Skocz do zawartości

Scena 3d: Imbryk


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O żesz ty, to jest piekne! Bardzo mi sie podoba. Respect!

Scenka jest dowodem na to ze nie trzeba 600 tysieczno facowego samochodu zeby zachwycic :P

Nie jestem tylko pewien czy koronkowa serweta tak mocno odbija swiatlo. Zawsze wydawaly mi sie (serwety) takie troszke bardziej, hmm, matowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie przytoczyłeś choć fragmentu tej bajki... byłoby łatwiej komentować... tak pozostaje mi tylko płaszczyzna wizualna...

REWELACJA! z mojej strony nie ma zastrzeżeń..

szkoda ze serwetka nie jest ciut delikatniejsza, ale to akurat w ogóle nie pzeszkadza...

nie wiem co z merytoryczną stroną ilustracji...co tam tobi budzik i ta rama obrazu... pliiiis podrzuć choć kawałek bajki...

kolorystyka - extra

światło - extra

teksturki - bardzo dobre (już nie extra :)

modeling - w porzo.. dobrze że nie przesadziłeś

całoś kompozycji dopiero można będzie ocenić po lekturze baji...

póki co - rewelka...

Ode mnie masz duże brawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moster: dzieki, serwetke robilem na podstawie takiej jakiej mam w domu. :> taka co sie ze wszystkeigo zeslizguje. moze faktycznie przesadzilem z luminacja.

 

Pierzak: hi hi wydalo sie. :D to jest teapot ale z zupelnie innym uchem, jest caly bardziej wyzszy, pokrywak tez lekko zmieniona. :D

 

Toudajew: dzieki :> calosc zrobilem w 3 dni. najwiecej zajelo zrobienie textur. renderowalo sie chyba 1h 30 min. na 900Mhz 256 ram. bedzie jeszcze raz robiony do rozdzielczosci 2408x3508 ale na innym kompie juz.

 

Kris_R: to jest wlasnie ten fragment:

 

\"Był sobie pewnego razu imbryk do herbaty,

dumny z porcelany, z której był

zrobiony,

dumny ze swej wysmukłej szyi i dużego ucha.

Miał on szyję z przodu,

ucho z tyłu, i o tym

wciąż mówił; nie mówił zaś nigdy o pokrywce

która była

stłuczona i sklejona, co było

wielkim brakiem,

a niechętnie mówi się o swych

brakach, inni to przecież robią za nas.

Filiżanki, garnuszek do śmietanki i cukiernica, cały serwis do herbaty- całe towarzystwo zwracało uwagę

na pęknięcie pokrywki i rozmawiali o tym więcej niż o pięknym uchc i niezwykłej szyi;

imbryk do herbaty wiedział o tym dobrze.\"

 

wiem ze brakuej peknieca pokrywki, ale mysle ze jeszcze przed finalnym renderem da sie to zrobic zwykla mapa z bumpem. Gonil mnie termin. (do jest szkolna praca)

 

Dzieki bardzo za slowa uzania, takie slowa od takiego grafika to wielki zaszczyt.

 

Dziekuje rowniez wszystkim za konstruktywna krytyke.

Zamieszczam wersje z PSowym DOFem :D

teapot-Klower2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images.google.com/images?q=kettle&svnum=50&hl=pl&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&start=20&sa=N

 

http://images.google.com/images?hl=pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=imbryk&sa=N&tab=wi

 

imbryk, czajnik czy inny fajans nie musi koniecznie wygladac jak domyslny obiekt w maksie.

Poza tym zrobiles oki obrazek ktory z przytoczonym fragmentem nie ma wiele wspolnego, wiecej w zaden sposob sie do niego nie odnosi. a tak poza tym to ladne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ma wiele wspolnego. Jest to bajka Andersena ktory zyl w XIX w i wlasnie takimi przedmiotami sie sugerowalem.

Dalej w bajce imbryk sie zbije i zostanie oddany jakiejs starej kobiecie. ucierpi na tym jego duma, bo zawsze byl na przyjeciach w willi.

Ilustracja i calosc bajki bedzie prezentowane razem. Mysle ze gdybyscie przeczytali calosc to byscie tak nie mowili.

A i mozliwe ze przytoczylem zly fragment. Zwroce na to uwage.

BigLebowski: pisalem juz wyzej jakie sa roznice z maxowym standartem.

 

Dziekuje wszystkim za krytyke i komentarze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna roznica jaka tak sobie patrzac bez wdawania sie w detale jest raczka, troszke to malo jednak, przejzyj te linki ktore zapodalem a zobaczysz ze czajniki moga byc naprawde przerozne, XIX odznaczal sie przerostem wzornictwa nad funkcjonalnoscia a ten czajniczek jest w sumie prosty. To co na obrazku to raczej lata 20 - 30te naszego wieku, a nawet pozniejsze - zegar jest w kazdym razie bardzo nie XIX w. W tym fragmencie ktory przytoczyles wystepuje masa przedmiotow, ale zegara ni widu. Z regoly takie komody wypelnione po brzegi byly roznymi bezuzytecznymi ozdobnymi gratami. Ale jak powiedzialem to wciaz bardzo sympatyczny render ( wersja bez dofa lepciejsza ) Pomysl sobie mniejwiecej w ten sposob - kazdy kto zna opowiadanie powinien na widok tego obrazka krzyknoc \'O! znam ta baje\' mi sie wydaje ze w tej chwili tak by nie bylo, ot fajans na komodzie, taka martwa naturka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\'XIX odznaczal sie przerostem wzornictwa nad funkcjonalnoscia \'

autopoprawka, mialo byc odznaczal sie przerostem zdobnictwa nad funkcjonalnoscia w wzornictwie:)

 

klower - e tam, pracka jest ladniusia i to sie przedewszystkim liczy a to co napisalem to wlasnie tak na przyszlosc zeby zwracac uwage rowniez na inne kwestie nie tylko wizualna atrakcyjniosc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi. funkcjonalnosc nade wszystko.

Toudajew, zombo master,

renderek musi zostac taki, poprostu nie mam czasu zeby zapuscic na wieksza rozdzialke. :( ale finalna wersja bedzie A4 obiecuje Wam przeslac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i piknie :) Strona wizualna jest bardzo na poziomie.. wersja bez Dof\'a, taka jak była za pierwszym razem była najlepsza... co do samej ilustracji, to po przedstawionym przez Ciebie fragmencie rzeczywiście troche się minąłeś... ilustracja to ciężki kawałek chleba i może taka stylistyka, mało ekspresyjna i dość chłodna emocjonalnie nie odpowiada do końca temu, co znajduje się w tekście. Bo tam się dramat dzieje przecież. To, co zrobiłeś, mogłoby na upartego funkcjonować jako okładka do tego opowiadania... taka cisza przed burzą i przedstawienie głównego bohateta. Bo przecież to co się później dzieje, cała ta jego duma i pycha, zazdrość dookoła i śmierć, to juz zupełnie inna para kaloszy.....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności