Jump to content

Razer

Members
 • Content Count

  386
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Razer last won the day on February 24 2010

Razer had the most liked content!

Community Reputation

183 Excellent

About Razer

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Kraków
 1. le_chu studio robiłem właśnie z twojego tutoriala :) Sposób wydaje się niezły, ale nie jestem pewien czy nie będę musiał robić drobnych zmian w obiektach (w materiale lub wymiarach) albo studiu (oświetlenie). Wtedy będzie więcej roboty, otwieranie każdego pliku, zmienianie itd. Pewnie da się to ułatwić linkując zewnętrzne biblioteki materiałów czy plik ze studiem, ale teraz nie mam czasu żeby się tego uczyć. Ale zapamiętam na przyszłość, dzięki.
 2. Hej specjaliści, mam do zrobienia masę packshotów. Ustawiłem sobie studio, mam kilkadziesiąt produktów/obiektów i zastanawiam się czy da się jakoś przyspieszyć taką robotę? Teraz muszę odkryć obiekt, wyrenderować, skopiować jego nazwę z outlinera, zapisać render z wklejoną nazwą i ukryć obiekt. I tak kilkanaście razy. Albo kilkadziesiąt. A potem jeszcze obrót wszystkich obiektów o 180 stopni i od nowa. Są jakieś metody, funkcje albo dodatki do Blendera które pomagają przy takiej robocie?
 3. Dzięki za odpowiedź. Faktycznie muszę poczytać o kilku materiałach na jednym obiekcie, domyślałem się że w gamearcie też da się tak zrobić ale jeszcze nie wiem jak. Pomysł z budowaniem segmentów pięter i oddzielnych teksturach np dla samych okien też sprytny, już nawet wiem jak go dobrze wykorzystać. Jeśli chodzi o two-sided to bardziej miałem na myśli takie elementy jak uliczny śmietnik (praktycznie zwykły box, blacha nie potrzebuje grubości) albo parapety (znowu cienka blacha).
 4. Mógłbym zacząć jak asdaq w tym poście. Jemu w listopadzie stuknie 30-stka, mi 31 :) Przez lata robienia archvizek czegoś tam się nauczyłem, ale wiadomo że gameart to zupełnie inna para kaloszy. Dlatego zaczynając małymi krokami postanowiłem od razu zwrócić się do specjalistów aby ustrzec się "błędów początkującego". Robię bloki. Blokowisko. Piękną polską wielką płytę. W Unity, bo tak :) Chcę zrobić "poziom" którego głównym elementem będzie niewielka przestrzeń pod jedną z klatek, cała reszta "osiedlowej panoramy" będzie tylko nieinteraktywnym tłem. I z tym tłem raczej problemów nie mam - proste bryły, proste tekstury. Nie wiem natomiast jak zabrać się za pierwszoplanowy budynek. Stworzyłem sobie dwie tekstury, jedną z tynkiem, drugą z oknami i stolarką. Do tego zbudowałem kilka podstawowych elementów bloku - ściany z różnymi otworami, ramy i okna. Z tego wszystkiego w maxie złożyłem sobie coś takiego, powielone kilka razy powinno wystarczyć: I tutaj zaczynają się moje wątpliwości. 1) Czy takie podejście do sprawy (taka tekstura, budowanie z takich elementów) jest w ogóle dobrym podejściem? 2) Czy lepiej będzie zrobić cały blok w maxie i wyexportować jako jeden scalony obiekt (a raczej dwa, skoro mam dwie tekstury), czy exportować każdy element oddzielnie i składać je w Unity? 3) Brudy, zacieki, pęknięcia tynku itp. Jak robi się takie rzeczy - decalami już w Unity? 4) W Unity wszystkie obiekty są one-sided, jak sposób na doublesided jest lepszy - dołożenie geometrii czy załatwienie tego jakimś specjalnym shaderem? Mam nadzieję że mi pomożecie, dzięki temu będę mieć jeszcze więcej pytań ;)
 5. Świetny styl, wszystko jedno czy to brushe czy filtry czy inne ustrojstwa. Teraz już trochę dla mnie za późno, ale w kolejnym życiu będę tobą ;)
 6. Najlepsza rzecz jaką tu widziałem od daaawna. Świetne patenty, rewelacyjne wykonanie. Miszcz :)
 7. A mi się ten wygląd podoba, skojarzenia z wieżami hi-fi itp. Ludzie się śmieją że to magnetowid, a ja z magnetowidami mam same pozytywne wspomnienia (dzieciństwo, wypożyczalnie kaset, tony scifi klasy B). Patrząc na różne portale i fora jestem jednak w zdecydowanej mniejszości :)
 8. Fajny art style, jeśli fabularnie będzie przynajmniej "dostateczny" to już będzie nieźle.
 9. Biały wygląda rewelacyjnie. Jest kilka małych niuansików do których przyczepili by się czepialscy, ale nawet nie śmiem ich wymieniać. Całość robi wrażenie, zarówno projekt jak i wykonanie, świetna robota :)
 10. Ej, konceptami zajmuje się Robert Adler, nie dam o nim złego słowa powiedzieć!
 11. Świetna robota, wielka szkoda że te wszystkie wymuskane detali giną podczas konwersji do lowpoly :/ Gdyby TAK wyglądały modele w grach to była by zupełnie inna bajka :) - - - Updated - - - Świetna robota, wielka szkoda że te wszystkie wymuskane detali giną podczas konwersji do lowpoly :/ Gdyby TAK wyglądały modele w grach to była by zupełnie inna bajka :)
 12. Muahahah, w końcu jakaś ciekawa dyskusja pod newsem o trailerze filmowym :D Dzięki chłopaki za wieczorną porcję śmiechu, jesteście debeściaki :D
 13. Wy "dwuwymiarowcy z max3d", fajnie macie :) Takie fajne pracki trzaskać, nie trzeba siedzieć godzinami nad geometrią, ustawiać materiałów, robić testowych renderów. Tylko pędzel w łapy i raz dwa, takie fajne rzeczy się wypluwa. Świetny styl, gratuluję i zazdroszczę :)
 14. GlaDOS, Godzilla, Robot Jox, Evangelion, a zbroje jak z Vanquisha. Faktycznie jadą po notalgii ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy