Skocz do zawartości

Layout: ]the witcher Poprawki


wink25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. dawno już nic nie zamieszczałem bo mało czasu było. może to jest mój wielki powrót, oby udany ;].

 

Dla poczwiczenia i do portfolio Layout do strony o grze wiedźmin. wzorowałem się na podobnych stronach, ale chciałem także zrobić coś nowego. Prosze o jakieś rady lub konstruktywna krytyke. Za wszystko z góry dzięki ;].

 

Witam dodałem tutaj poprawke tego Layoutu

dodane poprawki >> błędy w typografia, dodano złoty kolor.

 

 

thewitchercopyxq5.th.pngthpix.gif

 

Co o tym teraz sądzicie?

Pozdrawiam ;].

Edytowane przez wink25
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jest elaborat na temat stron zwiazanych z grami http://www.smashingmagazine.com/2008/08/21/game-sites-design-survey-examples-and-current-practices/

 

a twoja witryna wygląda całkiem całkiem, mi się podoba, niczym specjalnym nie razi, poza tym ża takst za małą czcionką, moim zdaniem 12 to czcionka którą każdy przeczyta, fakt ze verdana i inne nie sa tak zgrabne jak przy 11 czy 10 ale to akurat to trzeba przeboleć, zwiększyłbym też odległości pomiędzy liniami

 

sprobowalbym jakos powiekszyc to poziome menu

 

ale strona jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze starzy użytkownicy tego działu się odezwali ;]. Dzięki za komentarze.

 

Cznionka to 11-stka ariaL. 12-stka była dla mnie za duża, może to rzecz gustu ;]. Jeżeli chdziło ci o zwiększenie rozmiaru pomiędzy liniami tekstu to rzeczywiście powiększłem go troche.chciałbym jeszcze zmienić tło główne strony, ale muszę pomyśleć nad jakąś fajną teksturą.

Polon - dzięki za linka, szkoda tylko, że strona po angielsku jest;

Knysha - myśle, że popracuje jeszcze nad tym layoutem, aby pozostał w pamięci nawet u sklerotyków ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Alzheimerem nie wygrasz :)

 

Na Twoim miejscu probowalbym cos z typografia - moze zywsze kolory?

Obecnie szarosc (oprocz stopki z buttonami) nie jest zlamana zadnym dodatkowym kolorem.

 

Srebro, zloto, purpura - detale w tych kolorach moga znacznie ozywic strone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze bardzo, po naszemu :D http://66.102.9.104/translate_c?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http://www.smashingmagazine.com/2008/08/21/game-sites-design-survey-examples-and-current-practices/&usg=ALkJrhh4psP5t-HWlLyJ1kqtUw3G0nBr3Q

 

czcionka rzecz gustu, moim zdaniem też zasad readability, powinna byc taka zeby kazdy mogl przeczytac, a co do line-height to ja daje 18-21, tekst sie nie zlewa, poprostu defaultowa interlinia jest za mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon jest troszkę za suchy. Nie ma elementu na którym mogę zawiesić oko, zapamiętać ten element i wrócić ponownie na stronę.

 

Czy mi się zdaje, czy masz włączone AA w tekście? Jak tak to wyłącz go tam gdzie będzie tekst generowany za pomocą kodu.

 

Do strony dodaj jakiś kolorek - pamiętaj (dwa kolory podstawowe i jeden uzupełniający).

 

Możesz mi powiedzieć w jaki sposób stworzyłeś te wszystkie ornamenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. nie bardzo się orientuję co to jest AA w tekście bo jeszcze się uczę, ale chętnie dowiem sie więcej jeśli masz czas napisać ;]. Co do ornamentów to są to kształty z neta dodane do photoshopa. Przydatna rzecz. Niektóre są żłobione Pilow embos, a niekóre mają ustawione cień wewnętrzny na górfe co samo w sobie daje efekt złobienia. Jest to jak dotąt mój pierwszy projekt z użyciem rnamentów i pierwszy layout o grze. dzięki za komentarz pozdrawiam ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wygląda ale popracuj nad tym trochę jeszcze.

KwusheR dobrze radzi byś wyłaczyl AA w tekscie dynamicznym. Z tym, że źle radzi z ustawiniem go na Sharpen (przecież to też AA ale ostrzejszy).

Knysha bardzo dobrze Ci radzi byś dodał kolor. Ożywi i wzbogaci stronkę.

Font tekstu głównego jest męczący. Za mały, za szary (za bardzo z tłem się zlewa). No i to Arial :/ Arial to używają na słabych podstronach TVP. Nie schodź do tego poziomu :D Użyj Verdanę lub Tahomę. I zwiększ interlinię.

I ostatnia, ale już drobna uwaga: "copyright" w stopce daj kolorem tym, którym są ornamenty obok. Teraz wydaje się za wyraźny ten tekst.

Pozdrawiam i kibicuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ;].

 

Na wstępie dzięki za rady >>

KwusheR no teraz kojarze anty aliasing przestawie go zobaczyny jaki będzie efekt.

Sand No w sumie wiele osub zmotywowało mnie tu już do poprawienia tej pracy i napewno to zrobie. Siąde przy teym w weekend i zarzuce upgrade jak najszybciej.

 

Jeszzce tylko pytanko. Nie wiem jak rozwiązać problem ozywiającego koloru. Może dodać trochę purpury. Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. starałem się zastosować do waszych rad i szczerze mówiąc myśle , że wyszło to na plus. Typografia była w fatalnym stanie teraz jest troche lepiej no i złoty kolor troche rozjaśnił te szarość. dużo go nie dałem bo by wyszła strona o biżuterii ;]. Anty aliasing w tekście ustawiony na sharpen, czcionka 11 tahoma, odstępy na 18 px. Jak myślicie co jeszcze można by udoskonalić w tym szablonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności