Skocz do zawartości

Utrata mapowania tekstur po eksporcie do 3ds.


Gość jaco424

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaco424

Witam wszytkich.

Na początek powiem, że korzystałem juz z google, to forum przeszukwiałem i nigdzie nie potrafiłem znaleść odpowiedzi na mój problem.

Mianowicie: mam otekturowaną bryłę. Eksportuję ją do formatu 3ds. Po eksporcie całkowicie utraca sie mapowanie tekstur. Wrzucana jest cała bitmapa na płaszczyne. Nie mam pojęcia już gdzie szukać rozwiązania. Proszę o pomoc.

Załączam dwa screeny:

Przed:

przedimportembm3.th.jpgthpix.gif

 

Po:

poimporciekv5.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość jaco424

Potrzebowałbym użycia raczej formatu 3ds. Przyjmijmy jednak OBJ. Bawiłem się z tym exportem trochę i albo tracę całkowicie tekstury albo jest dokładnie ta sama sytuacja. Kombinacji przy ustawieniach już trochę wykonałem, sam już nie pamiętam. Co jak ustawić?

 

exportot6.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien wystarczyć haczyk przy Texture Coordinates.

Same tekstury mogą się stracić, ale mapowanie zostanie, i jak na nowo wrzucisz bitmapę na model to będzie dobrze zmapowana.

 

Ewentualnie żeby się nie traciły tekstury, możesz spróbować zrobić haczyk przy Use Materials i Create Materials Library, a w tamtym okienku przy Export Maps. Nie wiem czy to zadziała bo nie próbowałam. (Samo mapowanie zadziała na pewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaco424

Collapsuje i nie collapsuje, kombinowałem już na wszystkie sposoby :/

 

Z eksportem do OBJ też problem, robiłem tak jak sugerowała Ania.

 

Ale dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaco424

Problem rozwiązany, okazuje się, że przy nakładaniu tekstur (a w zasadzie wyboru konkretnego elemntu z bitmapy) używałem 'Specify Cropping/Placement' zamiast Unwarp UVW. Niepotrzebny temat niestety :/ Ale dzięki za rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności