Skocz do zawartości

problem z connection editor


danilo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z connection editorem.

Mam scenę, na niej kamerę oraz 2 punkty (create->measure tools->distance tool)

pierwszy z nich połączyłem z kamerą w outlainerze (kamera jest parentem). no i teraz odległość między punktami chce przypisać do parametru focus distance (DOF w camerze).

i własnie nie moge znaleźć focus distance (z kamery) ani distance (z distance tool) w connection editorze (oczywiscie przeładowałem obie strony editora). Czy coś pominąłem? Jak w takim razie połączyć te parametry?

Dziekuje bardzo i czekam na odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Distance tool służy jedynie do pokazywania odległości w viewporcie. Nie wydaje mi się, by można z niego zrobić taki użytek, o jakim piszesz.

 

Zamiast tego (albo dodatkowo) użyj nodea Distance Between (Hypershade -> Create -> General Utities -> Distance Between). Tam wskazujesz pomiędzy jakimi punktami ma być mierzona odległość. Wyliczoną odległość możesz normalnie już za pomocą ConnectionEditor'a połączyć z czymkolwiek. Distane tool'a możesz zostawić sobie, by w viewporcie widzieć daną odległość. Wtedy w Distance Between daj jako punkty kolejne uchwyty Distance tool'a.

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak udało mi się ! :)

trzeba zaznaczyć CameraShape i DistanceToolShape (w vieweporcie nei da się ich chyba zaznaczyć tylko w hypergrafie) - i tu mam kolejne pytanie - czy da sie te , jakby to określić - "podobjekty" zazanczac prosciej, czy trzeba korzystac z hypergrafu ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest :)

Zaznacz obiekt distanceDimension, a później naciśnij na klawiadaturze strzałkę w dół. Powinien się zaznaczyć shapeNode. W Outlinerze też możesz, tylko w jego menu Display wypierz Shapes.

 

Ja bym jednak, mimo wszsytko, użył tego node'a, co wcześniej wspominałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności