Skocz do zawartości

Malowanie po ścianach


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taka potrzebe, że musze cos namalowac na ścianie. właściwie wczesniej było cos malowane...i chodzi o to by to w miare...zamaskowac. Jednym rozwiązaniem jest kupic Farbę taką jaką jest pomalowana ściana, machnąć pare razy i było by po sprawie. Ale to takie za łatwe. ja chciał bym to zamalowąć...ale nie bardzo wiem jak sie za to zabrać. Chodzi o zamalowanie Farby odblaskowej (takie brokatowo-coś tam, że sie błyszczy). czy wystarczy do tego jakaś zwykła Farba...czy może rozsądnie kupić Farbe w Spray'u i pryskać wg szablonu (zapomnaiłem wspomniec, że chodzi o malowanie wzorka) a jesli chodzi o szablon...to jak go wykonac dobrze. Słyszałem kiedyś o tasmach które są dośc elastyczne i mozna jest wyginac naklejając...ale gdzie mozna to dostac, jak to sie nazywa...i czy nadaje sie do takich rzeczy.

Z góry dzięki.

Pozdro

CzAki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chodzi o to raczej, że cały pokoj jest umalowany...i w rogu w wyniku niekontrolowanych zabaw...powstał paskudny kleks ;) Farby jaką pomalowana jest reszta pomieszczenia nie am...a pomysąłem obie, że to zamaluje robiąć jakiś mały rysuneczek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie coś w tym jest o_O

Ja raczej myslałem o Wyklejeniu konturów na ścianie, zabezpieczeniu reszty...i pomazioaniem lub popryskaniem...:) Zly pomysł? :) Zadaje tyle pytań bo nie miałem za bardzo styczności a żalezy mi na czystej pracy, dobrym kryciu farby i by podem płatami tynk od ścian nie odpadł więc żeruje na waszym doświadczeniu...

Dajcie mi ssawkę ;) Siorb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem na ścianach jako podkład służyła farba lateksowa ,obraz malowany był tym samym typem farby ,kolory i ich odcienie uzyskałem za pomocą pigmentów i białej farby lateksowej,tylko czerń i krwista czerwień to płynne gotowe farby akrylowe które dobrze wiążą się z farbą lateksową,malowidło przetrwało bez żadnych niespodzianek 4 rok.

 

Używałem do maskowania taśm malarskich i tu była niespodzianka taśma przy odrywaniu odchodziła razem z farbą ,najbezpieczniejszy sposób na przeniesienie wzoru tak jak napisał illy projektor albo wzór na arkuszach papieru.

 

Przed całkowitym zamalowaniem poprzednich malowideł dobrze by było zrobić test krycia na jakimś niewielkim fragmencie ściany ,żeby zobaczyć efekt krycia farbą musi dobrze przeschnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego obklejania, kup po prostu kilka arkuszy folii samoprzylepnej i potnij ja na paseczki, fakt ze nie bedzie to jedna dluga nitka, ale nic lepszego mi nie przychodzi do glowy

 

ewentualnie projekt w corleu i ploter z foria transportowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż zastanawiam sie co to była za taśma, która sie tak fajniegnie...

 

Pamiętam, że widziałem to na jakims filmiku jak maluje się grafiki na Autach...Kontury jakiś bardziej skomplikowanych elementów się tak oplejało. Taśma chyba była jakaś gumowa. Co prawda malowanie po autkach a ścianach to pewna róznica...i tasma może okazac się za mocna na ściane i odchodzic wraz z tynkiem...ale ktoś to musi przetestować ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma Maskująca... - ta żółta papierowa... szybko się układa... robisz kontur... jedziesz nożykiem do tapet...(plusem jest to że możesz ołówkiem pomazać po taśmie) odrywasz część... taśma trzyma się ściany a jeśli jej mocno nie przykleisz pazurem, to odejdzie bez farby (emulsji, lub akrylowej), nie zostawiając kleju...

w miejscu gdzie będziesz malował warto paznokciem przycisnąć tą taśmę, żeby farba nie dostała się pod taśmę... - bardzo szybki sposób, do kupienia są różne szerokości...mi pomalowanie 2 ścian we wzorki zajęło 5 godzin...

 

 

folię transportową odradzam, klej zostanie i szybko złapie kurz.- pomijając cenę folii.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności