Skocz do zawartości

wląsne materiały - jak zrobic / zabrc sie za to


Tomasz_87

Rekomendowane odpowiedzi

no włąsnie, jakzabrac sie za robienie mterialow i shaderow do mentala? jakies poradniki/strony internetowe? bo nie moge nic znalezc ;/

 

wiem ze jest strona mymental ray no ale jeszcze jest tam malo materiałow.

 

a i jeszcze jedno pytanie : czy materialy do mentala ktore urzywa sie np w maxie bedą dzialąc np w majce? chodzi mi o to czy są kompatybilne, czy mozna urzywac sobie shaderow pomiedzy roznymi aplikacjami ?

w tym temacie jestem noga dlatego pytam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Z ksiązek to może te, które poleca producent - mentalimages.

Jeszcze znalazłem to - niby tom trzeci.

 

Do "mental ray Standalone" jest też dołączona dokumentacja pełna. Przynajmniej kiedyś była. Wszsytkie funkcje opisane, chyba nawet z przykładami.

 

Natomiast jeśli nie chodzi ci o pisane shaderów, tylko o zabawę gotowymi w 3dsmax, Maya czy XSI, to przy użyciu goole znajdziesz całą mase tutoriali o tym. I oczywiście dokumentacja owych programów - nieocenione kompedium wiedzy. Szukaj pod hasłami Maya mental ray turorial, czy 3dsmax mental ray tutorial. Bez względu na to, jakiego programu używasz, wszsytkie tutoriale będą pomocne. Najwyżej w innych miejscach będą owe funkcje. Digital Tutors też miało jakieś videotutoriale o mental rayu w Maya.

Edytowane przez piotrek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo, wielkie dzieki. chodzi mi glownie o robienie wlasnych shaderow. szukalem na google ale nic nie znalalzem.widocznie slabo szukalem.

do tych videotutoriali od digital tutors jeszcze nie doszedlem . dzieki za pomoc

Edytowane przez Tomasz_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności