Skocz do zawartości

[3dsmax] dopasowanie ustawień kamery do zdjęcia


trosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc!

 

Szczerze mówiąc to nie wiem w którym dziale założyć ten topic, dlatego zakładam go tutaj. Problem jest taki: mam zdjęcie i chciałbym zrobić identyczne odwzorowanie w 3d (przynajmniej ustawienie mebli). Ale nie potrafię dobrze ustawić dobrze kamery, aby to wszystko dobrze ustawić. Ma ktoś jakiś pomysł jak dobrze ustawić kamerę? Próbowałem campointami ale jakoś ich nie czaję... poniżej daje screen z moich poczynań:

http://img257.imageshack.us/img257/1916/montowanieze4.jpg

 

bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hm, jak masz ogniskowa kamery to juz niezle. Jesli masz dokladne rozmiary i rozmieszczenie tych stolikow, to wrzucasz pare i ustawiasz tak dlugo az w koncu sie pokryje. U ciebie nawet pierwszy stolik jest rozjechany z orginalem.

Campointami sie bawilem pare lat temu, o ile dobrze pamietam z poprostu z manuala maxa kozystalem, za jakas druga czy trzecia proba poszlo :)

No i wywal cammera correction.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie mam dokładnych rozmiarów stolików :) na oko wydają się kwadratowe, a jednak nie chcą się dopasować. Myślałem, że jest jakiś prosty sposób na zrobienie czegoś takiego. No ale jeśli nie ma to chyba nie pozostaje mi nic innego jak bawić sie z dokładnym ustawianiem wszystkiego :/ Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły to proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no siedzę w 3dsmaxie już troszkę i nie chce mi się przesiadać na sketchupa :) z pomocą użytkownika Kub@ doszedłem jak to zacząć - trzeba najpierw zrobić sufit i podłogę. W tym wypadku sufit jeszcze łatwiej dopasowac, bo ma te belki na górze. A zdjęcie z archdaily.com jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie wczuwałem w temat. Podałem tylko pewną możliwość z której ja korzystam. Zdjęcie wziąłem z printscreena trośka i wystarczy, że tam była jakaś pomyłka aby wyszło źle. Zresztą wszystko robiłem z 10 minut i wydaje mi się, że dużo nie brakuje aby dopasować to idealnie do zdjęcia.

Trosiek - czekam na wyniki jak tobie uda się to dopasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie bawie i z odwzorowaniem zdjecia i na cgarchitect jest podobny topic :

http://www.cgarchitect.com/vb/28123-modeling-picture.html

 

A jesli to jest zdjecie robione cyfrówka to w pliku sa zpaisane dane o ogniskowej typie apratu itp mozna to wyłuskać np w photoshopie w zakładce file info ... jak sie juz ma te dane to bedzie łatwiej pżniej ze wszystkim grunt to zaczać dobrze ....

 

Hmmm i pytanie czy jest jakas mozliwosc aby zrobic snap to user gird-a bo powątpiewam czy mozna bo jesli tak to bylo by łatwiej

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności