Skocz do zawartości

DYLEMAT: Ati RADEON 9700? a moze...?


Quadysz

Rekomendowane odpowiedzi

greetings earth creatures

 

Mam dylemat... rozwazam kupno Radeona 9700, przegladnalem rynek kart graficznych, naczytalem sie recenzji, testow etc i wacham sie,

obecnie posiadam GF4 Ti 4200 Gainward 64MB, taki troche golas ale dziala :) bez zarzutu i pojawia sie pytanie co mi da dolozenie min 400 zlotych do ATI? chcialbym prosic forumowiczow ktorzy posiadaja ATI RADEON 9700 (NIE 9500@9700!!!) o opinie jak to dziala w maxie..., moze inna karta jest lepsza w tej cenie, aczkolwiek wątpie, za 900 PLN lepszej chyba nie dostane...

wiem ze temat ATI czy GF pojawial sie wczesniej, czytalem wiekszosc z nich... jednak chodzi mi o dokladna ocene mozliwosci wlasnie tej karty jezeli to mozliwe w porwnaniu do GF4 Ti 4200...

 

ps za ok. 300 mialbym drugie 512MB :) hehe ale jednak ATI mnie strasznie kusi

 

wszelkie opinie mile widziane nawet nie-posiadaczy 9700... :)

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no mam ati karteczke i musze powiedziec jesli chodzi o granie na kompie to swietna est niepowtarzalan i mozna do tego podkrecac :) co do dzilania pod maxem bez zarzutu choc jak wszyscy uzytkownica ati(prawie) nie jestem zadowolona z driverow pod linuxem to kompletna katastrofa choc widzilam wyszly nowe wiec bede musiala sprawdzic . strasznie zadowolona jestem z obslugi 2 monitorow polecam ulatwia maxowanie jak cholercia ;) coz z GeForce nie mam wiele w tej chwili do czynienie ale maja na pewno lepsze drivery pod linuxa

hmm jak poszukasz n hardware to dosc czesto pojawial sie temat ati czy geforce ( sam brales udzial w dyskusji) i linki do stron o ati i do podkreconych driverow

napewno znajdziesz jak bedzies mila jakies pytynia dot. ati i radkow to pisz albo na forum albo na u2u

ah z tej 9700 mozesz pikna fire gl zrobic ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bylym posiadaczem GF Ti 4200, aktualnie jestem fanem i posiadaczem RADKA...

Karta spisuje sie doskonale - to model \"build by ATI\" 9500 modowany na 9500PRO (Omega drv.) i dosc mocno podkrecona pamiecia (z 270 do 330MHz) oczywiscie z dodatk. radiatorkami.

W grach zaden GF4 nie ma startu!!!

Natomiast w maxie spisuje sie bardzo sprawnie i wydaje sie byc szybszy w operacjach viewportow (OpenGL) od \"golej\" GF4Ti4200. Jednak ja mialem moja Ti4200 przerobiona na SOftQuadro i z driverami MAXtreeme pod maxem karta chodzila nieporownywalnie szybciej!

Goly RADEK 9700 raczej nie dorowna tak przerobionej (softwarowo) Ti4200.

Wiec jesli zalezy Ci TYLKO na szybkosci pracy pod MAXem - sprawdz czy Twoja Ti4200 pojdzie pod SOftQuadro + MAXtreeme [przeczytaj pierwszy post w tym dziale] napewno bedzie duzo szybsza od golej 9700 (wiem bo mialem).

Ale jednak na Twoim miejscu kupilbym ta 9700, bo cena jest rewelacyjna, w grach karta jest ciagle bardzo dobra, a i w maxie niezle daje sobie rade!

Jest jeszcze jedno (najlepsze?) wyjscie, o ktorym MeG wspomniala - przerobic 9700 na FIreGL.

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki meg... granie tez biore pod uwage :D trudny temat, jeszcze jeden problem mam :) mam zasilacz tylko 200W!! i chodzi na nim athlon, 2x hdd, dvd, cdrw etc to juz jest dla niego duzo, boje se ze jak doloze radka to wymieknie i bede musial wylozyc jeszcze na zasilacz...

 

 

z ge forcem nie mam rewelacyjnych doswiadczen z przerabianiem na quadro, owszem przyspieszenie jest na maxtreemach ale ostatnio na ostatnich streownikach i ostatnim Riva TUnerze i maxtreemie pod maxa 6 to w ogole sie zawiesza :( ...

ps. z wczesniejszymi sterami zreszta tez :(

 

MEG nie wiem w co lubisz pograc ale jak lubisz FPS to polecam CALL OF DUTY multiplayer rewelacja :) ale tak od 10 osob, czad max :)

 

czesc MareG,

:) planowalem radka 9700 na 9700pro podkrecic i dolozyc radiatorki na pamieci... te niestety sa 3,6ns w tym konkretni emodelu wiec nie wiem jak szybko moga isc, na GF4 Ti mam 3ns.. ale tylko 64MB, jak pisalem wyzej maxtreeme mi sie wiesza, nie wiem jak jest z soft fireGL...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez mi sie tak wydaje - sam Maxtreeme nie moze NIE dzialac jesli system widzi karte Quadro4 XGLcośtam.

No chyba ze juz SoftQuadro nie chce sie zapatchowac na drivera nVidii ?!

Driverem poprawnie dajacym sie spathowac w SoftQuadro dla maxa powinien byc 45.28 jak podano na stronie producenta:

http://www.nvidia.com/object/certified_winxp

 

Sprawdz czy masz ta wersje...

 

wersje wyzsze i/lub niezgodne z certyfikatem dla Discreeta mimo poprawnego spatchowania w SoftQuadro beda powodowaly BARDZO PRZYKRE zwisy maxa i calego systemu - juz tego doswiadczylem:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo: u mnie kiedys tez, ale pomimo to byly artefakty na ekranie w widoku smoth and highlights a czesto na nim pracuje... nie pamietam jak to dokladnie sie objawialo ale chyba pojawialy sie rozowe trojkaty albo czesc ekranu na rozowo sie zmieniala costam takiego... :)

greets

 

mareg: sproboje, choc probowalem z roznymi... od 42.costam przez 43.50 (ni epamietam wlasnie tych co podales...) az po 53.03... w sumie to nawet nie musi byc wina softquadro tylko maxtreemow bo za kazdym razem przerobienie wypadlo (teoretycznie) pomyslnie, musze odpalic jakas inna aplikacje, jak sie zawiesi znaczy sie ze to softquadro, jak nie to maxtreeme

pokombinuje aczkolwiek ten radek tak czy inaczej jest bardzo kuszacy :)

 

 

BARDZO NIEPRZYJEMNE to prawda hehe twardy reset, bo trzej krolowie nie działają :)

 

aa z tej strony sciagalem, ale nie pamietam czy probowalem z nimi moze pominalem coz do 8 razy sztuka jak mawiaja :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mam byc szczery wolalbym kupic sobie wiecej ramu, szczegolnie jesli masz mniej niz 1gb...

 

sama karta jest wypasiona; jesli chodzi o gierki to miazdzy ti4200 w kazdym tescie, szczegolnie w nowych grach (ti4200 w odroznieniu od radka nie obsluguje dx9). w grach pod dx8.1 roznica jest juz duzo mniejsza ale wciaz zauwazalna... radek ten nie odstaje duzo od takiego r9800pro a kosztuje dwa razy mniej....

 

jesli chodzi o 3ds... ti4200->Squadro vs r9700->Firegl... wiadomo, troche szybszy bedzie firegl z racji duzo wydajniejszego ukladu czy chociazby wiekszych zegarow... ale po zainstalowaniu maxtreme to przypuszczam ze r9700 dostanie po dupsku i to mocno.... jesli chodzi o inne aplikacje to trudno powiedziec, wiem jedynie ze firegl zachowuje sie b. niestabilnie pod mayka, mozliwe ze najnowsze stery poprawily sytuacje, nie wiem, trza by to sprawdzic...

 

czy sie przeslyszalem czy Ty naprawde masz zasialcz 200W ?? i masz do tego podlaczonego pradozernego antka, 2 hd, cdrw, dvd, i cos tam jeszcze?? :o i to ci chodzi?? wow. dam sobie leb odciac ze system ci nie wstanie jesli podlaczysz do tego r9700, ktory btw ma osobna wtyczke do zasilacza bo mozliwosci przesylu pradu przez agp sa niewystarczajace dla niego (i dla wszystkich nowych kart btw) nawet z 300W na stowe ci sie zwiesi w 3dmarku. az dziw ze to wszystko ci chodzi na 200W... nie narzekasz przypadkiem na jakies bardzo czeste zwisy??

 

anyway, jesli chodzi o Squadro to z tego co wiem, to RivaTuner 12.4 przerabia gf\'y tylko do dentek 43.xx wyzszych nie przerobisz, no chyba ze jest jakis nowszy RT...wiec jesli masz odpowiednie stery (ja mam np. 42.51, karta- Leadtek gf4ti4200 64mb) to na 100% przerobisz KAZDEGO gf4ti...

 

to tyle ode mnie, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dirty: tak mam 200W i to dziala bez zwisow, no poza tymi sytuacjami spowodowanymi softquadro (lub maxtreeme :) )

w ATI wlasnie ta dodatkowa wtyczka sie martwilem... :)

na ostatnim riva tunerze udalo mi sie przerobic na soft quadro nawet Forceware 53.03 (teoretycznie bo sie max wieszal potem :) ) ale bylo quadro... i ponoc 55.3x tez mozna na tym przerobic ale ja nie probowalem...

 

dzieki greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUPIŁEM!! i teraz musze sie pozbyc swojej :)

Postaram sie podzielic wrazeniami za kilka dni...

 

BTW moj zasilacz 200W!!!! pociągnął Athlon XP/512MB RAM 333/2 x HDD Barracuda(ATA-100, ATA-66)/DVD-rom/CDRW/ATI Radeon 9700 128DDR :)/Sound, LAN etc.../dodatkowe wietraczki przed HDD i jeden w obudowie... i sie nie zawiesil, kilka razy przeszadl 3dMarka zarowno 2001 jak i 2003... ponownie mnie zaskoczyl moj stary dobry zasilacz...

Jak dotad 3Dmarkowe wyniki ksztaltuja sie kolo 11k-12k(2001) i 4k-5k(2003) ale tak naprawde to zobaczymy jak sie max bedzie zachowywal...

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje dobrego zakupu!!! :) :cool:

Chcialbym Cie jednak przestrzec abyc nie igral z tym zasilaczem, nie ma zartow - a co bedzie jesli tak pierdyknie, ze poleci wszystko w komputerze (widzialem juz takie rzeczy - nawet klawiarura sie spalila...) ?!

Bedziesz kolejnym mądrym po szkodzie?!

 

Pamietaj ze ostrzegalismy :)

 

pozdro

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)dzieki

co do zasilacza, zdaje sobie z tego sprawe niestety :(

i juz mam upatrzony zasilacz 350W ech komputer jak kobieta mozesz ladowac pieniadze i ladowac i wszystko znika :) (taki szowinistyczny zarcik :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez gratuluje zakupu dobrej karty

 

co do zasilacza to wymiekam..az sie wierzyc nie chce.. na pewno masz 200W?? moze masz 3setke tylko napisy na zasilaczu zamazane ;)

 

u kumpla na p4 2ghz/3xhdd 60gb/combo cd-rw-dvd/r9700pro od herculesa/LAN/2 wentle na obudowie + zasilacz modecom300W sie wieszalo zarowno na marku01 i 03. dopiero po odlaczeniu jednego twardziela bylo OK.... wiec jestem troche szokniety, jakiej firmy masz ten zasilacz?? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenia:

(ten post bedzie w miare mozliwosci sukcesywnie powiekszany, oczywiscie jezeli kogos to interesuje bo dla siebie pisac mi sie nie chce :)...)

GRY:

Colin MCRae3 oraz Demo4.. musze przyznac ze jestem mile zaskoczony, w obie wersje gralem w roz. 1024x768 32bit draw dist. 10 wszytsko mozliwe na High FSAAx4 i obie wersje chodzily plynie z czego Demo4 wygladalo przepieknie. Na GF4 Ti w colinie 3 z tego co pamietam to musialem zmniejszyc drwa distance i dosc mocno obnizyc jakosc obrazu nie mowiac o FSAA i gra chodzila ok.

 

CallofDuty - ciezko ocenic roznice poniewaz gra chodzila dobrze juz na GF4TI, a nie mialem czasu dokladnie stestowac

 

MOHAA - na tej grze GF4Ti zacinal przy full ustawieniach teraz na RADKU nie ma nawet zajakniecia, ale rowniez ze wzgledu na brak czasu nie moge powiedziec wiecej

 

3D:

3D Studio Max: hmm w Direct X duze przyspieszenie, w Open GL prawie tak samo jak GF, ale nie mialem czasu na jakas intensywna scene a ponoc przy wiekszych scenach Max w Direct X robi cos co przypomina ponowne ladowanie sceny... benchmark GOTHAMA z czajniczkami:

GF4Ti: OpenGL ~4,5/DirectX ~7

R9700: OpenGl ~4,5/DirectX9 ~11

 

niedlugo wiecej ( w planach mam bardziej intensywne testy w maxie oraz NFSU)...

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosil o test WIZUALNY - o ile masz mozliwosc - NFS:u, ciekaw jestem jak to smiga, ja gram na mojej 9500@PRO w 800x600 z full detalami i dziala bardzo plynnie, ale wyzsze reski juz odpadaja...

 

takze usmiecham sie ladnie :) o test nfs:u

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. przyszedl czas na male podsumowanie..., dzis dolozylem karcie radiatorki na pamieci i na razie chodza sobie na 320MHZ zobaczymy jak dalej pojdzie, zastanawiam sie nad kupnem innego wentylatora na chip ale to pozniej...

zasilacz zmienilem i jestem spokojny...

 

dobra wrazenia z jazdy...

Zainstalowalem NFS U i... hmm sam nie wiem, moze nie dobrze ze ta gre juz wczesniej skonczylem , a moze nie dobrze ze zobaczylem demo Colina4 bo wcale mi sie ta gra juz tak nie podoba jak kiedys.. trudno, wracajac do wydajnosci, do rozdzielczosci 1280x1024 wszystko na full chodzilo ladnie, w podanej wyzej rozdzielczosci niestety w pewnych momentach zaczelo przychaczac w stopniu lekko irytujacym... to narazie tyle z NFS U

teraz czas na MAXA

tak jak pisalem wczesniej w OpenGL niewiele sie poprawilo w stosunku do Ti4200 przynajmniej tak mowi benchmark Gothama z czajniczkami... w DirectX idzie jak burza, na ustawieniach 325/640(C/M) czajniczki ida 12 klatek na sekunde

po tygodniowej obserwacji moje odczucia z pracy w maxie sa pozytywne, nie moge powiedziec O BOZE ALE DOPAŁ,ale na pewno jest szybsza od GeForca, roznica predkosci moze nie jest powalajaca jednak nie zaluje...

zobaczymy jak bedzie chodzila moja scena z mercedesem bo chce zakonczyc temat zrobic render i zapomniec o nim :) to bedzie chyba najbardziej wiarygodny test

na fire GL nie przerabialem jeszcze, moze pozniej czas pokaze

 

aa zapomnialem testowalem jeszcze demo Unreala2004 ale to chodzi dobrze nawet na GeForce4MX wiec nie bede sie rozpisywal jak to wspaniale dziala...

niestety nie mam zadnych nowych gier wiec nie wiem czy moje testowe mozliwosci sie wlasnie nie wyczerpaly, moze jeszcze sobie zagram w MAX PAYNE 2

ale sie rozpisalem

 

pozdrawiam

 

ps. MareG - jaki test WIZUALNY,? chodzi ci o jakosc obrazu? jezeli tak to moge podac tylko moej subiektywne wrazenia:

wszystko pieknie, Monitor Mitsubishi Diamond Plus92, ale GeForce tez mial ostry obraz, Ati ma moze miiiiniiiimaaaalnie gorszy w 1280x1024 ale w 1600x1200 lepszy zdecydowanie...

greets

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w renderingu raczej przyrost minimalny jesli w ogole... ale rozchodzi sie o wyswietlanie w viewportach przy bardzo ciezkich scenach...

 

na stronce Unwindera ktora podales jest wszytko super opisane wiec nie powienienes miec problemow

 

oplaca sie przerabiac... radek 9700 to 200$ a jego profesjonalny odpwiednik fire gl x1 128mb kosztuje 500-600$. nie wiem ile kosztuje w polszy ale pewnie duzo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności