Skocz do zawartości

wnetrza w brazilu


lu

Rekomendowane odpowiedzi

dodychczas wszystko robilem w brazilu \'na zewnatrz\' ale jak wlazlem do srodka to sie okazalo ze skylight nie dziala tak jakk maxie, na wszystko :D jak zrobic swiatlo w \'srodku\' zeby bylo takie fajne jak daje skylight na zewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Więc zrób tak:

Ustaw na zewnątrz jakiegoś spotlighta tak, zeby emitował fotony, potestuj różne ustawienia, zeby wygladało wszystko ok i nie przewitlało niektórych fragmentów sceny... Gdy już wszystko będzie OK dodaj SkyLighta i ustaw dużą moc, np. 6-8, po czym zwiększ bounces na 2... (zmniejsz wartości min i max w shade rate na -3, żeby nie renderowało sie cały dzień).. pozdr00wki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, te fotony :D ciagle probuje i cos mi nie wychodzi. (czytalem juz na Twojej stronie mati, ale ciagle nie wychodzi) nie wiem co robie nie tak :) _ale i tak bardzo dzieki !, bede probowal. teraz troche czas nie pozwala niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmm... ostatnio eksperymentowałem trochę z fotonami... moze jak znajde zcas to spisze to w jedna calosc... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja :D bylo by super. nie wiem czy to moze wina brazila (1.0.3 i max 5 ) a 1.0.3 jest czyba to 4. nie wiem czy to moze byc przyczyna. bo naprawde juz od jakiegos czasu szukalem roznych tutów i nic mi nie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmm.. mam wode w kolanie i 1 dzien szkoly z glowy.. moze cos napisze jutro :) jak mi komp nie padnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam z niecierpliwoscia. tez bym chcial wolnego hehe. ja mam sesje i jeszcze jeden projekt do oddania. no i ni ma czasu na nic niestety. _dzieki za zainteresowanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu bawilem sie dluuuzej z jedna scenka wnetrza zbrazilem

1. najlepiej wychodi ze skylightem, ale renderuje sie najdluzej

jka sie doda do taskioej scenki spota (z ktorego beda fotony) to sie renderuje duuzo szybciej (z 10x szybciej0 ale efekt jak dla mnie sredni byl )

najlepsze rozwiazanie 9przynajmniej w mojej scence) to skylight off a z okna swiecilo duze area z fotonami i poznienianymi parametrami generowania cieni i w ogole obnizona jaksc ) - najlepsz jakosc przy w miare dobrym czasie renderingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Fotek.. no bez przesady.. taki znowu dobry to ten tutorial wcale nie jest... :/ A i zdolności oratorskie masz raczejk przeciętne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti_ z wypowiedzi w tym watku wlasnie mniemam ze ni kumasz tak jak trzeba braziliana, a i widze ze moj tutek nie wiele wnosi w twoja wiedze.No szkoda

Poczuciem humoru nie tryskasz widze

Ja tu z siebie wodza nie robie,ani nie twierdze ze zrobilem wypasionego tuta, tylko ze w nim zawarta jest ta wiedza jaka wlasnie potrzebuje kolega piszacy ten watek. Skoro chcesz podbijac skylight przy 2 bouncach i jeszcze tam inne glupoty .nie bede przytaczal..to mi rece opadaja..nie che mi sie pisac juz enty raz

dlatego powstaly miedzy innymi te tutoriale.. tak.. liczba mnoga.bo powstal drugi i niebawem bedzie na sieci

Kurde..trudno tak gadac przy robieniu tutka.musicie sprobowac, to calkiem ciekawe doswiadczenie.. pewnie gdybym zrobil tego 100 sztuk nauczylbym sie wypowiadac poprawniej..ale prosze wybaczyc usterki, nikt doskonalym sie wszak nie rodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Fotek - będzie, że się czepiam, ale chyba nie słuchałes swojego tuta: \"bez bounces na 2 daleko tutaj nie pojedziemy\" :/ Poza tym przypomnij sobie, jak bawiłeś się na warsztatch i co kiedyś pisałeś na tym forum. Jak bardzo chcesz to mogę poszukać tutaj w archiwum (jeśli się mylę to zwracam od razu honor). Btw. rzuc okiem do tutkow splutterfisha!! :p

A co do wypowiedzi - no przecież Ci język pokazałem; w końcu nie wypowiedź tu jest najważnijsza!! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowiek to sie cale zycie uczy

ja dobrze pamietam co mowilem na warsztatach i dlatego zrobilem te tutoriale zeby pokazac nowe odkrycia

nikt sie doskonalym nie rodzi

kazdy ma prawo sie mylic

dlatego nei warto tak ufnie podchodzic to teorii jaka ktos za nas tworzy..

ja podrzucam tylko moje pewne pomysly

 

sadzilem ze tu sie rozpocznie mega gadka wywolana tym tutorialem..ale sie jednak ostro mylilem

szkoda

ale bede cierpliwie czekal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hehee, większośc ludzi i tak nie wie do czego służa wszystkie te \"pstryczki\" ;) :p więc na gadkę nie ma co liczyć...

Co do życia i nauki - ano, masz absolutną rację, ale ja tez mówię np. o tym tutorialu, tez było, ze niby fotony na 2 (choć to inna scena - otwarta)...

Inn głupoty?? Hmm... no jak tam chcesz.. ja ogladam te twoje tuty i staram się znaleźć złoty środek - każdy ma swoje sposoby, swoje metody... Tobie nie podobają się moje, ja nie będę się wypowiadał o twoich - każdy z nas ma rację..

Temat uważam za zamknięty, bo robi si niebezpiecznie, a ja lubię miec przyjaciół, a nie wrógów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ci wyjasnic M@ti dlaczego nie podobaja mi si etwoje metody zwiekszania SkyLight. Po prostu to jest sztuczne rozjasnienie sceny i zwiekszanie jej chlonnosci na czas renderingi.To sie powinno najpierw taka scene odpowiednio fotonami zalac, oblac,..zapelnic.W 95% to starcza,..reszta to juz tylko detale..zabawa z detalami i zwiekszanie Sky light i inych malyco waznych rzeczy ,oczywiscie jesli uzywasz fotonow.Co innego jak samym Monte Carlo jedziesz...Musisz to wiedziec i to chcialem przekazac w tutorialach. potestuj to na swoich starych scenach ktore kiedys ci moze problemy stwarzaly i napisz mi tu czy dobrze dziala, czy ladniej wyglada. Napisz cos konkretniej.. nie bedziemy tu ze soba si eprzeciez przekomarzac jak glupki.

to jest forum o brazilu.. wal konkretami!!

przykladami..samplami

Nie rozumiem czemu sadzisz ze ludzie nie lapia tych \'pstryczkow\'.Zauwaz jak prosty jest brazil i jego fotony.Sa tylko 2 parametry najwazniejsze!! ilosc # fotonow i diffuse Depth.. reszta jest juz podrzedna.. najpierw dobiera si ete TYLKO 2 pstryczki.. Sercz radius pokazalem jak obczajac.. na poczatek dajesz cokolwiek.. jakas dowolna wartosc..

to nie jest taki eskomplikowane jak by sie ywdawalo.. serio!! Przeanalizuj tutoriala

 

pozdrawiam

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności