brzozy szybko rosna, sosny troche wolniej ale kiedys urosna. ;) a dlaczego zaslaniaja architektore hmm, ja tak lubie. pozatym po 2 pierwsze ujecia danego budynku sa dla klienta + nocne, 2 pozniejsze dla mnie. na ujeciach z brzozami na 1 planie jest park, wiec sila rzeczy sa drzewa :) a co ma byc widac to mysle ze widac.

 

grzegerz, mowisz ze niebo srednio? hmm, jak pwoinno byc mozesz zrobic post w shopie i zapodac;), nie mam innych niebek, wiec coz zrobic, ale prawde mowiac nie do konca czuje plaskosc... co do krzewow - na planie sa gesto sadzone rozne gatunki obok siebie, sila rzeczy nie mialem nawet 30%, ale mialem np irge:) czy infantylnie? napewno nie jest zajebiscie bo jakby mialo byc zajebiscie to robil bym to chyba rok..., ale widzialem infantylniejsze :D any way zdaje se z tego sprawe - dzieki za krytyke, a co do nieba to musisz lopatologicznie:)

 

carlosss - bije sie w piers i sie poprawilem, mozesz usunac moj obrazliwy cytat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mogę sobie wybrać, to poproszę o nocne jedno i jakieś dzienne :) - z góry dzięki.

 

A i na 2 ujęciu brzozy mają nieco za duży displacement na korze (te po prawej stronie), ale to znalazłem "na siłę" wpatrując się w obrazek.

 

Przy okazji, jaki mniej więcej rozmiar tekstur masz kory na tych drzewach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna architektura - wolę takie klocuszki niż jakieś przekombinowane neo-modernistyczne wysmarki.

 

a użyszkodnik znowu się popisał - nie będę pisał co mi może robić klęcząc bo kierownik Adek zapowiedział mi bana banana za zbyt kwieciste metafory na temat drzewa genealogicznego urzyszkodnika.

 

a wizki luksus , miło popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompozycyjnie fajnie ze roslinki wchodza w kard i dobrze ze potrafisz to sprzedac. Caly setup bardzo ladny, sosny najlepsze jakie widzialem do tej pory.

Kostka na nocnym ujeciu za to powtarzalna(czerwony polbruk)

Poza tym nic nie znaczacym detalem jest jak trzeba. 5*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cwieq

Ja napisze tylko że mi sie bardzo podoba i mam kilka pytań. Proszę mi powiedzieć jeśli wolno wiedzieć oczywiście, na jakim sprzęcie było to robione. Domyślam się, że jakaś stacja + serwer obliczeniowy ale chodzi mi o konkretne dane jaka stacja przemieli taką scenę i w jakim czasie oraz czy każde ujęcie było robione osobno czy jako jedna scena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... nikt, nigdy nie wybuduje osiedli pośród tylu drzew tak blisko i tak wiele. Każdy kto się minimalnie na tym zna będzie na to patrzył i się śmiał.

 

Przepraszam jeśli Cię jakoś to obraziło, ale taka jest prawda. Poza tym to świetna zieleń jak już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że usunąłeś te krzaki z pierwszego planu na ujęciu z MB. W sumie lepiej to teraz wygląda. 3 render od końca moim zdaniem za ostry, a reszta jak zawsze super.

Tekstura sosny 21k px ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

bardzo klimatyczne, dzienne i nocne... nieźle operujesz kolorami, masz kobiecy zmysł kolorystyczny ;) Troszke mi sie nie podoba ten rozmazany samochód, bo to taka niepotrzebna plama... ale i nie przeszkadza za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wizki robisz na jedno kopyto. Wszystkie wyglądają tak samo, ta sama tonacja kolorów, ta sama zieleń, ehh... I wszystkie są ********* :)

 

W dodatku bardzo podniosłeś mnie na duchu pokazując ujęcia przed postprodukcją - ku mojemu zaskoczeniu, w porównaniu z finałami wyglądają bardzo przeciętnie! Teraz widzę że przynajmniej 50% efektu, który zachwyca mnie na twoich wizkach, to postprodukcja. Jeeeeeee, teraz tylko muszę dojść do tego jak takie "zwykłe" wizki wypimpować na arcydzieła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super prace, gratuluję.

 

Co do tych drzew to rzeczywiście mało realne żeby mieć dorosłe brzozy po bokach alei między blokami, blisko budynków tak duże drzewa to też mało prawdopodobne. Ale cieszy oko i wizualnie mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

pisalem jzu ze brzoza jako taka szybko rosnie, a 2 ostatni ujecia dzienne z brzozami sobie zrobilem dla siebie, wiec moze tam rosnac cokolwiek, a prawda jest tez taka ze mogly by tam byc, moze nie mlode ale stare ktore maja glebiej system korzeniowy, zbey nie uszkodzic przy wylewkach. na dowod mam 3 inwestycje(pierwsze lepsze), ktore powtaly/powstaja w otoczeniu bardzo gestej roslinnosci.

 

http://www.willamagdalenka.pl/

 

oraz

 

http://www.perfektinvest.pl/galeria,325.html

 

badz

 

http://www.rezydencjakaliska.pl/galeria,pl.html

 

jakby jeszcze ktos mial pytanie jak blisko mgoa byc drzewa fundamentow.

Tak ze panie drogi uzytkowniku - zdradzasz podstaowe braki wiedzy w temacie, radze sie doksztalcic.

To ze wieksasc inwestycji powstaje bez zielonego otocenia wynika nie z tego ze scieto drzewa, a z tego ze akurat taka jest dzialka. Lasy zazwyczaj sa poza terenemi miejskimi i nikt w lesie dzialki nie kupi, ale fakt jest taki, ze jak na inwestycji znajduje sie starodrzew to inwestor jak nie ma ostrych plecow, to nie dostanie zgody na ich wyciecie, i musi zrobc projekt tak by wspolistnial z zielenia.

A zreszta... co ja sie tlumacze?

Edytowane przez Morphe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybudować/zaprojektować da się wszystko. w przypadku występowania drzew blisko obiektu wystarczy przewidzieć ich wpływ (jeżeli w ogóle jest, różne drzewa mają różne korzenie) na fundamenty budynku i tyle. nie widzę w czym problem.

 

co do samych wizualizacji. jak zawsze mega. roślinność, całe otoczenie świetne. nocne ujęcia jakoś mi się bardziej podobają. mają fajniejszy klimat, ale technicznie dziennym nic nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jakby jeszcze ktos mial pytanie jak blisko mgoa byc drzewa fundamentow.

Tak ze panie drogi uzytkowniku - zdradzasz podstaowe braki wiedzy w temacie, radze sie doksztalcic.

To ze wieksasc inwestycji powstaje bez zielonego otocenia wynika nie z tego ze scieto drzewa, a z tego ze akurat taka jest dzialka. Lasy zazwyczaj sa poza terenemi miejskimi i nikt w lesie dzialki nie kupi, ale fakt jest taki, ze jak na inwestycji znajduje sie starodrzew to inwestor jak nie ma ostrych plecow, to nie dostanie zgody na ich wyciecie, i musi zrobc projekt tak by wspolistnial z zielenia.

A zreszta... co ja sie tlumacze?

 

Bzdura. Prawo budowlane i doświadczenie odpowiedzialnych osób nigdy by na takie coś nie pozwoliło. Spójrz na to, przyciesz to komicznie wygląda jak sosny można stojąc na balkonie dotykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

odsylam do linkow powyzej, z faktami nie ma co dyskutowac. Nie rob scen i nie histeryzuj jak jakas panienka bo powoduje to ze jedynym elementem komicznym jest twoja osoba, pozdrawiam. Ze tak powiem na marginesie zadnej sosny nie da sie dotknac z balkonu.

Edytowane przez Morphe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Morphe,

świetne wizualizacje roślinność na 5 *** .

 

Do "Użytkownika" za nim zaczniesz kogoś krytykować popracuj nad formą wypowiedzi.

Bo to czy masz rację czy nie traci znaczenie kiedy twoje wypowiedzi są chamskie.

Więcej pokory Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wizki. Pozazdrościć.

Przypomniałeś mi jedno z moich starych zleceń - Willa Magdalenka. Szkoda, że nie wrzuciłeś zdjęć z okresu kiedy robili wylewki fundamentów i ławy - tam naprawdę nie było gdzie się ruszyć. Użytkowniku - niektórym inwestorom zależy na zachowaniu szaty roślinnej możliwie zbliżonej do stanu zastanego. Efekty można było już kilka lat temu zobaczyć choćby w Bornym Sulinowie (dawno już tam nie byłem ale naprawdę było na co popatrzeć a teren zadrzewniony gęściej niż na wizualizacjach powyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatowy poziom, super bardzo podobaja mi sie ujecia nocne, super klimacik. Tylko tyle tam samochodow to moze przydaloby sie tez gdzieniegdzie jakiegos ludzia wrzucic;> ale to tylko taka luzna propozycja uwaga, bo renderki igla i nie ma sie chyba za bardzo co czepiac nia sile ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacjalnie sie zalogowalem zeby dac 5* i pogratulowac!

 

naprawde, chcialbym kiedys zamieszkac na takim osiedlu i miec jeszcze na przyklad fure ktoras z zaparkowanych na parkingu...

 

pierwsza klasa rendery a co do roslinek to musze sie schylić po szczeke, bo opadla.

Ale to zaraz, jak jeszcze raz je obejrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności