Skocz do zawartości

Daylight, expssure xontrol i obraz tła


bapi23

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób nażucić jakiś obraz na tło, kiedy używam daylight(mr sun i mr sky) system i expossure control Kiedy normalnie wkładam mapkę do environment, to tło jest czarne, kiedy do environment włożę physical sky, to owszem tło robi sie niebieskie, lecz kiedy do physical sky wloze mapę ( jest tam taki sloot), to tło znów jest czarne i już mnie krewa zalewa, bo nie wiem jak to zrobić, a niby takie proste. Dodanie tła w PS nie wchodzi w grę, bo chcę mieć odbicia chmur w oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A używasz HDRI? Zazwyczaj wystarczy porządnie pokręcić output takiej mapie i jest git. Jasność bitmap które działają jako env nie zależy od oświetlenia sceny, tylko od wartości kontroli ekspozycji - albo nią kręcisz albo wysterowywujesz mapke tła do odpowiedniego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mapa jest w hdri czy jpeg to efekt jet taki sam, czyli prawie całkiem czarne tło (wyglada to jak falloff czarny-szary) Dzieje się wtedy kiedy stawie sobie mr sun i mr sky (jak są IES-y to wygląda to trochę lepiej, ale dalej to nie to). Stworzcie sobie prostą scenkę z daylight (mr sun i mr sky), wlurzcie do env jakas mapke i zobaczycie wtedy o co chodzi. Dalej proszę o pomoc i z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności