Skocz do zawartości

Jak zrobić poprawny chamfer ?


chais

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym manualnie zrobić chamfer, taki jak oferuje chamfer box z podstawowych brył 3dsmaxa.

chamferded8.th.jpg

Jednak wychodzi coś zupełnie innego :

th_49437_chamfer_b_123_619lo.jpg

 

 

Taki efekt jak w chamfer boksie uzyskuje dopiero po nadaniu ms'a. Próbowalem chyba już wszystkich kombinacji (zaznaczenia edges). Czy wiecie jak mogę uzyskać zamierzony efekt ? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

boxyir6.jpg

 

niebieski to box z chamfeream na wszystkich krawędziach na raz. Podobne do chamfer boxa ale trochę pomieszane.

Zółty to box z chamferami najpierw na wszystkich krawędziach podstaw a potem na tych 4 pionowych łączących podstawy.

Fioletowy to chamfer box.

Prawdopodobnie zamiast robić raz chamfer z trzema segmentami robisz go dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam skopane, po prostu nie dawałem większej ilości segmentów tylko raz chamfer z jednym segmentem -> apply i kolejny raz chamfer z jednym segmentem ... po prostu już kombinuje na wszystkie sposoby.

Tomala niebieski niby podobny, jednak nie jest tak samo. Musi się dać jakoś to zrobić ! Nie wiem tylko jeszcze jak ...ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi no w 2008 owszem taka funkcja jest, przy podwojnym powtorzeniu chamfera wygląda to całkiem niezle... zaczyna być problem gdy chcemy dać więcej segmentów ... wiem że starsznie wnikam, po prostu jestem pedantyczny i chciałbym uzyskać idealnego chamferka ...

 

th_54431_asa_123_865lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy w tym folrtowym boxie max automatycznie nie stosuje smoothing groups? Ja zgadzam sie z Bacry, ze to te same kosci, tylko obrocone i box z maxa ma wlaczone smoothing groups na odpowiednich krawedziach.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box z maxa czyli chamfer box zakładając że NIE jest foremny ma trzy osie symetrii a ten niebieski nie ma żadnej więc nie są to te same boxy. Nie są obrócone względem siebie tylko topologia chamferów jest chaotyczna w tym niebieskim a w tym fioletowym trójkąty na przecięciach chamferów są zwrócone w stronę podstaw.

 

Wiem że nie są to istotne (jak dla mnie) różnice ale autorowi wątku chodziło o zrobienie dokładnie takich samych chamferów jak na chamferboxie. Po co...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności