Skocz do zawartości

problem z boolean


scirocco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

problem polega na tym, że chce wyciąc w obiekcie otwór booleanem i zaznaczam dany obiekt, daje "pick operand b" wskazuje na szescian który ma wycinac to znika mi obiekt i czasem wywala bład "invalid boolean" potem "chceck operands for self intersection" a czasem znikaja obie bryły i nic nie wywala. podobnie z proboolean- ostatecznie niekiedy obie bryły staja sie jedna , jakbym dał im "union" a nie "substract". O co chodzi?

 

 

a moze podpowiecie jakas lepsza metode na wycinanie otworów okiennych niz boolean, mam juz sciany - także robienie plane, slice i shell odpada (rzut jest skomplikowany)

Edytowane przez scirocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Podłącze się pod temat bo mam podobny problem. Chcę wyciąć z jednej figury inną używam do tego boolean'a. Wycinana figura ma zaokrąglone boki(Mesh Smooth). Po wycięciu jednak otwór jest kanciaty i niezbyt estetyczny. Jak inaczej coś wyciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast plane, slice i shell rób slice, extrude i weld. Metoda niezawodna.

Pozdrawiam.

 

...mógłbyś mnie troche naprowadzić? chodzi o samo narzedzie slice - uzywasz slice plane czy quick slice? mam rzuty i elewacje/przekroje i musze wymodelowac okna. powiedz tak w skrócie jak tego używać, a moze jakis tutek znasz:) byłbym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma **** we wsi pro boolean musi działać, może spróbuj coś pokombinować z siatką, może są tam jakieś błędy albo spróbuj wrzucić sam obiekt w którym chcesz wyciąć okna do innej sceny i tam booleana zapodać. No nie wiem sam miewałem takie błędy ale zawsze dało sie coś wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności