Skocz do zawartości

problem z irradiance map i vrayproxy


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

natknąłem się na następujący problem. potrzebuję do sceny wstawić tuziny tuzinów drzew generowanych przez onyx. by nie obciążały maxa, używam do tego vrayproxy. i wszystko jest git dopóki nie zacznę renderować. przy nawet niewielkiej ilości drzew nachodzących na siebie z punktu widzenia kamery, podczas liczenia irradiance map, max wysypuje się. po usunięciu kilku drzew renderuje do końca. renderuję na max 8. 2gb ramu i jakiś procek dual 2,2ghz. miał ktoś podobny problem? chwilowo nie mam dostępu do kompa z maxem i vrayem 64bit więc muszę użerać się na ósemce. jeśli komuś udało się to rozwiązać to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej

 

Ja bym probowal tak: rzuc okiem podczas renderu czy ci pamieci starcza w task menager. Jesli tak, moze sproboj podniesc Dynamic Memory Limit. Ogolnie w zakladce System mozna duzo zyskac (jak i stracic) na wydajnosci, i tam bym pewnie probowal grzebac, niestety maunal vraya jest bardzo ogolny przy opisie tej zakladki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hympf...dziwne...bo ja na starym kompie kiedys na proxach uzayskalem 10000 palm...:) a ramu mialem 1gigacz!!! nic sie nie plool maxior

 

No ok, ale tu chodzi o to że jak masz 10 drzew w proxy takich samych to pamięć jest brana od jednego wiec bardzo trudno zapchać ram, a jak polka chce pewnie jak sądzę mieć przynajmniej 15 rodzajów różnych drzew to już trzeba mieć tego ramu bardzo dużo.

 

przy okazji. słyszałem spod ziemi donosy o kartach wpinanych do pci, na których można montować dodatkową pamięć ram. jak takie coś nazywa się?

 

No są takie panele, ale nigdzie tego nie widziałem.

 

PS. można też w ustawieniach vray w zakładce dać wiekszy memory dynamic limit.

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności