Skocz do zawartości

Distributed Rendering gubi serwery w konkretnej scenie


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach pracy nad wcześniej renderowaną przez DR sceną rendering sieciowy przestał działać. Na innych scenach działa. Na tej konkretnej po dodaniu kilkudziesięciu modeli i materiałów przestał.

Scena ma 225mb, ponad 500mb tekstur, około 100 IES'ów, kilka dużych map displacement. Merge do nowego pliku nie pomaga.

 

Spotkaliście się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie raz. DR nie radzi sobie poprostu z cięższymi scenami. Pojęcia nie mam czemu ale już kilk razy miałem twój problem.

 

Zazwyczja rozwiązywałem go renderując scenę w Backburnerze dzieląc na pasy. Wtedy trzeba pamiętać żeby Output pliku był sieciowy, nie lokalny, bo inaczej potem backburner nie będzie w stanie poskładać obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby recznie skopiowac wszystkie mapy i plik roboczy na drugiego kompa? Wtedy przez siec nie musialoby sie przeciskac tyle danych. Czesto tak robie gdy mam duzo textur.

 

Eeee. A to da się inaczej niz tak? Gdyby za każdym razem wszystkie pliki musiały by być przesyłane to chyba nic większego nie dałoby się wyrenderować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby recznie skopiowac wszystkie mapy i plik roboczy na drugiego kompa? Wtedy przez siec nie musialoby sie przeciskac tyle danych. Czesto tak robie gdy mam duzo textur.

 

Chwilowo tak mam ale w przypadku tej sceny problemem okazał się displacement. Po wyłączeniu w opcjach renderingu poszło. wyłączając modeyfikator na obiektach nie chicało ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności