Skocz do zawartości

jakosc animacji 3DS


palmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

 

Zrobilem mala scenke z krotka animacja pary unoszacej sie w lazience (fume fx). Mam teraz problem z jakoscia wyrenderowanej animacji.

Gdy testowalem rendering pojedynczych klatek - mialem wyrenderowana bardzo dobra jakosc pojedynczej klatki (jpg)

Gdy ustawilem natomiast render do pliku avi , jakosc animacji pogorszyla sie o jakies 30%.

 

W ustawieniach (setup) animacji mam sporo mozliwosci wyboru comperssora ...moje ustawienia byly na "Cinepak Codec by Radius" quality 100%

 

Dodatkowa strate jakosci dostalem w postprodukcji (Adobe Premiere)

Efekt koncowy wyglada kiepsko (strata jakosci okolo 50%)... :(

Czy mozecie mi podopwiedziec jakie kroki powinienem zrobic aby nie stracic az tak duzo na jakosci .avi

 

 

pozdrawiam !

 

p.s

hmm

mam zainstalowany codec divx ..jednak nie wyswietla mi tej opcji w czasie avi file compression setup ????

Edytowane przez palmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Fajnie w tych procentach ustalasz stratry :)

Pierwsze przykazanie renderowania animacji: renderuj do jpg, png, tiff, cokolwiek byle nie do skompresowanego avi.

A co do premiere, to juz wszystko zalezy jakiej jakosci kodekow uzyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach te procenty :) ...ale oddaja zupelnie przyzwoicie straty :)

 

Mirach..

proponujesz wiec render 400 klatek (dlugosc mojej animki) do jpg a nastepnie zlozenie w postprodukcji ....hmmm....ok

 

podpowiedz tylko jak mam ustawic render do jpg

 

w opcji Time output mam zaznaczyc active Time segment

w render output wybrac files i z listy zamiast .avi dac .jpg ..

 

i tyle ???

:)

jak wybieram .jpg to w dalszym ciagu mam aktywny przycisk setup z kotrego moge wybrac typ dekodera ....hmmm (ale moze to juz nie gra roli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponujesz wiec render 400 klatek (dlugosc mojej animki) do jpg a nastepnie zlozenie w postprodukcji ....hmmm....ok

 

taaaak, dokladnie tak proponuje, nie wyobrazam sobie raczej robienia tego inaczej.

 

Output ustawiasz jpg i tyle, mozesz tez ustawiac jakosc jpg, ale polecam zostawic na max. W ogole jak masz miejsce na dysku to pomysl o jakims innym formacie, jesli ci zalezy na mega super extra jakosci.

A z tym dekoderem to nie mam pojecia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci bardzo zależy na jakości bo na przykład będziesz jeszcze zmieniał kolorki, albo mieszał w levelach w postprodukcji to radzę co najmniej do 16 bitowego tiff-a. Jak chcesz bardzo mieszać to nawet 32 bitowego. O jpegu zapomnij jesli potrzebujesz jakości, nawet wyglądający ok jpeg po mocniejszym podkręceniu curves albo hue/sat wypluje ci ząbkowane gradienty. Szczególnie docenisz to przy delikatnych gradientach takich jak np w dymie papierosowym.

 

A co do kodeka to Cinepak radius albo standardowy indeo to baaardzo przestarzałe kodeki, w tych czasach nadają się co najwyżej do make preview żeby ocenić animację, do niczego więcej. Teraz są nowe kodeki takie jak H264, xvidy, dvixy które już lepiej radzą sobie z gradientami i mają chociażby podstawową funkcję kompresji w czasie a nie pojedynczej klatki.

 

i to się może przydać:)

http://www.atomicmpc.com.au/Feature/82898,everything-you-ever-wanted-to-know-about-video-codecs.aspx

 

Pozdrawiam

DaveBorck

Edytowane przez DaveBorck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JPG to tez kompresja stratna. Najlepiej uzywac formatow bezstratnych typu tif, tga, png. A avi niekoniecznie kompresuje stratnie. Jezeli ustawisz tryb "Bez kompresji" bedzie tak samo dobrej jakosci jak pojedyncze nieskompresowane klatki, jednakze polecam liczyc do klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności