Skocz do zawartości

Potrzebna informacja o A4 na komputerze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem bo mam zrobic pracke w formacie A4 na kompie i ja wydrukowac. I problem tkwi w tym ze nie wiem jakie rozmiary ustawic. W PS wzialem wielkosc a4 i mi wywalilo kartke wielkosci 3508x2480. I nie wiem czy to bedzie pasowac na a4 bo to strasznie wielkie jest. Moja prosba brzmi: czy moglby mi ktos powiedziec czy faktycznie to sa takie rozmiary w pixelach a jezeli nie to czy moglby mi ktos podac wymiary w pixelach????

 

Bylbym wdzieczny za szybka odpowiedz.

 

Z gory dzieki.

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Rozdzielczosc ekranowa ppi zalezy od formatu strony i rozdzielczosci dpi, ktora wybierzesz. Jezeli przy 300dpi i formacie A4 PS ustawia Ci 3508x2480, to rob w niej.

 

Takie rozdzielczosci ekranowe pozwalaja na zachowanie szczegolow i ostrosci na wydruku.

 

Temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar danego formatu w pikselach zalezy od rozdzielczosci w dpi (punktow na cal).

 

jesli ustawisz (lub zmienisz isteniejacy) w fotosklepie wymary w mm lub w cm to niezaleznie od rozdzielczosci bedziesz mal w kazdym programie 2d taki wymiar.

 

efektem renderingu jest zawsze plik w rozdzialce 72dpi.

zawsze mozesz zrobic resize w szopie ale tracisz na ostrosci (nawet powiekszajac plik). najlepiej drukowac z programow do skladu np. corel, illustrator, quark gdzie resize nastepuje na poziomie wektorowym nie wplywajac na wielkosc bitmapy w pikselach.

 

300dpi to maksimum dla druku w kolorze

200dpi to optimum dla druku w kolorze

600dpi to optimum dla druku w monochromie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na domowej czy nie domowej ja wiekszosc wizualek jak maja byc drukowane na A4 renderuje w 800x600 lub 1600x1200 i resize w corelu do A4 bo szkoda zycia czekajac tydzien na render.

 

heh ale ostatnio robilem cos duzego 3 stille 5591x7953 px. rendering vrayem trwal po kawalku na dwa kompy rowno 3 tygodnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności