Skocz do zawartości

obiekt 3d: miecz


Rekomendowane odpowiedzi

praca jest w sumie ukończona ale zawsze jak daje na forum okazuje się że jest wiele niedociągnięc także bezpieszczniej jest wsadzić to do WIP\'a . LIcze bardziej na porady niż na krytyke typu \"mnie sie nie podoba\". Z góry dziękuję.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie trudno zauważyć że jednoręczny, ale i tak wydaje mi się przykrótki, to moja opinia, i popracuj jescze nad materiałami, i nad sceną, bo co to jest sam miecz!!

 

PS> Nie chwaliłbym się tak tą stronką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi:

*to zalamanie po srodku klingi to powinny byc chyba 2 placzyzny a nie zaokraglony kant (chyba rozumiesz miecz w przekroju wyglada mniej wiecej tak )

*na koncu tego zalamania wyglada jakby bylo wglebienie jak dasz siatke to wszyscy wiecej dopatrzymy

*material (moze jakas rdza, wystrzepienie itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi sie nie podoba, lista:

-material ostrza (dlaczego taki matowy ?? )

-dlaczego taka dziwna rekojesc? Znaczy co to mialoby byc, wytoczony jeden kawalek drewna w pierscieniach metalowych ?? Kto widzial cos takiego (no moze sie nie znam na mieczach po prostu, zawsze uzywam tasakow :P ) IMHO rekojesc do wymiany...

-hmm jak to nazwac.. to co oslania teoretycznie reke, taki kapturek nad rekojescia to chyba nie w ta strone a moze tak ma byc?

-radio maryja jeszcze mi sie nie podoba [lol2]

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrales niezbyt ciekawy mieczyk. co do materiałów to mozna dodac troche przybrudzeni na dzrzewnianych elementach lub chropowatosci (delikatnie) samo ostrze terz wyglada kanciasto ale moze tak ma byc itroche malo metalicne(texturka?- inny material ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zrób takie zakończenie rekojeści jak na rys powyzej - po prostu lepiej wygląda - i zwróć uwagę jak wygląda miecz z przodu - ostrze schodzi się(jest w kształcie rombu o równych bokach) - u ciebie raczej jest inne .

No i koniecznie zmień materiał ostrza i pozostałych metalicznych części.

 

Pozdr

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ten miecz nie nadaje sie do walki. Sprobujcie machać w gołej ręce czymś co ma drewnianą rękojęść z metalowymi pierscienami. Po kilku godzinkach ręka odpadnie:] Miecz (a dokładniej rękojeść) powinien być owinięty skórą, albo jakąś tkaniną. A co do wykonania to powinieneś obrocić texturke drewna o 90 stopni. Słoje powinny być inaczej ułożone. No i texturka metalu. Zrób inną. Ten maxowy chrome jest brzydki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli szukasz znawcę od mieczy to masz go :D:D no więc pokazałeś zdjęcie repliki miecza rzymskiego. otóż:

- twój miecz ma zje... głowicę. zajrzyj na tą na zdjęciu, duża i ciężka. a to dla tego, że głowica ma równoważyć ciężar ostrza. a ta twoja, nawet jelca nie równoważy :D

-poszerz ostrze, rzymskie miecze były szersze ( to też masz na zdjęciu)

-rękojeść zrób wklęsłą, wtedy masz lepszy uchwyt (to jw. na zdjęciu też się objawia)

- i wg. mnie półkolisty jelec nadaje się tylko do mieczy \"naściennych\"

ale ogólnie to ładny:D

pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zombo master - hm. no w sumie masz lepsze ostrze...:) moje jest mniej skomplikowane.

Co do swiatel, to na scenie sie znalazly 3 Direct lighty + cienie vraya... (dwa swiatla z jednej strony, jedno z drugiej).

 

kozioo - no, ee... wymodelowane... :]moze nie tak jak bym chcial, ale sa. Siatka moze bedzie [jak ladnie poprosicie ;) ]... musze tylko znalesc ten modelik.

 

darkelf - to nie bump, to nie bump... masochista to moje drugie imie ;)

 

p.s. zombo master -> sorki za zasmiecanie twojego tematu...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności