Skocz do zawartości

WiZ 3d - łazienka


elimo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Temporal - dzięki za uwagi, naprawde wygladało płasko i nijako, zwiekszylem kontrast pomiedzy materiałami i nieco lepiej

 

Heaven - racja, z tym światłem, chyba lepiej co?

 

Jeszcze raz thx za pomoc. Czekam na komenty i porady.

Dodam jeszcze jakies lampki na suficie, widok za oknem i bede konczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem co z tym lustrem skąd to ziarno - materiał ARCH&Design, na maska reflekt i glosines na 1, BRDF na 0,83 i nie powinno być ziarna. Ktoś wie co to??

 

KamillM - rzeczywiscie szczoteczki za duże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie ale popatrz:pod szafką koło okna powinna być ciemnica a tam jaśniutko :)

 

no właśnie, wiem, że to AO kwestia ale mimo, że mam włączony dla materiału drewna nie widze jakiegoś zdumiewającego efektu (hehe nie widze zadnego), wiesz jak to zrobić żeby było lepiej??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiona wersja w zgodzie z uwagami szanownych współforumowiczów :)

wygląda lepiej, dużo lepiej :) zwiekszyłem znacznie zakres AO ale i tak nie jest idealnie, najwyzej w PS poprawie :)

Lustro spoko z A&D poszło, musiałem tylko wyłączyć rzucanie cienia przez szybe w oknie i ziarno z lustra znikneło.

Kafelki poprawione.

Jestem w miare zadowolony z efektu.

 

CO myślicie? OK or nOT :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry podobno mentalowcem jestes a pierniczysz ze na lustro sie a&d nienadaje? jest to najlepszy,optymalny,szybki shader i na ogol jego najlepiej uzywac. Pakiet lume DGS'y i inne scierwa sa juz przezytkiem i nie ma co do nich wracac jedynie archa mozna odlozyc na bok gdy chcemy skorzystac z SSS ewentualnie car painta.

 

Odnosnie tematu to kolegom chodzi o to ze lewituje poniewaz shading jest slaby (wieksze density w FG by sie przydalo jesli zabawa w radiusy to male radiusy, jesli sa fotony to mniejsze i wieksza ilosc ale jesli renderujesz w stylu GI+FG to fotony potraktowac tylko jako rozproszenie swiatla a FG dla shadingu zarazem wtedy olewasz dlugo liczace sie bounce diffuse bo fotony ze swa energia robia swoje.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry podobno mentalowcem jestes a pierniczysz ze na lustro sie a&d nienadaje? jest to najlepszy,optymalny,szybki shader i na ogol jego najlepiej uzywac. Pakiet lume DGS'y i inne scierwa sa juz przezytkiem i nie ma co do nich wracac jedynie archa mozna odlozyc na bok gdy chcemy skorzystac z SSS ewentualnie car painta.

 

Odnosnie tematu to kolegom chodzi o to ze lewituje poniewaz shading jest slaby (wieksze density w FG by sie przydalo jesli zabawa w radiusy to male radiusy, jesli sa fotony to mniejsze i wieksza ilosc ale jesli renderujesz w stylu GI+FG to fotony potraktowac tylko jako rozproszenie swiatla a FG dla shadingu zarazem wtedy olewasz dlugo liczace sie bounce diffuse bo fotony ze swa energia robia swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry podobno mentalowcem jestes a pierniczysz ze na lustro sie a&d nienadaje? jest to najlepszy,optymalny,szybki shader i na ogol jego najlepiej uzywac. Pakiet lume DGS'y i inne scierwa sa juz przezytkiem i nie ma co do nich wracac jedynie archa mozna odlozyc na bok gdy chcemy skorzystac z SSS ewentualnie car painta.

 

"Najlepszy"? Hehe, sorry, ale to brzmi tak samo jak np. "v-ray jest najlepszy"...

"Scierwa"? Wiedz, iż nie masz dokładnie żadnych podstaw, aby tak twierdzić.

Napisałem, że do materiału lustra bardziej nadaje się metal(lume), ponieważ pomija on speculara, którego nie ma prawa być w takim materiale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem dzien, żeby AO obczaić i zastosować. Wreszcie są cienie tam gdzie ich brakowało. Dokonałem też kilku zmian które wpłyneły na realizm sceny. Zabieram się za wizke w nocy. Czekam na komenty.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest barzdzo mdlo i chyba zapomniales ze kazdy material odbija otoczenie tylko mniej lub bardziej; zlurowane moga byc odbicia tez bardziej lub mniej i zjawisko fresnel niestety ty dales w paru miejscach reflecta jak lustro a reszta jest strasznie matowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Temporal, materiały mają odbicia, tylko drewno chciałem zrobić matowe i mam bardzoooo nieznaczne odbicie. Postaram się podkręcić odbicia na drewnie i wrzuce mocniejszy strumień światła i zobacze co będzie. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na komentarze.

 

Poprawiałem co mogłem :) jest mniej mdło, jest przestrzeń, jest AO, są lepsze odbicia i etc. etc...... nauczyłem się dużo przy tym projekcie.

 

Czy teraz jest spoko? Jest do zaakceptowania jak na 2 projekt.

 

Co byście poprawili (nie chodzi mi o rozstawienie i modeling)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno nie wygląda jak drewno, daj mu bump większy i wyrazniejszy rysunek usłojenia.

Posadzka teraz za mało odbija. Umywalki do kitu, brzydkie. Widok za oknem chyba trzebaby bardziej przepalić.

 

A tak btw, co to znaczy: do zaakceptowania jak na drugi projekt? To ma byc do zaakceptowania w ogóle!

 

pozdrawiam, n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno nie wygląda jak drewno, daj mu bump większy i wyrazniejszy rysunek usłojenia.

Posadzka teraz za mało odbija. Umywalki do kitu, brzydkie. Widok za oknem chyba trzebaby bardziej przepalić.

 

A tak btw, co to znaczy: do zaakceptowania jak na drugi projekt? To ma byc do zaakceptowania w ogóle!

 

pozdrawiam, n.

 

hehe , dzięki za koment :)

 

drewno nie ma mieć bumpa mocnego, bo jest bardzo gładkie, tylko udaje prawdziwe drewno, to taki wyrób ala ikea :)

 

co do umywalek to projekt firmy KOLO, podoba mi się w nim mieszanie owalu z prostokątem

 

powalcze jeszcze z posadzką :) ciężko ustalić taki współczynnik przy którym jest ok, jedni piszą za mało drudzy za bardzo..ech to zdanie usieciowione... tyle zdań ile głów :)

 

PS. Dzięki za właściwą ocene - masz racje to musi być dobre ogólnie :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności