Skocz do zawartości

nVIDIA GeForce GTX260 a zastosowania PRO


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis mialem przez chwile doczynienia z karta GTX260 na cztero rdzeniowcu z 8 GB ram'u i Vista 64 Bit na szybko test w Cinebench 64 Bit i Maya ku mojemu zdziwieniu w tych zastosowaniach ta karta nie bije nawet tak wiekowej karty jak 7600GS ktorej zazwyczaj uzywam. Czy ktos jest w stanie wytlumaczyc ten fenomen? chyba ze jest to karta typowo rozrywkowa i kazdy powazny soft poprostu ja olewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Często ludzie zadają mi pytania jakie karty sa najlepsze a ja odbijam piłeczkę pytając na jakim sofcie siedzą... lub z czego zamierzają korzystać w przyszłości.

Maya i Cinebench , XSI i sporo innych to przede wszytkim OGL .... zdecydowanie lepiej bedą działac karty ATI , ale najlepiej też nvidia ale Quadro :).

Inaczej wyglada sytuacja gdy korzystamy z Maxa... ma dobry sterownik do D3D ( mam wrażenie że coraz lepiej wspierany) i tu wskaźnik opłacalności przemawia zdecydowanie na korzyść kart nvidii szczególnie tej średniego pzedziału cenowego.

Wystarczy jednak kaprys (albo konieczność) posiadania oprócz maxa zbrusha , modo , xsi , Houdiniego , Maye czy też rozszerzenie do maxa ze stajni e-on czyli vue Xstream aby znowu zacząć zastanawiać sie nad doborem karty graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie chodzi o GPU. Wlasnie o takie info Wallop mi chodzilo :) Jak wypadaja w takich zastosowaniach karty QuadroFX 370 i 570? top performance to z pewnoscia nie jest ale jesli w OGL daja rade lepiej niz podobna karta z tego przedzialu cenowego dla graczy to bylo by dobrze.

Edytowane przez Rascal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

sam jestem zdziwiony wydajnoscia tego najnowszego radeona - dwuproesorowego 4870x2. Zdziwiony na minus, bo spodziewalem sie czegos wiecej......

Porownuje to sobie z innymi kartami ktore tu mam, i nie wypada to jakos hipersuperowo.

Porownianie mam z geforcam 6600 6800 8600, 8800 - ten jest mocny .

Mam swiadomosc, ze ten radeon jest nastwiony bardziej na gry ( ma 2 gb ramu DR 5 ), ale w 3d tez powinien pokazac pazurki....

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nieco zdziwiony na minus GTX260 fakt jesli chodzi o gry to ma kopa jednak w innych zastosowaniach szalu nie robi na tle np. tak wiekowej karty jak 7600GS :) co przyznam jest nieco smieszne.

 

Ciekaw jestem natomiast QuadroFX bo jesli majac wersje 570 cos zaczne wiedziec ze jest szybciej to raczej warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pozwole sobie ostudzic twoja ciekawosc, ale z kolega w pracy mamy FX3700 i w maxie2009 juz przy 100k poly , karta potrafi zjechac do 5-10fps. Problem ewidentnie w sterownikach, niestety nie znalezlismy narazie takiego na ktorym by nie bylo problemow. Generalnie porazka straszna z ta karta. ....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gdzieś gf8600Gt...chętnie sie zamienię na ten chłam zwany "4870x2" i inne "gtx260"....szajs jak nie wiem :] mój numer gg:.....:D oj panowie.....ja wiem ze w szystko w realtime by sie chcialo juz...takie czasy....dlatego wole grać niz renderować :D ;)) sad jouk

 

Ps: inna sprawa to "chuyt marketingowy" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wczesniej... do zestawów które sprzedaję polecam 8800GTX ( ale wczesniej upewniam się że chodzi o to co zawsze :) czyli max +vray i NIC więcej , lojalnie zresztą ostrzegając że spora część różnych programów uzupełniających bardzo lubi OGL )

Co do Quadro 3700 i innych np.FX6500 ... napisze tak : mam, używam i nie narzekam....ale trzeba pamiętac o pewnej zasadzie:

samochód który ma silnik 250 KM i vmax 300 km/h nie pojedzie 600 km/h jeżeli zapakujemy mu silniczek 500 KM.

Ta sama zasada obowiazuje również w hardwarze ...czy to karta graficzna czy tez procesor (y) CPU ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czyli mówiąc krótko - czy karta ASUS EN9600GT 1GB HTDI PCI-E sprawdzi się w zastosowaniach MAX + Vray - bo piszecie Panowie tak zawile że nihuhu nie idzie zrozumieć ;/ Co do moich doświadczeń to OpenGL czasami dobrze robi scenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wallop: w stacji roboczej gdzie mam tego 3700fx sa dwa procki xeon5xxx i 8gb ramu. niestety modelu plyty glownej nie znam. Mozesz napisac jakich sterownikow uzywasz? to tez sproboje.

 

A scena wlasciwie to kazda kiepsko chodzi, az zal patrzec jak na innych kompach obok, gdzie sprzet jest paruletni, wszystko dziala plynnie i sprawnie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

Tasiek : te karty powinny miec scene oparta na mesh. Kiedys bylo tak , ze na obiekty zbudowane z polygonow trzeba bylo wrzucac modyfikator "turn to mesh".

Mi quadra nie podpasowaly, i wole tracyjne Nvidie. Teraz dodatkowo nie podpasowal mi tez radeon :(.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy w przypadku systemow wielordzeniowych dobrze sprawdza sie przypisanie koligacji do jednego rdzenia (jesli np sie modeluje tylko) Ewentulanie trzeba pobawic sie ustawieniami open gl . hm troche dziwi mnie mala wydajnosc teogo geforca ,geforce jak do tej pory dawaly rade z maya....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności