Skocz do zawartości

ładne połączenie w jedna całość


okobogee

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam ogarnientych, Panie i Panowie tworze pasmanteria w 3d do pracy mgr. Jest dość skomplikowana i buduję ja z cylindrów, a to wygne Bendem lub Editable Poly, a to wygładzę Turbosmoothem i jakos mi to wychodzi. Tylko jest problem z ładnym połaczenie wszystkich elementów bo tu sie brzydko nachodzi tam coś odstaje i nie wyglada to za ładnie. Czy jest jakaś funkcja która elenty ładnie połaczy w jedna całosć ?

 

 

 

EREHT TUO SI HTURT EHT

Edytowane przez okobogee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Próbowałem ale mi jakoś nie wychodziło i zacząłem bawić sie Editable Poly i dokładac do utworzonego cylindra Silce Plane, a następnie modyfikować go przy pomocy Move i Rotare. Pewnie robie to od dupnej strony ale nie jestem za mocno ogarnienty w 3ds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Ja tam znawca maxa nie jestem ale osobiście próbował bym to obrysować linia i w zakładce rendering zaznaczył 2 pierwsze opcje. A jeśli o łączenie obiektów chodzi to compound object->probolean(opcja union) albo bridge, weld(?) - zależy co łączysz.

 

Ale niech to skomentuje jakis znawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temat pracy to analiza Pasnamteri XVII-XVIII w.

Kurcze panowie probowałem splinem ale coś mi nie wychodziło, wiec jeśli możecie mi napisać procedure do tej funkcji to bede wdzięczny.

Edytowane przez okobogee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelujesz splinami na płasko wg. podkładki (tego zdjęcia albo własnego szkicu), po czym chwytasz wszystkie vertexy które mają być ciut wyżej i je wysuwasz wzdłóż osi pionowej (na tych węzłach i fałdowaniach).

Korzystasz z kilku różnych splinów, z różnymi grubościami. (warto ustawić odpowiednią grubość od razu na początku oraz wyświetlać ją w viewportach, inaczej później trzeba przy węzłach poprawiać).

 

Robiłam tą metodą kosze, druciane klatki i płoty, trzeba dużo cierpliwości ale chyba prościej się nie da.

 

Nie będzie prościej tego analizować do pracy dyplomowej jakimiś sznurkami? Czy musi być w 3d?

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności