Skocz do zawartości

Teczka 2d: Robert B.


Robert B.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm, widzę, że dalej oglądasz moje rysunki :)

 

Skup się na jednym temacie i go katuj cały czas, zacznij od podstaw. Pudełeczka od zapałek podrzucaj i rysuj je tak, jak spadną :D W miarę ćwiczeń zmieniaj obiekty na trudniejsze. Niestety jeszcze ten etap musisz wyćwiczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Oglądać oglądam ale te pracki raczej nie są związane z twoimi ;P A tutaj troszkę cienia.

 

Ale mam jeszcze pytanie prrrritd. :) masz może jakąś treść na temat nosa bo rysuje rysuje i to jak nos nawet nie wygląda masz może jakieś ćwiczenia apropo tej części?

Edytowane przez Robert B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w takim powiększeniu, czy rysujesz nie do końca niezatemperowanym ołówkiem? Jeśli pierwsze - spróbuj rysować większe, jeśli drugie - zatemperuj ołówek :) Powinno wyglądać lepiej

I zróżnicuj trochę twardość ołówków, na pewno wyjdzie ci to na dobre

 

Postępy są, oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cholerka nie wiem o co chodzi. Oszczę ołówek rysuje coraz to większe a nic ostrzej. Co więcej zainwestowałem w ołówki CRETACOLOR niby lepiej no się okaże.

Oto kilka nowych treningów.

PS pozdrawiam mojego przyjaciela Pana Piłeczke obecnego na moich pracach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocno przyciskasz. Tak po prostu. Daruj sobie taki wyraźny kontur. Jeśli już go chcesz, to delikatnie miększym, ostro zaostrzonym ołówkiem. Szybko lecisz do przodu, ale zrezygnuj z odrobiny precyzji na rzecz ilości. Odrobinkę. Bo mimo, że mocno do przodu lecisz, to brakuje trochę tych prac (heh, sam nic nie robię, a innych ganiam :D wybacz :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes na dobrej drodze, ale duzo pracy przed toba. Jak to mawiał ś.p. Chtista "trzeba zarysować kilaka wagonów papieru". Nie rezygnuj z podpatrywania pewnych schematów w książkach. Z nich doskonale możesz sie nauczyc np. anatomii czy perspektywy.Tu link: http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=131117 do bazy książek o rysunku. Po angielsku rzecz jasna. Samemu można się nauczyć tylko to trwa, a dobra literatura czy video tutoriale przyspieszą naukę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz że się dopiero uczysz to i tak dobrze Ci idzie;p

tylko bym się przyczepił do oczu fajnie cieniujesz tylko one prawie wszystkie są takie same (nie mówie że wszystkie:D) ale podobne chodzi o kształt;p więc tyle

i aby tak dalej

pozdrowienia;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już nawet widze z jakiej ksiażki korzystasz. Przerysowywanie jest sposobem na naukę. Na początku wszyscy tak myślę robią. Wiec ok życzę ci powodzenia i uporu w ćwiceniach. Jednak rysowanie pojedyćych szczegółów anatomi be odpowiednieg umiejscowienia ich jest swoistym błędem. Staraj się objąć całość sylwetki. Zamiast przerysowywać jakieś układy z książek analizuj je i staraj się zaimplementować w istniejące przykłądy. Staraj się rysować ludzi czy ze zdjec czy szybkimi szkicami staraj się uchwycić postaci w parku, na ulicy itd. Złap podstawu perspektywy i traktuj bryłę holistycznie a nie częściowo. To przyspieszy twoją naukę, nie ucz się rysować komiksów czy schematów, choć i to jest przydatne staraj sie zrozumieć światło i cień na bryle oraz perspektywę. To podstawa.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wygląda to jak concept art do jakiegoś ręcznie malowanego modelu low poly, albo wstępny szkic do jakiegoś assetu z gry 2d ;)

 

Zwrócił bym uwagę na oświetlenie - teraz jest trochę chaotyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności