Skocz do zawartości

Pytanie: jak uniwersalnie zaprezentować projekt?


torm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

no właśnie mam taki problem, pewnie ktoś już się z tym spotkał. Zwykle, gdy robię stronę, tworzę ją po prostu w roździelczości 1300x1000. Następnie eskportuje do JPG, wrzucam na server i przesyłam link klientowi, żeby mógł zobaczyć. Problem pojawia się, gdy klient pracuje na roździelczości niestandartowej (np. panorama). Wówczas nie widzi jak owy projekt będzie ostatecznie wyglądał, czy macie na to jakieś sprawdzone patenty?

 

P.S. mam nadzieję, że pytanie nie jest zbyt osobiste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żeby nie zaczynać nowego tematu, to zapytam tutaj.

Jak wygląda sprawa umieszczania, w portfolio projektów, które zawierają zdjęcia ze stocków opatrzone znakiem wodnym? (Chodzi mi zarówno o stronę prawną jak i postrzeganie tego przez odwiedzających portfolio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiada Knysha - zależy od licencji. Ale w praktyce jak zdjęcie ma znak wodny to jest płatne (czyt. niedarmowe) i ja osobiście w ogóle na takie zdjęcia nie zwracam uwagi, chyba, że klient wyraźnie życzy sobie by korzystać z takich zdjęć (np. jestem podwykonawcą i zleceniodawca zaznacza, że jak będą dobre zdjęcia to on je wykupi itp.). lub projekt jest na tyle sensownie płatny by móc takie zdjęcia samemu wykupić (bo przy tanich stronkach to się nie opłaca).

 

Osobiście odradzam takich zabiegów jak umieszczanie zdjęć ze znakami wodnymi, bo zawsze mi się krzywo na to patrzy jak ktoś wstawia zdjęcia, do których nie ma uprawnień - zawsze mi się to kojażyło z jakimś cwaniactwem i iściem po najmniejszej linii oporu - już pomijając aspekt prawny bo raczej ciężko jest w takim przypadku coś wyegzekwować (ew. zmusić admina do zmiany zdjęcia), ale o jakiś sam niesmak, że to co zrobiłem nie do końca jest czyste i wporządku - nie jest to do końca moja praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha, ale czy licencję trzeba mieć również na zdjęcie ze znakiem wodnym?

Zastanawia mnie to głównie dlatego, bo przecież wstawiając takie zdjęcie i pokazując je publicznie robię reklamę firmie, która te zdjęcia rozprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha, ale czy licencję trzeba mieć również na zdjęcie ze znakiem wodnym?

Zdjecie ze znakiem wodnym przewaznie nie posiada zadnej licencji (exclusive, non-exclusive, CC) - nie mozesz go powielac w swoich projektach (komercyjnych czy tez niekomercyjnych)

 

Zastanawia mnie to głównie dlatego, bo przecież wstawiając takie zdjęcie i pokazując je publicznie robię reklamę firmie, która te zdjęcia rozprowadza.

 

Niekoniecznie. Firma/podmiot, ktory jest autorem/wlascicielem danego produktu moze to uznac, za kradziez, a wtedy bedzie Ci sie trudno wybronic. Ergo - podstawa jest dokladne ustalenie podpunktow umowy dotyczacych wykorzystania materialow fotograficznych - platnych (istockphoto.com itp.), darmowych (sxc.hu itp.) lub dostarczanych przez zleceniodawce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w takim razie zeby Ciebie za tylek nie zlapali musisz miec na to papier ze to dostarczyl zleceniodawca :)

 

To sie nazywa transfer ryzyka :D czesto wykorzystuje sie to w ubezpieczeniach, i dzieki temu przedsiebiorstwa zamiast sie uzerac z problemami maja podywkonawcow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności