Skocz do zawartości

VRay- Butelka od piwa


zdunek89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Żeby były białe musisz wzmocnić światła. Możesz ewentualnie stworzyć osobne światła do samych refleksów, żeby scena nie była zbyt intensywnie oświetlona. Inna sprawa, czy białe odbicia będą bardziej realistyczne. Osobiście nie jestem pewien.

A ustawianie świateł przy wizualizacji... Wizualizacji czego? Jeśli pomieszczenia to takie odbicia byłyby dość dziwne. Odbijające się obiekty sceny dadzą dużo ciekawszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu mam przed sobą butelkę i widzę że dużo inaczej wygląda, ma białe, ładne refleksy, chociaż u mnie w pokoju jest ciemno, w finalrenderze ustawienie tego jak chcę to moment

a w vrayu to kombinacje, dodawanie dodatkowych świateł, strasznie czasochłonne kombinowanie z materiałem który i tak nie wydaje mi się fotorealistyczny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunek.. jak ty chcesz, żebys zkło było fotorealistyczne? szkło to tzw: martwy materiał. nie będzie fajne i super foto real jeśli nie będzie otoczenia. wstawiając szary plane i jedno światło z góry chcesz uzyskać fotorealizm? proszę Cię.. :)

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?p=629109#post629109

 

tutaj podsunąłem jak zrobić studyjny render szkła w mentalu. w vrayu zrób podobnie a na pewno coś wyjdzie. i pamiętaj: to nie silnik jest do pupy tylko człowiek co tego silnika nie umie obsłużyć.

 

w finalrenderze ustawienie tego jak chcę to moment

a w vrayu to kombinacje, dodawanie dodatkowych świateł, strasznie czasochłonne kombinowanie z materiałem który i tak nie wydaje mi się fotorealistyczny :/

 

a propos materiału: nie kombinuj z materiałami. fog czy inne translucenty zostaw w szufladzie. naucz się najpierw budować poprawne fizycznie szkło a nie kombinuj z parametrami które nic nie robią a wiele mieszają.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności