Skocz do zawartości

Własna mini-gra z modelami z 3ds Max


Verona_TC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A więc tworzę stronę szkoły, wpadłem na pomysł by zrobić mini gierkę w której chodziło by się po terenie szkolnym. Moje umiejętności modelowania są dość niskie, modeluję jedynie do różnych modyfikacji GTA, ale z budynkiem, boiskiem by nie było problemu :)

Gra miała by polegać tylko na chodzeniu, ewentualnie rzucaniu jajkami czy coś XD Zdaję sobie sprawę że to dego potrzeba duże umiejętności programowania, lecz jestem w tym zielony. Dlatego szukam prostego programu do tworzenia prostych gier 3D. Zastanawiam się nad 3D Game Maker, tylko czy jest w nim możliwość importu modelów z 3ds Max? Jeżeli nie, to jest jakiś inny program który by to umożliwiał?

Nauka programowania nie ma jak na razie dla mnie sensu bo trwa to za długo i nie mam czasu więc szukam prostszego sposobu :)

Nie robie crysisa, tylko zwykłą aplikacje która wczyta modele i doda postać.

Jest taka możliwość? Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Troszkę bawiłem się 3d Game Maker'em - bardzo proste narzędzie, więc problemu raczej mieć nie będziesz.

Jest bardzo ubogi, więc rewelacji się nie spodziewaj, chociaż w tym przypadku powinno wystarczyć. Pozostałych, które podał Prrrszalony nie znam, ale te też raczej powinieneś je sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

http://scratch.mit.edu/ gdzie tu jest jakis program 3d :/

http://t3dgm.thegamecreators.com/ o tym programie mówiłem, to kompletna kicha...

http://www.esenthel.com/ to przecież silnik gry, do tego trzeba umieć programować...

 

Jakieś inne propozycje?

 

A może istnieje jakaś gra która mało zajmuje, ma dość ładną grafikę i da się ją łatwo modyfikować? czyli usunąć wszystkie inne modele, postacie i zrobić nową mapę z obiektami z 3ds max. GTA odpada ze względu na rozmiary :D A szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d Game Maker jest ubogi, ale w Twoim przypadku to powinno wystarczyć. Wrzucasz kilka obiektów, teksturujesz i możesz po tym chodzić. Jest tam kilka parametrów, które wystarczy odpowiednio ustawić.

O fizyce w tym przypadku można zapomnieć, ale z tego co piszesz - chcesz mieć prostą gierkę. Prawdopodobnie bawiłeś się tylko podstawowymi obiektami, które niestety są w większości tragiczne, ale jeśli chcesz kompletnie uniknąć programowania - daj mu szansę ;)

Wstaw kilka własnych obiektów, omijaj podstawowe dźwięki i teksturki a zobaczysz, że nie jest taką kompletną kichą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze quest3d? napewno przy tym nie musisz programowac a mozliwosci jakies juz ma z tego co slyszalem to 3d game maker to najgorszy edytor na swiecie i tak praktycznie nic robic sie nie oprocz modyfikowanie gotowych rzeczy. FPS creator tez moglby byc latwy do wstawienia na szybko wlasnych modeli i pochodzenia sobie po nich.

 

A co do tego co podal szalony to mam wrazenie ze on wogole tego tematu nie czytal :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności