Skocz do zawartości

Funkcja group.


Gość kakaku

Rekomendowane odpowiedzi

W Maya PLE jak mam np 2 boxy i cylinder i chce to połączyć w grupe by naciskajac 1 box zaznaczam wszyskie te 3 objekty. Czy tak wlasnie dziala funkcja Edit->Group? Bo mi nie dziala. Zaznaczam te 3 objekty, naciskam Edit->Group->ustawienia i tam jest group, naciskam. Wszysko jest zaznaczone na taki sam kolor jakby zadzialalo, ale gdy naciskam 1 objekt nie zaznaczam 3 objektow tylko ten 1. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

naciśnij "strzałeczkę up".

ctr+g też grupuje obiekty, ale w Maya po zgrupowaniu nadal masz dostęp do pojedyńczych obiektów danej grupy. Naciskając "strzałeczkę up" wchodzisz na wyższy poziom hierachi.

 

p.s. Zresztą jak sobie otworzysz Outlinera to zaznacz parę obiektów pogrupój różnie i pobaw się strzałkami. Obczaisz szybko jak wygląda hierarhia i poruszanie się po niej.

pzdr.

Edytowane przez bartolomeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupowanie w majce tworzy dodatkowego transform node`a dla zaznaczonych obiektow. Jakby folder, w ktorym siedza obiekty. Mozesz w tym folderze przesuwac dowolnie znajdujace sie w nim obiekty, a przesuwajac sam folder, przesuwasz wszystko.

 

Jezeli chcesz fizycznie polaczyc obiekty, musisz uzyc funkcji Combine w meny Polygons

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne problemy z Maya a nie chcę tworzyć kolejnych wątków bo juz i tak ich narobilem:P Wieć tak:

Jak poprawnie ułożyć blueprints i je kontrolowac? (powiekszac, zmniejszac, przemieszczac)? Chciałbym zrobić model samochodu, układam je poprzez View -> Image Plane -> Import image i one pojawiają sie ale są skrzyżowane miedzy soba, ale tak chyba powinno byc. Teraz chce je przemieszczać( tak by były koło siebie a nie na sobie i są troche za nisko) i zmniejszyć (jeden z blueprintów jest 2x wiekszy od 2 pozostałych)

 

Za odpowiedzi dziękuje :]

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności