Skocz do zawartości

Rendering obrazu z linuxem


marq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Mam takie małe pytanie:)

Udostępniono mi na uczelni sieć 15tu szybkich kompów z (niestety) linuxem.

Chciałbym w jakiś sposób zmusić je wszystkie do renderowania obrazu. Domyślam się, że będzie z tym spory problem (tym bardziej, że używam 3dsa z finalrenderem i nie mogę zamienić systemu).

Zacząłem się już trochę rozglądać w tym temacie ale myślę że warto zapytać ekspertów o opinię (jak najlepiej wykorzystać tę sieć jeśli jest to możliwe?). Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

heh... ut... ambitnie:). ale wracając do tematu to zastanawiałem się nad instalacją maxa na maszynie wirtualnej. Nie jestem tylko pewien ile to wyciągnie z procków 3.5 (z konsoli ps3). Słyszałem też o jakimś programie DrQueue tylko że nie wiem jeszcze za bardzo do czego on jest. Poza tym, z tego co wiem to duże firmy mają sieci renderujące postawione właśnie na linuxie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max na PS3... Była kiedyś ambitna dyskusja o tym. A raczej lawina argumentów przeciw i jeden czubek, który twierdził, że wszyscy jesteśmy debilami i się nie znamy :D

PS3 ma za mało pamięci żeby się bawić w rendering ;)

A czy duże firmy mają sieci renderujące na Linuksie? Z Maxem? No nie wiem, nie wydaje mi się... Puszczanie emulatora systemu żeby odpalić program jest trochę bez sensu tam gdzie liczy się każdy GHz, ale może się mylę ;)

 

@up: O, dobry przykład, tylko która duża firma renderująca nie maxa? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki np Mental ray w wersji standalone moze sobie stac na linuxie bez problemu. Do renderowania idealne.

 

o... coś takiego by mnie cieszyło. Ale czy nie trzeba mieć przy tym maxa zainstalowanego?. Bo jak robiłem kiedyś rendery sieciowe na finalRenderze to program był wymagany.

 

Takie jeszcze sprostowanie: to są specjalnie zamawiane kompy z procesorami "wyciągniętymi" z ps3 więc z pamięcią nie bedzie problemów (chyba że cache).

 

Instalacja maxa i rendera na wine w linuxie też może przynieść (chyba) korzyści... nawet jak będzie działał z 50% mocy to daje mi to teoretycznie 15*1.75GH. Jak na darmowy prezent od uczelni to i tak bym był zadowolony... Tylko nie wiadomo jak jest z supportem dla maxa w wine i jak by się z siecią dogadywał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Mam takie małe pytanie:)

Udostępniono mi na uczelni sieć 15tu szybkich kompów z (niestety) linuxem.

Chciałbym w jakiś sposób zmusić je wszystkie do renderowania obrazu. Domyślam się, że będzie z tym spory problem (tym bardziej, że używam 3dsa z finalrenderem i nie mogę zamienić systemu).

A max pod Wine nie pójdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "duże firmy" (małe też). Jest dużo programów do 3D, jeszcze więcej rendererwł działających w środowisku Linuksa.

W wątku padł Mental ray, jest jeszcze PRMan, Air, Pixie, Mantra i wiele inncyh ;)

 

Światsię nie kończy na maxie w każdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności